Kılıçkaya Trans ve Taraklı Fotoğraf Keyfi

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kılıçkaya Trans ve Taraklı Fotoğraf Keyfi

18/02/2018

Taraklı; Frig döneminden beri yerleşim yeri ve tarihi İpek Yolu’nun duraklarından, Osmanlı mimarisinin korunduğu önemli Anadolu yerleşimlerinden biri. Adını el yapımı şimşir kaşık ve taraklardan alıyor. Yavaş şehir olmak için yaptığı başvuru kabul edildi.

Ve Kılıçkaya, gerçekten görkemli bir doğa harikası. Muhtemelen gittiğimiz tarihte karla kaplı olacak. Daha önce yürümediğimiz bir rotasında dağın Kuzey yamacından yürüyüşe başlayıp Güney’den ineceğiz. 5 – 6 saat sürecek kolay ve orta etapları olan bir kar yürüyüşü olacak bu.

Hiç yürüyüş yapmak istemeyenler, Kılıçkaya’nın eteklerindeki köyde diledikleri kadar vakit geçirip aracımızla Taraklı’ya gidecekler ve Taraklı sokaklarında fotoğraf avlayıp, keyifli yöresel yemekleri tadımlayabilecekler.

Yürüyüşün bitiminde Taraklı ekibiyle ikinci köyde buluşup hep birlikte dönüş yoluna geçeceğiz.

Fiyat
25 kişi ve üzerinde katılım olursa 90 TL
25 kişi altında katılım olursa 110 TL

(Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta Giderleri)

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 
18 Şubat 2018 Pazar
07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:40 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Kış faaliyetlerimizde bu suyun mümkünse en az 0.5 lt’si bir sıcak su termosunda olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Detaylar

Tarih:
18/02/2018
Etkinlik Kategori:
,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir