Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Olimpos Macera Kampı; 24-27 Haziran 2021

Haziran 24 @ 08:00 Haziran 27 @ 23:00

1680TL Lütfen detaylara göz atınız

Öncelikle bu etkinliğimizin adında kamp geçiyor ama konaklama çadırda olmayacak, çadır kamp yapacağımız başka etkinliklerimiz var elbette:) Portakal ağaçlarıyla dolu bahçe içinde kurulmuş, oldukça keyifli bungalov pansiyonda konaklayacağız ve akşam yemeği açık büfe. Şöyle düşündük: Birçok aktivite planı yapalım, isteyen istediğini seçsin, istediğine katılsın ya da katılmasın:)

Neler mi içerecek etkinliğimiz: Her sabah kahvaltıdan önce Olimpos’un harika plajında yoga keyfi (Katılımcılar arasından yoga bilen birileri olursa temel düzeyde hareketler, olmazsa benim elime düştünüz demektir:)), sahilde koşu ve sabah yüzme keyfi. Bir akşam yemeğinden sonra, Çıralı üstlerindeki Ulupınar Köyü’nden kafa lambalarımızla yürüyüşe başlayıp Yanartaş’a ulaşalım ve ateş başında sıcak şarap keyfiyle tanrıları selamlayıp gökyüzü okumaları yapalım, bunu son gece yapabiliriz:) Aracımız Yanartaş’tan bizi alıp Olimpos’a getirecek. Bir gün Musa Dağı’na zirve yürüyüşü yapacağız, zirveden Adrasan manzarası nefeslerimizi kesecek.

Bir günümüzü ise kaya tırmanışı, inişi ve oldukça keyifli ve su içermeyen bir kanyonda adrenalinin dibine vuracağız, kanyonun her kilit noktasında problem çözme yeteneklerimiz gelişecek ve gerçek kayalara dokunmanın ne olduğunu fazlasıyla deneyimleyeceğiz:) Elbette tüm emniyet tedbirlerini alarak.

Bölgeye ulaştığımız ilk gün Olimpos Antik Kenti birlikte keşfedecek ve kale surlarından Tahtalı Dağı’nı, Olimpos ve Çıralı sahili, Olimpos Dereyi aynı anda görebileceğimiz bir noktada keyifli bir tarih sohbeti gerçekleştireceğiz.
Kahve için kupalarınızı unutmayın:) Projeksiyon cihazımız yanımızda olacak, her akşam dev ekranda keyifli film seçkilerimizden izlemeler yapacağız, sizler de film tavsiyesinde bulunabilirsiniz:)

Yani keyif, macera, spor, egzersiz, sağlık hepsi bir arada olan doyumsuz bir etkinlik. Yeni arkadaşlıklar, dostluklar geliştirecek ve birlikte yeni hayaller kurabileceğiz. Etkinliğin kesinleşmesi ve konaklama yeri ve araç organizasyonları vs. için 15 Haziran’a kadar kesin katılım durumlarınızı bize iletmelisiniz.

Biraz daha detay ister misiniz? 🙂Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera severlerin oyun alanlarından biri günümüzde. Tam da bu bölgeye, deniz, güneş, tarih ve doğa ile iç içe dopdolu 4 gün için gidiyoruz. Dakika dakika program yazmayacağız, çünkü sıralamayı biraz da oradaki hava koşulları ve tabii hep birlikte bizim keyfimiz belirleyecek:) ama ana hatları yukarıda kısaca özetlemiş olduk.

23 Haziran Çarşamba akşam, İstanbul’dan kendi aracımız ile yola çıkacağız ve 24 Haziran Perşembe sabah erken saatlerde Olimpos’tayız. Kahvaltı, odalara yerleşme, serbest zamanın ardından maceramıza başlayabiliriz:) Olimpos Antik Kent gezisi, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzme, Antik Likya yollarında yürüyüşler, kaya tırmanışı inişi, kanyon aktivitesi, yoga, film gösterimleri, konaklama yerimizde ateş başı sohbetler, serbest zamanlar. Bizim o anki planladığımız aktiviteye katılmak istemeyenler Olimpos’un büyülü atmosferinin tadını çıkarabilir, bahçede hamak keyfi yapabilir, ya da artık siz nasıl isterseniz. 🙂

Kaya tırmanışını merak eden ama bir türlü fırsatı olmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak. Kitaplarınızı mutlaka yanınıza alın, konaklayacağımız mekanın bahçesindeki çardaklarda, keyifli yaz esintisinden korunmak için sıcacık battaniyenin altına sokulup okumak isteyebilirsiniz. İstanbul’a dönmek üzere yola çıkacağımız 27 Haziran Pazar günü öğlene kadar serbest zaman olacak. Saat 13:00 gibi yola koyuluruz. Dönüşte başka sürprizlerimiz olabilir.

KATILIM ÜCRETİ: 12 kişi ve üzerindeki katılımlarda 1680 TL; Daha az sayıda katılım olursa fiyat %10 civarında artış gösterebilir.

DAHİL OLANLAR

  • Tüm ulaşımlar (İstanbul – Olimpos – İstanbul, Olimpos – Adrasan – Olimpos, Olimpos – Yanartaş – Olimpos)
  • 3 gece konaklama (2 kişilik klimalı, banyolu keyifli bungalovlarda 1 kişi fiyatı)
  • 4 açık büfe kahvaltı ve 3 açık büfe akşam yemeği
  • Tüm rehberlikler
  • Seyahat Sigortası
  • Acenta giderleri
  • Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tüm teknik malzemeler

DAHİL OLMAYANLAR

  • Öğlen yemekleri ( Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde)
  • Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır)

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa, ya da başka şehirlerden kendi imkanlarınızla gelip aramıza katılmayı düşünmeniz halinde bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.

İLETİŞİM: Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı, HES kodlarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri kapora talep edilecektir (560 TL). Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde, ana fikirden uzaklaşmadan etkinlik içeriğinde ve sıralamada değişiklikler yapabilirler. Keyifli etkinlikler dileriz:)

Başa dön tuşu