Frig Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Eskişehir Keyfi / 7 Nisan Cumartesi

Frig Yolu, antik dönemde Friglerin hüküm sürdüğü, günümüzde Ankara, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illeri arasında kalan bölgede, antik yürüyüş yollarına dayalı ve Frig eserlerinin görülebileceği yürüyüş parkurları esas alınarak oluşturulmuş ve uluslararası standartlara uygun işaretlenmiş uzun yürüyüş ve bisiklet yoludur.

Yürüyüş Yolu’nun toplam uzunluğu yaklaşık 506 km’dir.  Üç noktadan; 1-Gordion (Polatlı, Ankara), 2-Seydiler (Afyonkarahisar) ve 3-Yenice Çiftliği (Ahmetoluğu Köyü-Kütahya) başlayıp Frig Vadilerine giren Yol, Friglerin kalbi Yazılıkaya’da birleşir. Yolun ana parkurlarının yanısıra parkurları birbirine bağlayan bağlantı yolları ve alternatif yollar da bulunmaktadır.

Baharın gelişiyle birlikte Midas’ın bereketli ülkesi Frig topraklarına ayak basacağız biz de. Günüverimli kullanabilmek adına yola Cuma gecesi ( 6 Nisan ) çıkacağız. Sabah saatlerinde Eskişehir civarlarındayız. Bu sene öncelikle Eskişehir’e uğrayacağız sabahtan. Bu şekilde şehrin haftasonu kalabalığına kalmadan sokaklarında fotograf avına çıkabilir, Porsuk Çayı etrafında kahvaltımızı ederek yol yorgunluğumuzu atabiliriz üzerimizden.

Öğlen saatine doğru, tekrar aracımıza binerek Eskişehir’e yaklaşık 1.5 saat uzaklıktaki Yazılıkaya bölgesine geçeceğiz. Bu masalsı bölgede yaklaşık 4 saat doğada olacağız. Muhtemelen parkurda artık baharın tüm renklerini görmeye başlayacağız. Yürüyüş bitiminde çaylarımızı içtikten sonra tekrar aracımıza binip döneceğiz şehr-i İstanbul’a…

Doğa yürüyüşümüz antik mezar, kale ve antik yerleşimlerin olduğu bölgelerde kolay ve keyifli parkurlardan oluşmaktadır. Uzun yürümek istemeyenler Yazılıkaya köy ve antik bölgede fotograf çekip kısa yürüyüşler yapabilir ve restore edilerek turizme kazandırılan tarihi bir değirmende keyif çayı içip kitap okuyabilir, köylülerle sohbet edebilirler:)

Kahvaltı uygun bir mola yerinde evden getirdiğimiz malzemelerle ve öğlen doğada sandviç tarzı yiyecekler, elbette sıcak çaylar benden:)

FİYAT

120 TL (25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
140 TL (25 kişi altında katılımcı olursa, minimum 14 katılımcı)

Ulaşım+Tursab Acenta Giderleri+ Rehberlik

18 yaş altı öğrencilerimize 30 TL indirim uygulanacaktır.

Araç hareket yerleri :

İncirli E5 Otobüs Durağı 00:10
Mecidiyeköy Teknosa : 00:30
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 00:55
Göztepe Köprüsü: 01:00
E5 boyunca devam edeceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

Etkinlik rehberi: Deniz Kartal

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı

bilgi@yolvemacera.com, yolvemacera@gmail.com veya bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ÖNEMLİ BİLGİLER:

Etkinliğimiz İstanbul çıkışlıdır, diğer illerden katılmayı düşünen arkadaşlarımız yol üzerinde uygun bir yerden aracımıza dahil olabilirler, bu durumda fiyatlandırmada bir değişiklik maalesef olamamaktadır. Durak ve hareket saatleri katılımcı listesi netleştikten sonra bildirilecektir.

Katılım esnasında etkinlik bedeline karşılık 70 TL kapora talep edilecektir. Kapora yollamadan yapılan başvurulur değerlendirmeye alınmayacaktır. Araçta oturma düzeni katılım sırasına göre yapılacaktır.

Etkinliğin 4 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Öncesindeki iptallerde kaporanız aynen iade edilecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış yürüyüş liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Etkinliklerimizi A Sınıfı 5910 belge numaralı Extway Seyahat Acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok isteriz.

Keyifli etkinlikler dileriz…

Paylaşmak Güzeldir

Bunlara da Göz Atın

Olimpos Macerası ve Mini Likya / 25 – 28 Nisan 2019

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir