Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Yılbaşında Olimpos ve Adrasan Keyfi (3 Gece 4 Gün)

30/12/2021 @ 10:00 02/01/2022 @ 21:00

Öncelikle etkinliği kısaca özetleyelim. 29 Aralık Çarşamba akşam aracımızla İstanbul’dan yola çıkıp Perşembe öğleden önce Olimpos’ta olacağız. Bizim önerimiz yılbaşını da kapsayacak dolu dolu 4 günü Olimpos’ta geçirmek ve 4. gün öğleden sonra yola çıkıp Pazar akşam İstanbul’da olmak. İstanbul’dan araç kaldırabilecek yeterlilikte katılım olmazsa, etkinliği Olimpos buluşmalı yapacağız. Yani her halükarda gideceğiz:)

adrasan_olimpos

ETKİNLİK HAKKINDA

Daha az sayıda gün için etkinliğe dahil olmak isterseniz fiyat ve organizasyon için bizimle iletişim kurunuz. Etkinliğin kesinleşmesi, konaklama yeri ve araç organizasyonları, sigorta işlemleri vs. için 22 Aralık Çarşamba akşam saatlerine kadar kesin katılım durumlarınızı bize iletmelisiniz.

Şimdi detaylar:)

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera, tarih, kültür ve doğa severlerin oyun alanlarından biri günümüzde.

Biz de yeni yıla çok sevdiğimiz Olimpos’ta girelim istedik. Deniz, güneş, tarih ve doğa ile iç içe dopdolu 4 gün bizleri bekliyor. Dakika dakika program yazmayacağız, çünkü sıralamayı biraz da oradaki hava koşulları ve tabii hep birlikte bizim keyfimiz belirleyecek:) ama ana hatları kısaca belirtelim sizler için.

İstanbul’dan kiralayacağımız araçla ya da toplu ulaşım imkanlarıyla yola çıkıp 30 Aralık Perşembe sabahından itibaren Olimpos’tayız, Pazar gününe kadar neler mi yapacağız bu 4 gün boyunca…

Olimpos antik kenti gezip, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzeceğiz. Antik Likya yollarında yürüyüşler yapacağız. (Olimpos – Maden Koyu yürüyüşü, Ulupınar-Yanartaş Geçişi, Olimpos Ceneviz Koyu Yürüyüşü). Yürüyüşler 3-4 saat sürecek kolay orta zorlukta, aşırı yokuşlar içermeyen, oldukça keyifli ve sürpriz koylardan ve manzara noktalarından geçen parkurlardan oluşmaktadır.

Yanartaş’ta tanrıların hiç sönmeyen ateşinin başında sıcak şarap içeceğiz. Kaya tırmanışı ve kaya inişlerini merak eden ama bir türlü fırsatı olmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak. Olimpos’a gidip kayalara dokunmadan gelmeyeceğimiz kesin:)

Bir akşam yemeğinden sonra ise Adrasan’da, deniz kenarında kamp ateşi yakmak isteriz. Planladığımız aktivitelerin hepsine veya dilediklerinize katılabilir, ya da Olimpos’un tadını tamamen kendi zevkinize göre çıkarabilirsiniz. Yani tercih tamamen sizin:)

Kitaplarınızı mutlaka yanınıza alın, konaklayacağımız mekanın bahçesindeki çardaklarda sıcacık battaniyenin altına sokulup okumak isteyebilirsiniz. Yılbaşı akşamı konaklayacağımız mekanda yanan ateşin başında yeni bir yıla merhaba diyebiliriz, kesmezse Kadir’in Ağaç Evlerine, Öküz Bar’a uğrayabilir ya da orada birlikte değerlendiririz:)

Yani hemen her gün, antik bir bölgede, yürüme, yüzme ve tırmanma aktiviteleri içeren oldukça keyifli bir etkinlik:) Bahçesi portakal ağaçları ile dolu konaklayacağımız mekanda, her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak…

ÜCRETLENDİRME

 • 14 kişi ve üzerindeki katılımlarda Olimpos buluşmalı, yani ulaşım içermeyen fiyat 1190 TL İstanbul’dan araç kaldırmamız durumunda, araç maliyeti katılımcılar arasında paylaştırılacaktır.
 • Daha az sayıda katılım olursa fiyat %10 civarında artış gösterebilir. Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

DAHİL OLANLAR:

 • 3 gece konaklama (2 kişilik klimalı, banyolu bungalovlarda 1 kişi fiyatı)
 • 3 açık büfe kahvaltı ve 3 açık büfe akşam yemeği.
 • Seyahat Sigortası
 • Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tırmanış ayakkabıları hariç tüm teknik malzemeler.
 • Tüm Rehberlikler

Not: İstanbul’dan araç kaldıramadığımız durumda bölgede kullanacağımız ara ulaşım maliyetlerini paylaşacağız. Kişi başı 40 – 60 TL

DAHİL OLMAYANLAR Öğlen yemekleri ( Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde) Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır) Odalarda tek kişi kalmak isterseniz fark günlük 110 TL

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.İstanbul yerine başka şehirlerden de gelip etkinliğimize aynı koşullarda katılabilirsiniz.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Katılım esnasında etkinlik ücretinin üçte biri kaparo talep edilecektir. Acente kuralları gereği etkinliğin başlamasından 1 hafta öncesinde yapılan iptallerde kapora iade edilir, daha geç iptallerde yerinize birilerini bulamazsak kaporanız iade edilmez. Etkinliğe 3 gün kala yapılan iptallerde etkinlik ücretinin tamamı katılımcıdan talep edilir.

Araç Hareket Yer ve Saatleri

 • İncirli E5 otobüs durağı: 21:00
 • Mecidiyeköy Eski Teknosa: 21:15
 • Kadıköy Evlendirme: 21:30
 • Kadıköy Altıyol Boğa 21:35
 • Göztepe Köprüsü: 21:45
  E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz

Başa dön tuşu