Kıyıköy – Kastro Geçişi

Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Kıyıköy – Kastro Geçişi

20/09/2020 @ 07:00 21:30

160TL Lütfen detayları inceleyiniz

Çok sevdiğimiz bir rota, Kıyıköy’den Kastro’ya yürümek. Her iki yanından akarak denize ulaşan “Pabuç” ve “Kazan” adlı derelerin arasında yarımada gibi uzanan yüksek bir tepede yer alan Kıyıköy.

Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada, kasaba yakınındaki Bahçeköy manda yoğurduyla ünlü.

Aya Nikola Manastırı

Karyalılar’ca kurulduğu kabul edilen Kıyıköy’ün antik çağdaki adı Salmydessos’tur. İmparator Neron, Trakya Valisi olduğu yıllarda o zamanki adıyla Salmydessos’a sayfiyeye gelirdi. Köyün girişindeki kapı o çağlardan kalma Bizans eseridir. Köyde günümüzde Selanikli Türkler yaşamakta.

20 Eylül 2020 Pazar günü tam da bu köye gideceğiz, Deniz – Tarih – Doğa harika bir gün geçirmek için.

Orman içi çok keyifli patikalar ve zaman zaman orman yollarında yaklaşık 4 – 5 saat doğa yürüyüşü yapacağız. Hedefimiz gizli koylardan geçerek, farklı bir rotadan Kastro’ya ulaşmak.Yürüyüşün bittiği yerde Kastro’da denize nazır harika bir kır lokantası var, oraya vardığımızda serbest zaman, eğer denizi sevenlerdenseniz mayonuzu getirmeyi unutmayınız…

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Saray’da bir açık hava çay bahçesinde. Bahçenin yakınında çorba ya da börekçiler de var.Öğlen yemeği hazırladığımız sandviç tarzı yiyeceklerle doğada.

FİYAT: Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 160 TL. Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız.

Dahil Olanlar: Ulaşım + Rehberlik + Doğada sıcak çay keyfi

İLETİŞİM: Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Araç Hareket Bilgileri

  07:00 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
  07:05 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
  07:15 Kadıköy
  07:30 Mecidiyeköy
  07:45 Ömür
  08:15 Beylikdüzü

  E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız. Yol üstünde size uygun bir duraktan aracımıza dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz, planladığımız aktiviteleri yapma şansımız ve doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

  ACENTA VE REHBERLER

  Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

  ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Başa dön tuşu