Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Yeniköy Doğa Yürüyüşü Ve Akçakese’de Günbatımı ( 5 Kasım 2023)

Kasım 5 @ 08:00 19:00

Sonbahar kaçışlarımız devam ediyor:) İstanbul’a hem yakın ama hem de uzaktaymışçasına bir yere gidelim ve sonbaharı yaşayalım istedik. 5 Kasım Pazar için çok keyifli bir önerimiz var. Doğa yürüyüşlerine ilk kez katılacaklar ve çocuklar için de oldukça uygun bir etkinlik.

akcakese

ETKİNLİK DETAYLARI

Şile – Ağva güzergahında yer alan şirin mi şirin Yeniköy civarında yaklaşık 3-4 saat sürecek bir doğa yürüyüşü yapacağız, kronik hastalığı bulunmayan herkesin rahatlıkla yürüyebileceği oldukça keyifli kolay-orta zorlukta bir parkur, doğanın sonbahar renklerine tanıklık etmek hepimize iyi gelecek.

Yürüyüş bittikten sonra aracımızla doğruca Akçakese’ye, İstanbul yakınlarında Karadeniz’in en güzel koylarından birine gideceğiz ve uzun bir serbest zaman vereceğiz. Fotoğraf ve keyifli bir kumsal yürüyüşü için. Sahilin hemen yanında sıcak soba başında bira ya da çay içebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz bir mekan da var, bira keyfini sahilde öneririz:) Yüzmek için şansını denemek isteyen olursa hazırlıklı gelmeli:))

Kahvaltı evden getirdiğiniz malzemelerle köy kahvesinin bahçesinde olacak. Öğlen yemeği ise yanınızda getirdiğiniz atıştırmalıklar ile doğada. Köyde bakkal var. Doğadayken sıcak çaylar bizden:) Gün batımı sonrası saat 18:30 civarında dönüş yoluna geçmeyi planlıyoruz.

akcakese

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına, tabiat, milli park giriş ücretlerine, otopark ücretlerine ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu malum ekonomik koşullardan dolayı araç/yakıt/konaklama gibi maliyet kalemlerinde beklenmedik düzeyde artışlar gerçekleşirse fiyatlara yansıyabilir.

Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz kişi başı 200 TL
Kendi aracıyla gelenler ve rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımlarda 440 TL
Minimum 10 olmak üzere daha az sayıda katılımlarda fiyata 490 TL eklenecektir.
Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Dahil olanlar:

Rehberlik
D2 Belgeli Ulaşım
Seyahat Sigortası
Doğada sıcak çay keyfi

KATILIM KOŞULLARI

*Etkinliğimiz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde iptal edilebilir.
*Kayıt aşamasında etkinlik bedelinin tamamı alınır.
*Rezervasyon iptali 3 gün öncesine kadar iade edilir. 3 günden az kalan iptallerde ücret iade edilmez.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını etkinliğe 1 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*Etkinlik lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

ARAÇ HAREKET YER VE SAATLERİ

 • İncirli E5 durak 08:00
 • Mecidiyeköy 08:15
 • Kadıköy Evlendirme: 08:30
 • Kadıköy Altıyol Boğa 08:33
 • Göztepe Köprüsü 08:40
 • Bostancı Köprüsü 08:45. Dönüşte önce Bostancı yolcuları bırakılacak, sonra diğer duraklara hareket edilecek. Son durak yine İncirli.

ACENTA, ULAŞIM VE REHBERLER

D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Dağcılık Federasyonu Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri Belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.
 • Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ NEDİR?

Yağmur, çamur, diken, yokuş, iniş, orman içi patika, orman içi traktör yolları, dere geçişleri barındıran, kimi zaman plajlarda kum üzerinde devam eden, zaman zaman yardımlaşma gerektirebilen, başı boş köpeklerin eşlik edebildiği, belirlenen saatlerin dışına taşabilen yani daha geç ya da daha erken bitebilen ve olabildiğince insan yerleşimlerinin olmadığı doğal yerlerde gerçekleştirilen ve bağımlılık yapan yürüyüş aktivitesidir:)

www.yolvemacera.com etkinlikleri size özel olduğunuzu hissettirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Yazımızı okumaya devam etmek için reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?