Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Sölöz – Gölyaka Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Keyfi (3 Ekim Pazar)

03/10/2021 @ 06:45 21:00

Osmanlı izlerinin belki de en yoğun olarak gözlemlenebildiği bir bölgede olacağız bu hafta sonu. Gemlik Körfezi ve İznik Gölü arasında ve sırtını Katırlı Dağlarına dayamış, tarihi dokusunu büyük oranda korumuş köylerde. Ceneviz, Bizans ve Osmanlı kültürlerine ev sahipliği yapmış, dramatik mübadele dönemlerine tanık olmuş bir bölge burası. Arap gezgin İbn-i Batuta, bu bölgedeki ahi zaviyelerinde vakit geçirmiş.

Kolay orta zorlukta, patika ve keyifli orman yollarından oluşan parkurda İznik Gölü manzarası eşliğinde yaklaşık 5-6 saat doğada olacağız. Mevsim itibariyle sonbaharın tüm renklerini görebileceğimiz parkurda zaman zaman dizlerimize varan yapraklar arasından yürüyeceğiz.

Etkinliğimizi 3 seçenekli olarak planladık. Birinci seçenekte yürüyüş yapmak istemeyenler bölgedeki köyleri dolaşıp fotoğraf çekebilecek, köy pazarlarından alışveriş yapabilecek, keyifli köy meydanlarında çay kahve içebilecekler. İkinci seçeneği tercih edenler, hep birlikte başladığımız yürüyüşün 3.5-4 saatlik kolay orta zorlukta olan etabını yürüyüp, yardımcı rehberimizle birlikte Dutluca Köyü’ne inecekler. Üçüncü seçeneğe katılanlarla ise yürüyüşe devam edip, toplamda yaklaşık 5.5 – 6 saatlik bir yürüyüşün sonunda Gölyaka Köyü’ne ulaşmaya çalışacağız.


Bütün ekip buluşup, İznik Gölü’ne nazır, Gölyaka köy kahvesinde çay keyfinin ardından ver elini İstanbul.
Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Eskihisar – Topçular feribotunda. Alışveriş için bakkal molası ayrıca verilecektir.

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir. Korona koşulları nedeniyle 17 üzerinde katılımcı kabul etmiyoruz.
Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılım olursa 170 TL (Maksimum 17 katılımcı)

Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 190 TL. Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 80 TL .Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Dahil olanlar:

Rehberlik
D2 Belgeli Ulaşım
Feribot Geçiş Ücretleri
Seyahat Sigortası
Doğada sıcak çay

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Araç Hareket Yer ve Saatleri

 • İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
 • Mecidiyeköy Eski Teknosa: 07:15
 • Kadıköy Evlendirme: 07:30
 • Göztepe Köprüsü: 07:35
 • E5 boyunca devam edip Gebze – Eskihisar’dan feribota bineceğiz. Yol üstünde istediğiniz noktada bize katılabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentesi Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu