Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Mini Karia – Bozburun Yarımadası (4 Gün 3 Gece)

01/10/2020 @ 08:00 04/10/2020 @ 22:00

1370TL Lütfen detayları inceleyiniz.
karia

Yolumuz yeniden Antik Karia Uygarlığıyla kesişiyor. Serçe Limanı, Bozuk Kale, Turunç, Bayır, Kumlubük, Amos Antik Kent, Çiftlik Adası ve Koyu, Bozburun, Selimiye, Kızkumu, Orhaniye bu etkinlikte göreceğimiz yerlerden bazıları.

Çarşamba akşam İstanbul’dan aracımızla yola çıkıp, Perşembe sabah Marmaris Bozburun yarımadasında yer alan şirin balıkçı köyü Söğüt’e ulaşacağız. Denize sıfır konaklama yerimize yerleşip destansı bir tarihe sahip olan Karyalılar’ın izini süreceğiz.

Harika koylar, harika patikalar, her an karşımıza çıkabilecek sürpriz Karia kalıntıları, taze balık menüsünden oluşan akşam yemekleri ve mini bir tekne gezisi bizleri bekliyor:)

Karya Yolu Datça - Bozburun

Program Detayları

1. Gün / 1 Ekim Perşembe: Sabah erkenden ulaşacağımız Marmaris’ten Söğüt’e bu kez dağ yollarından ve harika koyları olan bir bölgeden gideceğiz. İçmeler, Turunç, Kumlubük, Amos Antik Kent gezip yüzeceğimiz yerler. Bayır köyünde tarihi çınar ve selvi ağaçları altında bir çay ve doğal ürün pazarından alışveriş molasının ardından konaklama mekanımıza ulaşacağız (Söğüt). Odalara yerleştikten sonra yüzmek için harika bir yer daha biliyorum:) Acıkana kadar akşam denizinin tadını çıkaralım.

2. Gün/ 2 Ekim Cuma: Bugünkü aktivitemiz Serçe Koyu’nda yüzerek başlayacak, sonrasında 3 – 4 saatlik kolay orta zorlukta bir yürüyüşle Bozuk Kale’ye geçeceğiz. Uzun bir yüzme ve yemek molasından sonra bir tekne bizi Serçe Limanına bırakacak. Aracımızla konaklama yerimize ulaşacağız, dönüşte bir sürprizimiz daha olabilir:) Konaklama Söğüt

3. Gün/ 3 Ekim Cumartesi: Yaklaşık 3 saat sürecek kolay – orta zorlukta bir doğa yürüyüşüyle Bozburun – Selimiye geçişini yapacağız. Yürüyüş sonrası Selimiye’de uzun bir yüzme ve dondurma molası:)Konaklama Söğüt

4. Gün/ 4 Ekim Pazar: Keyifli bir kahvaltının ardından dönüş yoluna geçeceğiz. Önce Turgut Şelalesi ve ardından Kızkumu bölgesinde bir fotoğraf molası vererek yola devam edeceğiz. Pazartesi gece saatlerinde İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Karya Yolu Datça - Bozburun

Etkinliğimizi daha seri bir araç olduğu için 19 kişilik Lüks Mercedes Minibüsle gerçekleştireceğiz. Araç hareket bilgisini katılımcı listesi kesinleştikten sonra ileteceğiz.

Korona koşulları nedeniyle etkinliğimiz 12 katılımcı ile sınırlıdır. 12 kişi katılımcı olursa etkinlik ücreti 1370 TL. Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

İstanbul dışındaki yerlerden, ya da bizim aracımızı tercih etmeyip kendi imkanlarınızla bölgeye ulaşmanız halinde veya etkinliğin tamamı yerine dilediğiniz bir kısmına katılmayı istemeniz durumunda fiyat ve planlama için bizimle iletişim kurunuz.

Dahil olanlar:

 • 3 gece konaklama(Serpme kahvaltı dahil),
 • 2 kişilik odalarda bir kişi (keyifli, şirin, denize sıfır pansiyonlarda)
 • İstanbul-Söğüt-İstanbul ulaşım (Güzergah üzerinde dilediğiniz yerden aracımıza dahil olabilirsiniz)
 • Bölgede kullanacağımız tüm ara ulaşımlar (kara ulaşımları).
 • Kapsamlı seyahat sigortası
 • Tüm rehberlikler

Dahil Olmayanlar:

 • Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra harcamalar
 • Bozuk Kale – Serçe Limanı Tekne ulaşımı kişi başına 60 – 70 TL

İletişim için telefon numaramız: 0530 2231195

E-mail: yolvemacera@gmail.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az üçte biri (450 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Takvim altyapısı: The Events Calendar

Başa dön tuşu