Gökçeada Deniz Kampı ve Fotoğraf Keyfi /4 – 6 Eylül 2020

“Eğer Gökçeada’nın suyunu içmişseniz günün birinde yine adaya gelirsiniz” derler. Biz de bu sözün izinde bir kere daha Gökçeada’ya gidiyoruz, güneşin en son battığı yere, Türkiye’nin en batı noktasına.

3 Eylül Perşembe gecesinden yola çıkıyoruz ve 4 Eylül Cuma sabahtan Gökçeada’da oluyoruz.

Adanın en güzel plajlarından biri olan Aydıncık plajında, keyifli bir mekanda, denizin hemen yanında çadırlarımızı kuracağız, bulduğumuz her fırsatta hatta gece bile yüzebiliriz:)

Çadır yerine, kamp yerinde bulunan bungalov ya da içinde yatak olan büyük çadırlardan da tercih edebileceksiniz. Ancak sınırlı sayıda olduğu için katılım sırasına göre rezervasyon yapacağız.

Kamp yerinde wc, duş, kahvaltı, yemek, soğuk alkollü/alkolsüz içecek imkanları olacak. Denize sıfır bir mekan, şemsiye, şezlong ve gölgelik imkanları da misafirlerimize ücretsiz olacak.

Kaldığımız günler boyunca zamanımız yettikçe, adada bulunan tarihi Rum köylerini dolaşıp, yerel şaraplarından ve yemeklerinden tadacağız. Kaleköy, Zeytinli, Tepeköy, Bademli, Dereköy bu köylerden bazıları.

İsteyenler her sabah erken saatlerde uyanıp, kamp yerimizin hemen yanında olan Tuz gölünde onlarca farklı kuş türünü fotoğraflayabilir, uzun kumsalda sabah yürüyüşü yapabilir ve özellikle sabahları çarşaf gibi olan denizin tadını çıkarabilirler.

Aracımızın ulaşamadığı gizli koylara da yürüyüp yüzeceğiz elbette. Mavi Koy ve Gizli Koy bunlardan bazıları. Yüzeceğimiz koylar arasına birkaç sürpriz daha ekledik:)

Yani dolu dolu ve gerçekten rüya gibi 3 gün bizleri bekliyor:)

Etkinliğimiz 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız..

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 570 TL

Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Dahil olanlar:

 • Ana ulaşım ve ada içi aracımızla tüm ulaşımlar
 • Gidiş – Dönüş arabalı vapur ve yaya geçiş ücretleri
 • Kapsamlı seyahat sigortası
 • Tüm rehberlikler
 • Katılım/Talep sırasına göre kamp malzemesi (elimizde olan malzemeler katılım sırasına göre dağıtılacaktır)
 • Konaklama yerimizde Şezlong + Şemsiye

Fiyata dahil olmayanlar:

 • Kendi çadırlarımızda konaklarsak 2 günlük kamp yeri ücreti + kahvaltı + şezlong şemsiye +160 TL
 • Mekanın büyük çadırlarında 2 kişi konaklama durumunda 2 günlük kamp yeri ücreti + kahvaltı + şezlong şemsiye kişi başı +220 TL
 • Bungalov/Odalarda 2 kişi konaklama durumunda 2 gün için kişi başı +350 TL
 • Tek kişi konaklamak isterseniz lütfen fiyat sorunuz.
 • Diğer öğün yemekler ve ekstra harcamalar

Mekanın büyük çadırları içinde 1 double + 1 tek kişilik yatak var.
Bungalovların içinde 2 kişilik double yataklar var, duş tuvalet içinde.
Bungalov yerine oda tercih ederseniz içinde 1 double + 1 tek kişilik yatak var, duş ve tuvalet içinde.

Kendi aracınızla etkinliğe katılmak isterseniz yukarıdaki her fiyat grubundan %15 indirim düşünebilirsiniz.

Kabatepe Feribot İskelesi’ne kadar kendi aracınızla gelip, aracınızı oraya park edip bize dahil olabilirsiniz. Böylece gidiş dönüş feribot parası ödemez ve feribot sırası stresi yaşamazsınız. Bu yıl korona nedeniyle, feribot firması online rezervasyon kabul etmiyor.

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (350 TL)

Akşam yemeklerimizi, Gökçeada merkezde harika zeytinyağlılar ve ev yemekleri yapan ve kadınların işlettiği küçük şirin mekanlarda dışarıya kurduğumuz masalarda yemeği tercih ediyoruz. Oldukça leziz ve uygun fiyat, elbette etrafta daha birçok alternatif var, dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Merkeze aracımızla gidiyoruz.

Kamp yerinden ayrılmak istemeyenler için, kamp mekanımızın da oldukça zengin bir balık ve diğer ızgara menüsü var, denize sıfır masaları kurabiliyoruz, kamp ateşimiz hemen yanı başımızda, isteyen marshmallow getirebilir:)

Dönüş günü Gökçeada merkezde alışveriş molası vereceğiz, alışveriş yerine adanın meşhur sakızlı dondurmasından ya da Efi Badem Kurabiyesi’nden de yiyebilirsiniz elbette:).

Bu arada eğer kamp boyunca, kampımızın hemen yanında yer alan Kite Sörf (Uçurtma Sörfü) ya da Rüzgar Sörfü okullarında ders almak ve denize açılmak isterseniz fiyatlarda indirim alma şansımız olacak. Oraya gittiğimizde kendiniz de hocalarla konuşabilirsiniz.

Katılım ve sorularınız için:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacera@gmail.com

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Araç hareket bilgileri

  • 23:55 Bostancı Köprüsü
  • 00:00 Göztepe Köprüsü
  • 00:10 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
  • 00:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
  • 00:45 E5 Ömür durağı
  • 00:55 Yenibosna Otobüs Durakları
  • 01:15 Beylikdüzü

  Cuma sabah ilk feribotlara 06:00 – 07:00 yetişmeyi planlıyoruz.
  Eğer feribot sırası fazla olursa biz el çantalarımızla, sıra beklemeden yaya olarak adaya geçip keyfimize başlayacağız, araç bizden sonra gelecek.
  Dönüşümüz ise Pazar günü öğleden sonra olacak.
  Böylece adada daha fazla zaman geçirebileceğiz:)

  Acenta ve Rehberlikler:

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Genel Bilgilendirme

  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

  Başa dön tuşu