Gürle – Gemiç Geçişi Doğa Yürüyüşü (3 Şubat – Pazar)

Osmanlı izlerinin belki de en yoğun olarak gözlemlenebildiği bir bölgede olacağız bu hafta sonu. Gemlik Körfezi ve İznik Gölü arasındaki tarihi dokusunu büyük oranda korumuş köylerde.

İlk durağımız Eski Gürle ve Yeni Gürle Köyleri olacak.

Eski Ermeni evlerini, yıkık büyük kiliseyi, bir mübadele yerleşimi olan Gürle köyünün şirin sokaklarını dolaşıp, 1955 yıllarında yapılan su değirmeninin kalıntılarını göreceğiz.

Gürle’de işimiz bitince kolay – orta zorlukta bir parkurda yaklaşık 3-4 saat sürecek doğa yürüyüşümüz başlayacak. Gürle’yi arkamızda bırakıp Gemlik (Gemilik) Körfezi’nde Osmanlı Donanması’na gemi yapan ustaların yaşadığı yer olan Gemici (Gemiç) Köyüne ulaşacağız. Yürüyüş koca çınar ağaçları altında köy kahvesinde bitecek

İstemeyenler bu yürüyüşe katılmayıp köy ve civarında keyifle vakit geçirebilirler. Koca çınarlar altındaki çay bahçeleri oldukça keyifli.

Kahvaltı Topçular-Eskihisar feribotunda evden getirdiğimiz malzemelerle ve öğlen doğada sandviç tarzı yiyecekler, elbette sıcak çaylar bizden:).

FİYAT

25 kişi ve üzerinde katılım olursa 90 TL
Daha az sayıda katılım olursa 110 TL (minimum 14 kişi)

Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi

KATILIM VE SORULARINIZ İÇİN:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacer@gmail.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

07:00 İncirli E5 Otobüs durakları
07:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı (60 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren (Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  • Jean pantolon giymeyin. Tercihen, bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Tozluk ve baton (bir çift) edinmenizi öneririz.
  • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Kar yürüyüşü içeren etkinliklerimizde mümkünse en az 0.5lt’lik bir sıcak su termosunuz olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.
  • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu