Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Ara Tatilde Olimpos Doğa Kampı ( Bungalov Konaklamalı) 14-18 Kasım 2023

Kasım 14 @ 12:00 Kasım 18 @ 18:00

Çocuklarınızla birlikte katılabileceğiniz, harika deneyimler ve anılarla döneceğiniz bir etkinlik planladık. Öncelikle kısa bir özet yapalım. 14 Kasım Salı öğleden önce Olimpos’ta buluşacağız. 18 Kasım Cumartesi gününü de dolu dolu geçirip akşam saatlerinde etkinliğimizi bitireceğiz, 4 gece 5 gün.

tekiorva


Cumartesi kahvaltıdan sonra, ulaşım planınıza göre dilediğiniz saatte bizden ayrılabilirsiniz, dilerseniz tatilinizi daha da uzatabilirsiniz:) Yeterli katılım olursa masraf paylaşımı yaparak İstanbul’dan araç kiralayacağız. Aksi halde buluşma ve ayrılma yeri, toplu ulaşımla rahatlıkla ulaşılabilen Olimpos olacak. İstanbul dışındaki şehirlerden de gelerek etkinliğimize dahil olabilirsiniz.

Etkinlik sonrasında biz en az iki gün daha Olimpos’ta olacağız, dileyen eşlik edebilir:) Daha az sayıda gün için etkinliğe dahil olmak isterseniz fiyat ve organizasyon için bizimle iletişim kurunuz. Şimdi detaylar:)

olympos

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, Olimpos ve Çıralı plajları, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera, tarih, kültür ve doğa severlerin oyun alanlarından biri günümüzde.

Biz de geliştirdiğimiz yeni rota dışı parkurlarımızla ve oldukça yoğun aktivite planlarımızla yeniden Olimpos’ta olacağız. Deniz, güneş, tarih ve doğa ile iç içe dopdolu 4 gece 5 gün bizleri bekliyor. Neler mi yapacağız bu 5 gün boyunca? Her sabah, kahvaltıdan önce güne ısınma, esneme egzersizleri ve yüzme keyfiyle başlayacağız.

Bayrams Tree Houses 4

Olimpos Antik Kenti tarih sohbetleri eşliğinde detaylı olarak gezip, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzeceğiz. Antik Likya yollarında ve kendi geliştirdiğimiz rota dışı patikalarda keyifli, kronik rahatsızlığı olmayan herkesin rahatlıkla katılabileceği doğa yürüyüşleri yapacağız. (Olimpos – Maden Koyu yürüyüşü, Ulupınar-Yanartaş Geçişi, Olimpos – Ceneviz Koyu Yürüyüşü, sürpriz şelaleler ve su olursa dere geçişleri).

Yürüyüşler 3-4 saat sürecek kolay orta zorlukta, aşırı yokuşlar içermeyen, oldukça keyifli ve sürpriz koylardan ve manzara noktalarından geçen parkurlardan oluşmaktadır.

Yanartaş’ta tanrıların hiç sönmeyen ateşinin başında içtiğimiz sıcak şaraba bu kez mitoloji sohbeti ve gökyüzü gözlemi de eşlik edecek. Atalarımızın binlerce yıl gökyüzüne bakıp ne gördüklerini anlamaya ve anlamlandırmaya çalışacağız.

Kaya tırmanışı ve kaya inişlerini merak eden ama bu branşla henüz tanışmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak. Uluslararası bir tırmanış bahçesi olan Olimpos’a gidip kayaları deneyimlemeden dönmeyeceğiz:) Sizler için zorluk derecesi değişen birçok tırmanış ve iniş rotası belirledik. Tamamen güvenli hatlar açarak bu spora ilgisi olanları ve yetenekleri açığa çıkaracağız, kendinizi keşfetme zamanı:)

Planladığımız aktivitelerin hepsine veya dilediklerinize katılabilir, ya da Olimpos’un tadını tamamen kendi zevkinize göre de çıkarabilirsiniz. Tercih tamamen sizin:)

Projeksiyon cihazımız ve perdemiz yanımızda olacak, akşamları açık havada ödüllü tematik film ya da belgesel seçkilerimizden izleyebiliriz, sizler de önerebilirsiniz:) Talep olursa, paralel ekstra alternatif aktivitelerimiz: Adrasan – Suluada Yemekli Tekne Gezisi, Olimpos ve Yakın Koylarda Kano, Bisiklet

Kitaplarınızı mutlaka yanınıza alın, konaklayacağımız mekanın bahçesindeki çardaklarda sıcacık battaniyenin altına sokulup okumak isteyebilirsiniz. Yani hemen her gün, antik bir bölgede, yoga, egzersiz, yüzme, yürüme ve tırmanma aktiviteleri içeren oldukça keyifli bir etkinlik:)

Bahçesi portakal ağaçları ile dolu, bungalovlarda konaklayacağımız mekanda, her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak. Kesmezse Kadir’in Ağaç Evleri’ne, Öküz Bar’a uğrayabiliriz:) Seveceğiniz bir not:
Katılım sayısından bağımsız olarak etkinlik gerçekleştirilecektir:)


KATILIM ÜCRETİ

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerindeki katılımlarda 5700 TL
Daha az sayıda katılımlarda 6450 TL

Lise düzeyine kadar her öğrenci için fiyat %10 indirimli.

Not: Dünyanın jeopolitik ve ülkemizin malum ekonomik koşullarından dolayı maliyetlerde beklenmedik artışlar gerçekleşirse, etkinlik fiyatında çok düşük oranlarda da olsa yansıyabilir.


DAHİL OLANLAR

 • 4 gece konaklama (2 kişilik klimalı, banyolu bungalovlarda kişi başı fiyatı)
 • 4 açık büfe kahvaltı ve 4 açık büfe akşam yemeği
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Acenta Giderleri
 • Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tırmanış ayakkabıları hariç tüm teknik malzemeler
 • Bölgede ihtiyaç olursa kullanacağımız tüm ara ulaşımlar
 • Tüm Rehberlikler

DAHİL OLMAYANLAR

Olimpos’ta buluşma ve ayrılma ana ulaşım
Öğlen yemekleri ve diğer ekstra harcamalar
Müze, ören yeri girişleri (Olimpos Antik Kent için Müzekart geçerli)
Odalarda tek kişi kalmak isterseniz fark günlük 500 TL

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.
İstanbul yerine başka şehirlerden de gelip etkinliğimize aynı koşullarda katılabilirsiniz.


İLETİŞİM:

E-mail: yolvemacera@gmail.com
Telefon / WhatsApp : 0530 223 11 95

ACENTA VE REHBERLER

Bu faaliyette 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na göre Türkiye’nin tarihi, doğası, kültürü ve turizmi ile ilgili rehberlik faaliyeti niteliğinde bilgi verilmemektedir. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Etkinlik öncesinde ücretin tamamını göndermeniz talep edilecektir.


ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çay kahve keyfi için:)
  Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz, ayrıca meyve her zaman iyi gelir:)
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ NEDİR?

Yağmur, çamur, yokuş, iniş, orman içi patika, orman içi traktör yolları barındıran, kimi zaman plajlarda kum üzerinde devam eden, zaman zaman yardımlaşma gerektirebilen, belirlenen saatlerin dışına taşabilen yani daha geç ya da daha erken bitebilen ve olabildiğince insan yerleşimlerinin olmadığı doğal yerlerde gerçekleştirilen ve bağımlılık yapan yürüyüş aktivitesidir:)

www.yolvemacera.com etkinlikleri size özel olduğunuzu hissettirir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Yazımızı okumaya devam etmek için reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?