Gürcistan – Mestia Macerası 9 – 14 Ağustos 2019

Gürcistan’da gözlerden uzak, dağlar ve ormanlar içine saklanmış Svaneti bölgesi ve doğa severler için adeta bir cennet: Mestia…

Geçtiğimiz yıllarda detaylı olarak keşfettiğimiz bu bölgedeki deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Gürcistan henüz vize istememektedir.

Bu etkinliğimizde ilk buluşma ve ayrılma yerimiz Trabzon olacak. Ancak siz aracımıza Trabzon – Hopa sahil yolu üzerinde herhangi bir noktadan dahil olabilir ve dönüşte de yine size uygun bir yerde ayrılabilirsiniz. Ayrıca isterseniz, doğrudan Batum’a uçabilir ve bizimle Batum’da buluşup ayrılabilirsiniz.

Kısaca detayları paylaşalım sizlerle…

9 Ağustos Cuma 1. Gün: Saat 12:00′ye kadar Trabzon Havaalanında buluşma. Ardından aracımıza binip Hopa’da yemek molası verdikten sonra Sarp sınır kapısına ulaşacağız. Sınır geçişi ardından, akşam üzeri Batum’a ulaşmış oluyoruz. Gece konaklayacağımız mekana eşyalarımızı bırakıp Batum sokaklarını keşfe çıkacağız. Konaklama Batum merkezde otelimizde olacak.

10 Ağustos Cumartesi 2.Gün: Kahvaltı sonrası Kobuleti, Poti, Zugdidi şehirlerinden geçerek Yukarı Svaneti Bölgesi’nin merkezi Mestia kasabasına ulaşmayı planlıyoruz. Havanın güzel olacağını göz önünde bulundurursak yol üzerinde Kobuleti’de bir deniz molası vereceğiz, öğlen yemeğimizi burada yiyeceğiz. Yolumuz kilometre anlamında çok uzun olmasa da, Gürcistan’ın doğası gereği keyifli yolculuğumuz molalarla birlikte yaklaşık 5-6 saat kadar sürecek. Akşam saatlerinde Mestia merkezde otelimize ulaşmış olacağız.

11-12-13 Ağustos, 3.4.ve 5 günler Mestia bölgesinde faaliyetlerimiz devam edecek. Etkinliğin bu kısmına hava ve yol koşullarına göre sıralamada değişiklik yapmak durumunda kalabileceğimiz için detaylı olarak işlemiyoruz. Ancak özet yapmak gerekirse her günümüz muhteşem doğa, yürüyüş ve fotoğrafla dolu dolu geçecek. Akşamları ise ev yapımı Gürcü şarapları, halk dansı gösterileri ve müzikleri eşliğinde Mestia’nın birbirinden güzel mekanlarında yorgunluğumuzu atacağız.

Yapacağımız 5-6 saat sürecek doğa yürüyüşleri kolay – orta zorluktadır.
Sağlık sorunu yaşamayan her katılımcıya uygundur. Yürüyüş yapmak istemediğiniz zamanlarda Mestia’da keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Mestia’da bulunduğumuz günler arasında görmeyi planladığımız yerler:

Ushba Buzulu
Becho Vadisi
Mazeri Şelalesi
Zuruldi
Chaladi Buzulu
Göller Bölgesi
Mestia Kasaba Gezintisi ve Müzeler
Mestia Seyir Noktası

14 Ağustos Çarşamba 6. Gün: Sabah kahvaltı sonrası dönüş için yola çıkıyoruz. Hedefimiz önce Batum’a, oradan da Türkiye’ye geçmek olacak. Sarp sınır kapısından çıkıp Hopa üzerinden Trabzon’a döneceğiz. Dönüşte yol stresi yaşamamak için uçakla dönecek olanlar dönüş biletlerini 14 Ağustos Çarşamba günü olabildiğince geç saatlere almalılar. (22:00’den sonra)

ETKİNLİK ÜCRETİ

Etkinlik Ücreti:
14 kişi katılımlarda 1680 TL (9-14 katılımlarda %15 artabilir)
8 kişi katılımlarda 1890 TL (5-7 katılımlarda %15 artabilir)
4 Kişi katılımlarda 1950 TL

FİYATA DAHİL OLANLAR
2-3 yıldızlı ya da muadil standartlarda otellerde, keyifli merkezi bahçeli pansiyon ya da bahçeli apartlarda 2 kişilik odalarda konaklama + Kahvaltı
Trabzon – Mestia – Trabzon Ana Ulaşım
Tüm ara ulaşımlar
(Mestia – Becho Vadisi – Mestia
Mestia – Zuruldi – Mestia
Mestia – Chaladi Buzulu – Mestia )
Kapsamlı Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Tüm Rehberlikler

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Kahvaltı hariç yemek masrafları
Müze – Ören Yeri giriş ücretleri
Ekstra özel harcamalar

Katılım ve sorularınız için:

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

İLETİŞİM:

Seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım esnasında sizden 700 tl kaparo talep edilecektir. Etkinlik başlamasından 3 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde bu bedel tarafınıza iade edilecektir. Daha sonraki iptallerde acenta kuralları gereği iade edilmeyecektir.

Konaklayacağımız mekanları şehir merkezlerinde tercih ediyoruz, bu sayede serbest zamanlarda şehri kendiniz dilediğinizce keşfedip konaklama yerlerimize kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Tercihen bilekli bot, yoksa uygun bir yürüyüş ayakkabısı, mont, polar almanızı öneririz. 2 adet yürüyüş batonu yürüyüşlerde işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Bavul yerine sırt çantası ya da esnek taşıma çantalarıyla gelmeniz tercih edilir.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz. Keyifli etkinlikler dileriz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı