Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Marmaris Bozburun Yarımadası – Mini Karia

Mayıs 27 @ 08:00 Mayıs 30 @ 23:00

1370TL (Detaylara Bakınız)

Uzun, zorunlu bir aranın ardından nihayet, yolumuz yeniden Antik Karia Uygarlığı ile kesişiyor:) 2021 Ramazan Bayramı sonrası için yaptığımız plan şöyle;; 26 Mayıs Çarşamba akşam İstanbul’dan aracımızla yola çıkıp, 27 Mayıs Perşembe
Bozburun yarımadasında yer alan şirin balıkçı köyü Söğüt’e ulaşacağız. Denize sıfır konaklama yerimize yerleşip destansı bir tarihe sahip olan Karyalılar’ın izini sürmeye başlayabiliriz. Harika koylar, harika patikalar, her an karşımıza çıkabilecek sürpriz Karia kalıntıları, taze balık menüsünden oluşan akşam yemekleri ve mini bir tekne gezisi bizleri bekliyor:) Serçe Limanı, Bozuk Kale, Turunç, Bayır, Kumlubük, Amos Antik Kent, Çiftlik Adası ve Koyu, Bozburun, Selimiye, Kızkumu, Orhaniye bu etkinlikte göreceğimiz yerlerden bazıları. Planladığımız program şöyle (Koşullara göre sıralamada değişiklik olabilir)

1. Gün: Sabah saatlerinde Marmaris’ten aracımızla Söğüt’e doğru yol alırken İçmeler – Turunç- Kumlubük – Bayır üzerinden gideceğiz. Amos Antik Kent’i gezip uzun bir yüzme molası vermeyi planlıyoruz. Önceki yıllarda uğramaya fırsat bulamadığımız Çiftlik Koyu’nda da yüzüp aracımızla konaklama mekanımıza ulaşacağız (Söğüt).

selimiye

2. Gün: Bugünkü aktivitemiz yarım saatlik keyifli bir araç yolculuğuyla ulaşacağımız Serçe Koyu’nda yüzerek başlayacak, sonrasında 3 saatlik kolay orta zorlukta bir yürüyüşle Bozuk Kale’ye geçeceğiz. Uzun bir yüzme ve yemek molasından sonra bir tekne bizi Serçe Limanına bırakacak. Aracımızla konaklama yerimize ulaşacağız, dönüşte bir sürprizimiz olabilir:) (Söğüt).

3. Gün: Yaklaşık 3 saat sürecek kolay – orta zorlukta bir doğa yürüyüşüyle Bozburun – Selimiye geçişini yapacağız. Yürüyüş sonrası Selimiye’de uzun bir yüzme molası.

Kızkumu

4. Gün: Keyifli bir kahvaltının ardından dönüş yoluna geçeceğiz. Önce Turgut Şelalesi ve ardından Kızkumu bölgesinde bir fotoğraf molası vererek yola devam edeceğiz. 30 Mayıs Pazar akşam saatlerinde İstanbul’da olmayı planlıyoruz.
Etkinliğimizi daha seri bir araç olduğu için 19 kişilik Lüks Mercedes Minibüsle gerçekleştireceğiz.
Korona etkisinin devam edeceğini hesaba katarak, aracı maksimum 12 katılımcı ile sınırlamayı düşünüyoruz.

ETKİNLİK FİYATI

12 kişi katılımcı olursa etkinlik ücreti 1370 TL
Daha az sayıda katılımlarda 1490 TL

İstanbul dışındaki yerlerden, ya da bizim aracımızı tercih etmeyip kendi imkanlarınızla bölgeye ulaşmanız halinde veya etkinliğin tamamı yerine dilediğiniz bir kısmına katılmayı istemeniz durumunda fiyat ve planlama için bizimle iletişim kurunuz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Konaklama (Serpme kahvaltı dahil),
 • İstanbul-Söğüt-İstanbul ulaşım (Güzergah üzerinde dilediğiniz yerden aracımıza dahil olabilirsiniz)
 • Bölgede kullanacağımız tüm ara ulaşımlar
 • Kapsamlı seyahat sigortası
 • Tüm rehberlikler

DAHİL OLMAYANLAR:

 • Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra harcamalar
 • Serçe Limanı – Bozuk Kale – Serçe Limanı Tekne ulaşımı kişi başına 60-80 TL
 • Konaklama planı odalarda iki kişi kalınacak biçimde yapılmıştır. Odada tek kişi kalmak isteyen olursa günlük fark 150 TL (uygun yer varsa)

İletişim için telefon numaramız: 0530 2231195
E-mail: yolvemacera@gmail.com; bilgi@yolvemacera.com

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az üçte biri (470 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren (5 Mayıs Çarşamba akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Etkinliklerimiz 5910 belge numaralı, A sınıfı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Katılım durumunu netleştiren arkadaşlar etkinliğin WhatsApp grubuna dahil edilecek ve etkinlik tarihi yaklaştıkça orada daha fazla detay paylaşılacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.
 • Bu etkinliğe özel malzeme ihtiyaçları WhatsApp grupta ayrıca paylaşılacak (yüzme malzemeleri vs).

Keyifli etkinlikler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu