Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Serindere – Fındıksuyu Doğa Yürüyüşü (30 Ekim 2021)

30/10/2021 @ 07:00 21:00

İzmit Yuvacık Barajı yakınlarındaki köylerden geçen kıvrımlı yolumuz bizi bu barajı besleyen ana kollardan biri olan Serindere’nin yanına kadar götürecek. Sizlere bu hafta sonu Cumartesi için, tam da bu derenin yanından başlayan iki etaplı bir parkur hazırladık. Keyifli bir Sonbahar rotası, 4-5 saat kolay – orta zorlukta.

Yürüyüşe hep birlikte başlayacağız. Molalarla birlikte yaklaşık 3 saat sürecek kolay orta zorlukta keyifli bir yürüyüşle birinci etabı sonlandırmış olacağız. Bu kadar yürüyüş yeter diyenler aracımızın yanında yakacağımız ateşin başında sıcak çay keyfi yapacak ve yakınlardaki köy evlerini fotoğraflayabilecekler. Devam etmek isteyenlerle yaklaşık 1.5 saat daha sürecek orta zorlukta bir yürüyüş için yola devam edeceğiz. Sonrasında buluşup hep birlikte dönüş yoluna geçeceğiz.
Mevsim itibariyle renklere doyacağımız bir yürüyüş olacak.

Kahvaltı köy kahvesinin bahçesinde evden getirdiğimiz malzemelerle. Öğlen harika bir mola yerinde, bir çayırlık alanın ortasındaki tek ağacın dibinde. Parkurumuz Serindere’nin nefes kesen manzarasıyla başlayacak ve yaklaşık 200 metrelik bir tüneli geçtikten sonra tamamen patikada devam edecek.

ÜCRETLENDİRME

Rehberler hariç 20 kişi üzerinde katılımlarda 140 TL
Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 90 TL
15 -20 kişi katılım olursa 160 TL
Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 175 TL
Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.
Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir. Korona koşulları nedeniyle tercihen 17 üzerinde katılımcı kabul etmiyoruz.

Dahil olanlar:

 • Rehberlik
 • D2 Belgeli Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Doğada sıcak çay keyfi

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kaparo talep edilecektir. Acente kuralları gereği Cuma akşam 17:00’den itibaren yapılan iptallerde kaparo iadesi yapılmaz. Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı katılım iptallerinde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Araç Hareket Yer ve Saatleri

 • İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
 • Mecidiyeköy Eski Teknosa: 07:15
 • Kadıköy Evlendirme: 07:28
 • Kadıköy Altıyol Boğa 07:30
 • Göztepe Köprüsü: 07:35
  E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz

Başa dön tuşu