Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kıyıköy – Kastro Geçişi Doğa Yürüyüşü (29 Ağustos Pazar)

Ağustos 29 @ 07:00 22:00

Çok sevdiğimiz bir rota, Kıyıköy’den Kastro’ya yürümek. Her iki yanından akarak denize ulaşan “Pabuç” ve “Kazan” adlı derelerin arasında yarımada gibi uzanan yüksek bir tepede yer alan Kıyıköy. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada, kasaba yakınındaki Bahçeköy manda yoğurduyla ünlü.

Karyalılar’ca kurulduğu kabul edilen Kıyıköy’ün antik çağdaki adı Salmydessos’tur. İmparator Neron, Trakya Valisi olduğu yıllarda o zamanki adıyla Salmydessos’a sayfiyeye gelirdi. Köyün girişindeki kapı o çağlardan kalma Bizans eseridir. Köyde günümüzde Selanikli Türkler yaşamakta.

29 Ağustos 2021 Pazar günü tam da bu köye gideceğiz, Deniz – Tarih – Doğa harika bir gün geçirmek için. Orman içi çok keyifli patikalar ve zaman zaman orman yollarında yaklaşık 4 – 5 saat doğa yürüyüşü yapacağız. Hedefimiz Kastro Tabiat Parkı’na ulaşmak.

Yürümek istemeyenler Kıyıköy’de daha uzun zaman geçirip, sonrasında aracımızla yürüyüşün bitiş noktası olan Kastro’ya geçebilir ve deniz keyfini erkenden başlatabilirler. Yani bu etkinlik herkese göre:)Yürüyüşün bittiği yerde Kastro’da denize nazır harika bir kır lokantası var, oraya vardığımızda serbest zaman, eğer denizi sevenlerdenseniz mayonuzu getirmeyi unutmayınız…

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Saray’da bir açık hava çay bahçesinde. Bahçenin yakınında çorba ya da börekçiler de var. Öğlen yemeği hazırladığımız sandviç tarzı yiyeceklerle doğada.

ETKİNLİK FİYATI: Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 170 TL; Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 20 katılımcı ile sınırlı olacaktır.

Dahil Olanlar: Ulaşım + Rehberlik + Doğada sıcak çay keyfi

İLETİŞİM: Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı, HES kodunuzu ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir, WhatsApp iletişimi kurabilirsiniz.

Araç Hareket Bilgileri

07:00 Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti
07:05 Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti,
07:15 Kadıköy
07:30 Mecidiyeköy
07:45 Ömür
08:15 BeylikdüzüE5 boyunca yol üstünde size uygun bir duraktan aracımıza dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz, planladığımız aktiviteleri yapma şansımız ve doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

ACENTA VE REHBERLER: Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız. Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

KATILIM KOŞULLARI: Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı kapora talep edilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.
  • Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu