Evcik Plajı, Yalıköy Geçişi – 17 Kasım 2019

Yürüyüşümüz, Karadeniz ve Marmara denizlerini birleştiren ve 50 km uzunluğuyla dünyanın en uzun savunma surları arasında gösterilen Anastasius surlarının Karadeniz’le birleştiği noktadan, Karacaköy yakınlarındaki Evcik plajından başlayacak ve şirin bir balıkçı köyü olan Yalıköy’de bitecek.

Balıkçı köyü demişken, bu kez yürüyüş bitiminde bira hamsi yapalım deriz:)

Orman içi patikalar, traktör yolları ve plajlarda toplamda yaklaşık 15 km yürüyeceğiz, 4-5 saat doğada olacağız.

yalıköy

Eğer etkinliğin yürüyüş kısmına katılmak istemezseniz, yürüyüş başlangıç noktası olan Evcik Plajı’nda, Anastasius Surları’nın kadim hikayesini dinledikten sonra dilediğiniz kadar zaman geçirip, sonrasında aracımızla Yalıköy’e geçebilir, denize sıfır keyifli mekanımızın yakınlarında kısa yürüyüşler yapabilir, bira saatini erkenden açabilirsiniz. Yani bu etkinlik herkese göre:)

yalıköy

Sabah kahvaltısı evden getirdiğimiz malzemelerle keyifli bir köy kahvesinde, öğlen yemeği yanımızdaki malzemelerle doğada olacak.

ETKİNLİK FİYATI
25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 110 TL
Daha az sayıda katılımlarda 130 TL (minimum 14 kişi )

(Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası)

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
07:00 Bostancı Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
07:05 Göztepe Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
07:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı Karafırın yakınları
07:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
07:40 Ömür E5 Otobüs Durağı
08:00 E5 boyunca Beylikdüzü istikametinde devam edeceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

İLETİŞİM
Telefon/WhatsApp numaramız: 0530 2231195

E-mail: yolvemacera@gmail.com, bilgi@yolvemacera.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ACENTA VE REHBERLER
  Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır. Bu faaliyette 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na göre Türkiye’nin tarihi, doğası, kültürü ve turizmi ile ilgili rehberlik faaliyeti niteliğinde bilgi verilmemektedir.

  D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  KATILIM KOŞULLARI
  Acenta kuralları gereği etkinlik tarihinden iki gün (Cuma akşam 17:00) öncesine kadar olan iptallerde kaporanız iade edilir.

  Etkinlik öncesi akşam ya da etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle etkinliğe katılamayacağını belirten arkadaşlardan etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

  Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı, iletişim için telefon numaranızı ve araca bineceğiniz durağı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

  ÖNEMLİ NOTLAR
  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çay kahve keyfi için:)
  Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz ayrıca meyve her zaman iyi gelir:)

  Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz…

  Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu