Güneyköy – Beşpınarlar Doğa Yürüyüşü (6 Ocak 2019 Pazar)

6 Ocak 2019 Pazar günü, çok keyif aldığımız parkurlardan birine gidelim istiyoruz. Böylece 2019 maceralarımız da başlamış olacak:)

Eskihisar’dan araba vapuruyla karşıya geçip Yalova Güneyköy’e ulaşacağız, köy kahvesinde sıcacık çaylarımızı yudumlayıp yürüyüşümüze köy içinden başlayacak ve molalarla birlikte 5 – 6 saat doğada olacağız. Amacımız Beşpınarlar’a ulaşıp başka bir patikadan köye dönmek.

Kolay ve orta zorlukta etaplardan oluşan patika yoğunluklu bir parkur.

Hava açık olursa yürüyüşümüz boyunca İznik Gölü, Marmara Denizi manzarası bize eşlik edecek, Uludağ’ın karlı zirvesi uzaklardan göz kırpacak:)

Kar olacağını umut ediyoruz ama kar olmazsa dizimize kadar yapraklar içinden yürüyeceğiz.

Kahvaltı feribotta, evden getirdiğimiz ya da feribottan temin edeceğimiz malzemelerle. Öğlen, sıcak çayımızla birlikte harika bir manzara eşliğinde doğada yanımızda ne varsa…

FİYAT BİLGİSİ

Rehberler hariç
25 kişi ve üstünde katılım olursa 110 TL
Daha az sayıda katılımlarda 130 TL(minimum 14 katılımcı)

Dahil olanlar: Ulaşım (Feribot gidiş – dönüş dahil) + rehberlik + Tursab acenta giderleri + doğada sıcacık çay.

ULAŞIM

D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız. Etkinlik öncesinde katılımcılara araç bilgileri ve güncel duyurular Whatsapp üzerinden iletilmektedir.

Araç hareket yer ve saatleri

İncirli E5 otobüs durağı : 07:00
Mecidiyeköy Eski Teknosa önü : 07:10
Kadıköy Evlendirme : 07:20
Göztepe Köprüsü : 07:25
E5 boyunca devam edip Gebze Eskihisar’dan feribota bineceğiz

Yol üstünde dilediğiniz noktadan bize katılabilirsiniz.

KATILIM KOŞULLARI VE İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım esnasında 70 TL kapora talep edilecektir. Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ÖNEMLİ NOTLAR VE HATIRLATMALAR:

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse en az 0.5lt’lik sıcak su termosunuz olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.

  Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

  Etkinliklerimizi A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız.

  Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı deneyimli ve profesyonel dağcılardır ve koşullara göre etkinliğin akışında değişiklikler yapabilirler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu