Uncategorized

Frig Yolu Doğa Yürüyüşü ve Eskişehir Keyfi (7 Haziran 2020)

Frig Yolu, antik dönemde Friglerin hüküm sürdüğü, günümüzde Ankara, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illeri arasında kalan bölgede, antik yürüyüş yollarına dayalı ve Frig eserlerinin görülebileceği yürüyüş parkurları esas alınarak oluşturulmuş ve uluslararası standartlara uygun işaretlenmiş uzun yürüyüş ve bisiklet yoludur.

Yürüyüş Yolu’nun toplam uzunluğu yaklaşık 506 km’dir. Üç noktadan; 1-Gordion (Polatlı, Ankara), 2-Seydiler (Afyonkarahisar) ve 3-Yenice Çiftliği (Ahmetoluğu Köyü-Kütahya) başlayıp Frig Vadilerine giren Yol, Friglerin kalbi Yazılıkaya’da birleşir. Yolun ana parkurlarının yanısıra parkurları birbirine bağlayan bağlantı yolları ve alternatif yollar da bulunmaktadır.

frig yolu

Biz de bir kez daha bu bölgede olacağız. Günü verimli kullanabilmek adına Cumartesi gecesi ( 6 Haziran ) yola çıkacağız. Sabah saatlerinde Eskişehir civarlarındayız.

Yürüyüşümüz Eskişehir’e yaklaşık 1.5 saat uzaklıktaki Yazılıkaya bölgesinde başlayacak. Bu masalsı bölgede yaklaşık 4 saat doğada olacağız.

Doğa yürüyüşümüz antik mezar, kale ve antik yerleşimlerin olduğu bölgelerde kolay – orta zorlukta ve keyifli parkurlardan oluşmaktadır. Uzun yürümek istemeyenler Frig Yolu üzerinde bulunan Yazılıkaya Köyü ve antik bölgede fotoğraf çekip kısa yürüyüşler yapabilir ve restore edilerek turizme kazandırılan tarihi bir değirmende keyif çayı içip kitap okuyabilir, köylülerle sohbet edebilirler:)

Bölgede işimiz bitince günün geriye kalanını değerlendirmek için Eskişehir’e geçeceğiz. Eskişehir’de Osmanlı evlerinden oluşan sokaklarda fotoğraf avına çıkacak ve Porsuk Çayı kenarında akşam yemeği molası vereceğiz.

Burada vereceğimiz serbest zamanda herkes kendince şehrin tadını çıkartabilir. Birlikte de dolaşabiliriz elbette, tercih sizin.

Trafik durumuna göre saat 22:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

FİYAT

160 TL (24 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
180 TL (24 kişi altında katılımcı olursa, minimum 14 katılımcı)

Ulaşım + Doğa Yürüyüşü Rehberliği

18 yaş altı iki öğrencimize%50 indirim uygulanacaktır.

ARAÇ HAREKET SAATLERİ

6 Haziran 2020 Cumartesi
İncirli E5 Otobüs Durağı 23:30
Mecidiyeköy Teknosa : 23:50
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 00:15
Göztepe Köprüsü: 00:20

E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

Araca bineceğiniz durağı, TC kimlik numaranızı, iletişim için kendi telefon numaranızı ve ihtiyaç olması halinde ulaşabileceğimiz bir yakınınızın telefon numarasını yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp iletişimi kurabilirsiniz.

Frig Yolu etkinliğimizi sosyal medyadan takip etmek için: https://www.facebook.com/events/439921453306930/

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır.

D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı kapora talep edilecektir. Acenta kuralları gereği Perşembe akşam 17:00’den önce yapılan iptallerde kaporanız iade edilir.

Etkinlik öncesi akşam ya da etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle etkinliğe katılamayacağını belirten arkadaşlardan etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Önemli Notlar ve Genel Bilgilendirme

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, t-shirt, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Doğa yürüyüşlerinde çantamızda mutlaka bir yağmurluk (tercihen panço) ve mevsime uygun bir mont bulundurmalıyız. Su geçirmez bir goretex ya da benzeri bir mont bu 2 ihtiyacı aynı anda karşılayacaktır.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı, sandalet, terlik vs. kesinlikle tercih etmeyin. Yürüyüşlerimizde bilekli ve vibram tabanı olan bot tercih ediyoruz.

Birer çift baton kullanmanızı öneriyoruz.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu