Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Soğucak Yaylası Doğa Yürüyüşü (22 Ocak Pazar)

Ocak 22 @ 08:00 21:00

Doğanın mevsimsel renk cümbüşüne tanık olacağınız harika bir ekosisteme davetlisiniz:) Bu sefer Soğucak Yaylası’na gidiyoruz. Burası Sapanca üstlerinde, 1100 m rakımda gizlenmiş harika bir çanak. Yaylaya ulaşana kadar zaman zaman muhteşem Sapanca manzarası bizlere eşlik edecek. Yaz aylarında bölgede yapılan şenlikler sükunetini bozuyor olsa da sonbahar ve kış aylarında bölge sakindir. keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Etkinlik Detayları:

Aracımızla Soğucak Yaylası’na çıktıktan sonra bir serbest zamanın ardından doğa yürüyüşümüz başlayacak. Toplamda doğada 3-4 saat, 12-13 km civarında yürümeyi planlıyoruz. Rotamızı genel talep olursa daha da uzatmamız ya da kısaltmamız mümkündür. Kısacası mesafeye çok takılmayın:).

Orman içi patikalar ve toprak yollardan oluşacak kolay – orta zorlukta bir parkurda yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzün durak noktalarından biri Kartepe’nin güney yamaçlarında saklanmış Altıoluk Yaylası olabilir. Hiç yürümek istemeyenler yaylanın keyfini sürebilir, bölgede kısa keşif yürüyüşleri yapabilirler. Kayın, köknar, çam, dişbudak ağaçlarıyla kaplı bir yayladan söz ediyoruz. Yani bu etkinlik herkese göre:)

Etkinliğin bitiminde kaptanımız küçük bir çoban ateşi ve közde sıcak çayı çoktan hazırlamış olacak, dönüşte ana yola ulaşınca çorba molası kaçınılmaz elbette:)

Etkinlik Ücreti:

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına, tabiat, milli park giriş ücretlerine, otopark ücretlerine ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu malum ekonomik koşullardan dolayı araç/yakıt/konaklama gibi maliyet kalemlerinde beklenmedik düzeyde artışlar gerçekleşirse fiyatlara yansıyabilir. Bu etkinliğimiz için ücretlendirmemiz aşağıdaki gibidir.

 • Rehberler hariç 25 kişi ve üzerinde katılımlarda 240 TL.
 • Minimum 14 olmak üzere daha az sayıda katılımlarda fiyata 50 TL eklenecektir.
 • Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Dahil olanlar:

 • Rehberlik
 • D2 Belgeli Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Acenta Giderleri
 • Doğada Sıcak Çay Keyfi

Nasıl Katılabilirim?

Tursab listesi için kimlikte yazdığı şekilde ad soyad ve TC numaranızı, araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu WhatsApp hattımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

Araç Hareket Yerleri Ve Saatleri

 • İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
 • Mecidiyeköy Mado: 07:15
 • Kadıköy Evlendirme: 07:30
 • Göztepe Köprüsü: 07:35
 • Bostancı Köprüsü 07:40
 • Kartal Köprüsü 07:50

E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız. Yol üstünde istediğiniz noktada bize katılabilirsiniz.

Katılım Koşulları Nelerdir?

*Etkinliğimiz maksimum 28 katılımcı ile yapılır. Minimum 12 katılımcı sağlanmadığı takdirde iptal edilebilir.
*Etkinlik öncesinde etkinlik bedelinin tamamı alınır.
*Etkinlikten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kapora iade edilir (Perşembe akşam 17:00), 3 günden az kalan iptallerde kapora iadesi yapılmaz.
*Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı yapılan iptallerde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilir.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını etkinliğe 1 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*Etkinlik lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Önemli Notlar Ve Genel Bilgilendirme

-Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
-Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.
-Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
-Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
-Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
-Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
-Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.


Etkinliklerimiz A sınıfı seyahat acentaları tarafından yapılmaktadır. Doğa rehberlerimiz, 3 yıla yayılan Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi ve güncel ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

YolveMacera etkinlikleri size özel olduğunuzu hissettirir. Keyifli etkinlikler dileriz:)

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Yazımızı okumaya devam etmek için reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?