KONAKLAMALI YÜRÜYÜŞLER

Gökçeada Deniz Kampı ve Fotoğraf Keyfi – 17 / 19 Temmuz 2020

Korona koşullarına uyarlanmış yaz kaçamaklarımıza devam ediyoruz:)

“Eğer Gökçeada’nın suyunu içmişseniz günün birinde yine adaya gelirsiniz” derler. Biz de bu sözün izinde bir kere daha Gökçeada’ya gidiyoruz, güneşin en son battığı yere, Türkiye’nin en batı noktasına.

16 Temmuz Perşembe gecesinden yola çıkıyoruz ve 17 Temmuz Cuma sabahtan Gökçeada’da oluyoruz.

Adanın en güzel plajlarından biri olan Aydıncık plajında, keyifli bir mekanda, denizin hemen yanında çadırlarımızı kuracağız, bulduğumuz her fırsatta hatta gece bile yüzebiliriz:)

Çadır yerine, kamp yerinde bulunan bungalov ya da içinde yatak olan büyük çadırlardan da tercih edebileceksiniz. Ancak sınırlı sayıda olduğu için katılım sırasına göre rezervasyon yapacağız.

Kamp yerinde wc, duş, kahvaltı, yemek, soğuk alkollü/alkolsüz içecek imkanları olacak. Denize sıfır bir mekan, şemsiye, şezlong ve gölgelik imkanları da misafirlerimize ücretsiz olacak.

Kaldığımız günler boyunca zamanımız yettikçe, adada bulunan tarihi Rum köylerini dolaşıp, yerel şaraplarından ve yemeklerinden tadacağız. Kaleköy, Zeytinli, Tepeköy, Bademli, Dereköy bu köylerden bazıları.

İsteyenler her sabah erken saatlerde uyanıp, kamp yerimizin hemen yanında olan Tuz gölünde onlarca farklı kuş türünü fotoğraflayabilir, uzun kumsalda sabah yürüyüşü yapabilir ve özellikle sabahları çarşaf gibi olan denizin tadını çıkarabilirler.

Aracımızın ulaşamadığı gizli koylara da yürüyüp yüzeceğiz elbette. Mavi Koy ve Gizli Koy bunlardan bazıları. Ayrıca bu yıl yüzeceğimiz koylar arasına Laz Koyu’nu da ekledik.

Yani dolu dolu ve gerçekten rüya gibi 3 gün bizleri bekliyor:)

Etkinliğimiz 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız..

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 640 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Dahil olanlar:

*Ana ulaşım ve ada içi aracımızla tüm ulaşımlar
*Gidiş – Dönüş arabalı vapur ve yaya geçiş ücretleri
*Kapsamlı seyahat sigortası
*Tüm rehberlikler
*Katılım/Talep sırasına göre kamp malzemesi (elimizde olan malzemeler katılım sırasına göre dağıtılacaktır)

Kendi aracınızla etkinliğe katılmak isterseniz fiyat 550 TL.

Kabatepe Feribot İskelesi’ne kadar kendi aracınızla gelip, aracınızı oraya park edip bize dahil olabilirsiniz. Böylece gidiş dönüş feribot parası ödemez ve feribot sırası stresi yaşamazsınız.

Bu yıl korona nedeniyle, feribot firması online rezervasyon kabul etmiyor.

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (250 TL)

Dahil olmayanlar:

*Kendi çadırlarımızda kalırsak kamp yeri ücreti çadırda kişi başı günlük 90 TL ( Kahvaltı + Şezlong+Şemsiye dahil, ortak duş tuvalet)

*İçinde yatak olan, kalacağımız mekana ait büyük çadırlarda konaklama tercih ederseniz günlük kişi başı 110 TL ( Kahvaltı + Şezlong+Şemsiye dahil, ortak duş tuvalet)

* İçinde 2 kişilik yataklar olan bungalovlarda konaklamak isterseniz bungalov fiyatı 350 TL (2 kişi kalabilir) ( Kahvaltı + Şezlong+Şemsiye dahil, duş ve tuvalet bungalovların içinde)

*Diğer öğün yemek, içecekler ve ekstra diğer harcamalar.

Akşam yemeklerimizi, Gökçeada merkezde harika zeytinyağlılar ve ev yemekleri yapan ve kadınların işlettiği küçük şirin mekanlarda dışarıya kurduğumuz masalarda yemeği tercih ediyoruz. Oldukça leziz ve uygun fiyat, elbette etrafta daha birçok alternatif var, dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Merkeze aracımızla gidiyoruz. Kamp yerinden ayrılmak istemeyenler için, kamp mekanımızın da oldukça zengin bir menüsü var.

Dönüş günü Gökçeada merkezde alışveriş molası vereceğiz, alışveriş yerine adanın meşhur sakızlı dondurmasından ya da Efi Badem Kurabiyesi’nden de yiyebilirsiniz elbette:).

Bu arada eğer kamp boyunca, kampımızın hemen yanında yer alan Kite Sörf (Uçurtma Sörfü) ya da Rüzgar Sörfü okullarında ders almak ve denize açılmak isterseniz fiyatlarda indirim alma şansımız olacak. Oraya gittiğimizde kendiniz de hocalarla konuşabilirsiniz.

Katılım ve sorularınız için:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacera@gmail.com

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Araç hareket bilgileri

16 Temmuz Perşembe gece
23:55 Bostancı Köprüsü
00:00 Göztepe Köprüsü
00:10 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
00:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
00:45 E5 Ömür durağı
00:55 Yenibosna Otobüs Durakları
01:15 Beylikdüzü

Cuma sabah ilk feribotlara 06:00 – 07:00 yetişmeyi planlıyoruz.
Eğer feribot sırası fazla olursa biz el çantalarımızla, sıra beklemeden yaya olarak adaya geçip keyfimize başlayacağız, araç bizden sonra gelecek.
Dönüşümüz ise Pazar günü öğleden sonra olacak.
Böylece adada daha fazla zaman geçirebileceğiz:)

Acenta ve Rehberlikler:

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Genel Bilgilendirme

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Kapalı