Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Karya Antik Yolu Datça Yürüyüşleri

Nisan 22 @ 08:00 Nisan 25 @ 23:00

1490TL Lütfen detaylara bakınız
datça

Likya yollarından sonra bu kez rotamız Antik Karya (Karia) Medeniyeti. Etap etap tamamladığımız yaklaşık 800 kilometrelik bu masalsı yolun, seçtiğimiz en güzel parkurlarını sizlerle bir kez daha yürüyeceğiz.

Bu etkinliğimizde Datça Yarımadası’nda orman içi patikalar, saklanmış koylar ve antik yollarda günübirlik doğa yürüyüşleri yapacak, bulduğumuz her fırsatta yüzecek ve bölgede bulunan görkemli antik kentleri gezip 3500 yıllık bir tarihin gizemlerini açığa çıkarmaya çalışacağız.

22 Nisan 2021 Perşembe öğlene kadar Datça’da buluşuyoruz ve maceramız başlıyor. İstanbul’dan kalkacak olan aracımıza binmek yerine uçakla, ya da başka illerden gelecek olanlar Dalaman’a gelip oradan Datça’ya geçebilirler. 25 Nisan 2021 Pazar gece İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Maceramız 4 gün 3 gece sürecek ama siz izin durumunuza göre etkinliğin herhangi bir gününde bize katılıp ayrılabilirsiniz.

İşte Detaylar

1. Gün 21 Nisan Çarşamba gece aracımızla İstanbul’dan yola çıkıp 22 Nisan Perşembe sabah saatlerinde Datça’da olacağız. 3 gün boyunca konaklayacağımız oldukça keyifli, denize sıfır ve aynı zamanda havuzu olan otelimize yerleşip öğlene kadar serbest zaman yapacağız. O zamana kadar İstanbul dışından gelecek olan arkadaşlarımız da aramıza katılmış olurlar. Öğlen aracımızla yola çıkıp önce Can Yücel’in de yaşadığı Eski Datça sokaklarında fotoğraf avına çıkacak ve Orhan’ın kahvesinde çay ya da nar suyu eşliğinde Can babanın anılarını komşularından dinleyeceğiz:)

Sonrasında yine aracımızla Kargı Koyu’na gidip gün batana kadar yüzeceğiz:) Yüzeceğimiz yerde her türlü lojistik (Soğuk bira vs:)) imkanlar olacak. Akşam merkeze 5 dak. yürüme mesafesinde olan otelimizdeyiz. Serbest zaman.

2. Gün yaklaşık 20 km’lik bir Karya Yolu yürüyüşüyle ve tabii yüzme molaları eşliğinde Hayıtbükü’ne ulaşacağız, yürümek istemeyenler, otelde diledikleri kadar zaman geçirip sonrasında aracımızla Hayıtbükü’ne ulaşıp denizin tadını çıkarabilirler. Akşam yine hep birlikte Datça merkeze, otelimize döneceğiz. Serbest zaman.

3. Gün Knidos’a ulaşmak üzere uygun bir yerden yürüyüşe başlayacağız. 13-14 km’lik, bulduğumuz her koyda doyasıya yüzeceğimiz bir yürüyüş olacak. Knidos Antik Kenti gezdikten ve tarihi kalıntılar arasında da yüzdükten sonra aracımız bizi yine Datça’ya götürecek. Knidos’ta isteyenlerle deniz fenerine kadar yürüyüp, Yunan Adaları’nı ve Knidos’u farklı bir açıdan daha izleme şansımız olacak.

4. Gün geç kahvaltı ve öğlene kadar serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuzda keyifli yol müziklerimiz bize eşlik edecek.

Konaklama mekanını tek bir yer olarak belirleme stratejisi izledik, bu sayede her sabah oda toparlama derdi olmayacak. Çok hafif çantalarla dolu dolu günü geçirip akşam yeniden konakladığımız odamıza dönme şansımız olacak.

Etkinlik Fiyatı:

Bizimle doğrudan Datça’da buluşacak olanlar için fiyat 1490 TL
(İstanbul’dan ana ulaşım aracımızı kullanmayanlar)

Araç kullanacaklar için rehberler hariç 10 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 1790 TL

10 kişiden daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Talep eden katılımcılar 1/3 kapora tutarı dışında kalan ödemeyi kredi kartıyla yapabilecekler. Tek çekimde herhangi bir komisyon yok.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İstanbul – Karya (Datça) – İstanbul ana ulaşım ve bölgede ihtiyaç duyacağımız tüm ara ulaşımlar (kara ulaşımı).
 • Açık büfe kahvaltı dahil, deniz kenarında, havuzlu, oldukça keyifli bir otelde, 3 gece konaklama (2 kişinin kalacağı odalarda kişi başı fiyatı)
 • Rehberlikler
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri (Müzekart yanınızda olursa işinize yarayacaktır)
 • İhtiyaca ya da keyfimize göre ara ulaşım ya da gezinti için tekne kullanmamız gerekirse maliyet bölüşülecek. Kişi başı 80-100 TL
 • Odada tek kişi konaklanmak istenirse günlük +150 TL

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Takvim altyapısı: The Events Calendar

Başa dön tuşu