Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Nazım’ın İzinde: Müşküle – Göllüce Doğa Yürüyüşü

04/10/2020 @ 07:00 22:00

160TL Lütfen Detaylara Bakınız
iznik

Tarihi İpek yolu üzerinde hem görkemli ve hem de zarif bir kent İznik’in, şirin köylerinde olacağız bu hafta sonu. Büyük şair Nazım Hikmet’in izini sürecek, Katırlı Dağları’nın eteklerinden İznik Gölü’nü seyredecek ve hatta hava koşulları da uygun olursa günü gölde yüzerek bitireceğiz.

Feribotla birlikte yaklaşık 3 saat sürecek araç yolculuğumuz sonrasında Osmanlı evleriyle süslü Müşküle köyüne ulaşacağız. Bal kokulu Müşküle Üzümleri günümüzde artık yok ama şimdi de köyün zeytini ve iğne oyaları meşhur.

İznik Köyleri

İznik Gölü kenarında çınar ağacı altında bir yandan çay keyfi yaparken, diğer yandan Nazım’ın ağacını göreceğiz ve hatta denk gelirsek birinci ağızdan hikayesini dinleyeceğiz. Sonrasında toprak yollar ve orman içi patikalarda ve İznik Gölü manzarasını hiç kaybetmeyeceğimiz, molalarla birlikte toplamda yaklaşık 5 saat sürecek kolay-orta zorlukta yürüyüşümüz başlayacak.

Yürümek istemeyenler Müşküle köyünde daha fazla vakit geçirip, aracımızla İznik Gölü kenarında yer alan bitiş noktamıza ulaşabilecekler. Yürüyüşe katılacak olanlarla Göllüce Köyü’ne ulaşacağız ve yüksek bir kayalık noktadan harika İznik Gölü manzarasını izleyeceğiz.

göllüce- iznik

ETKİNLİK ÜCRETİ: Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 160 TL Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız.

Fiyata Dahil Olanlar: Ulaşım + Feribot Ücretleri + Rehberlik + Doğada sıcak çay keyfi

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (80 TL)

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Eskihsar’dan feribota bineceğiz.

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle feribotta.Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ACENTA VE REHBERLER

  Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

  ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Başa dön tuşu