Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Karia Yolu Datça Yarımadası Yürüyüşleri (4 Gece 5 Gün)

Nisan 9 @ 12:00 Nisan 13 @ 12:00

Likya yollarından sonra bu kez rotamız Antik Karya (Karia) Medeniyeti. Etap etap tamamladığımız yaklaşık 800 kilometrelik bu masalsı yolun, seçtiğimiz en güzel parkurlarını sizlerle bir kez daha yürüyeceğiz.

Bu etkinliğimizde, tam da badem çiçeklerinin açtığı bir dönemde, Datça Yarımadası’nda orman içi patikalar, saklanmış koylar ve antik yollarda günübirlik doğa yürüyüşleri yapacak, bulduğumuz her fırsatta yüzecek ve bölgede bulunan görkemli antik kentleri gezip 3500 yıllık bir tarihin gizemlerini açığa çıkarmaya çalışacağız.

Bu yıl yürüyüş etaplarımızda bazı değişiklikler yaptık. Yürüyüş günlerimizden birinde Kocadağ (Emecik Dağı) zirvesine, Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz nefes kesen manzara noktasına ulaşacağız.
Başka bir gün ise Körmen Kanyonu’na yürüyeceğiz. Daha önce sizlerle buraya hiç yürümedik. Bu rotada yüzme şansımız da olacak. Knidos yürüyüşünü ise biraz daha uzattık ve yeni koylar ekledik. Ayrıca deniz fenerine ulaşıp Rodos’u izleme şansımız olacak.

Yani hem yürüyüşe, hem denize, tarihe, doğaya ve manzaraya doyacağımız harika bir etkinlik planladık. Cumartesi öğlene kadar Datça’da buluşuyoruz ve maceramız başlıyor. İstanbul’dan yeterli katılım olursa araç kiralayıp masrafı paylaşacağız. Uçakla gelecek olanlar Dalaman’a gelip oradan servisle Marmaris ve sonra da Datça’ya geçebilirler. Başka illerden aramıza katılacak olanlar da yine Marmaris üzerinden Datça’ya gelebilirler. Çarşamba kahvaltı sonrası ayrılacağız. Dilediğiniz ulaşım aracıyla dönebilirsiniz.

Maceramız 5 gün 4 gece sürecek ama siz izin durumunuza göre etkinliğin herhangi bir gününde bize katılıp ayrılabilirsiniz.

İşte Detaylar

 1. Gün öğlen saatlerinde Datça’da buluşacağız. 4 gün boyunca konaklayacağımız oldukça keyifli, denize sıfır ve aynı zamanda havuzu olan otelimize yerleşip bir serbest zamanın ardından Can Yücel’in de yaşadığı Eski Datça sokaklarında fotoğraf avına çıkacak ve Orhan’ın kahvesinde çay ya da nar suyu eşliğinde Can babanın anılarını komşularından dinleyeceğiz:)
  Sonrasında Kargı Koyu’na gidip gün batana kadar yüzeceğiz:)
  Yüzeceğimiz yerde her türlü lojistik (Soğuk bira vs:)) imkanlar olacak.
  Akşam merkeze – limana 5 dak. yürüme mesafesinde olan otelimizdeyiz.
  Serbest zaman.
 2. Gün yaklaşık 15 km’lik bir Karya Yolu yürüyüşüyle ve tabii yüzme molaları eşliğinde Körmen Kanyonu’na ulaşacağız. Doğa harikası bir yer. Akşam yine hep birlikte Datça merkeze, otelimize döneceğiz. Serbest zaman.
 3. Gün Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz bir yüksekliğe çıkmak istiyoruz bugün. En iyi aday Kocadağ.

  Datça merkezdeyken sırtınızı denize dönüp başınızı sağa döndürdüğünüzde gördüğünüz kütlenin adı Kocadağ. Zirveye ulaştığımızda yorgunluğa değdiğini anlayacaksınız. Dönüşte yüzme molası için harika bir yer biliyoruz.
 4. Gün Knidos’a ulaşmak üzere uygun bir yerden yürüyüşe başlayacağız. 14-15 km’lik, bulduğumuz her koyda doyasıya yüzeceğimiz bir yürüyüş olacak. Knidos Antik Kenti gezdikten ve tarihi kalıntılar arasında da yüzdükten sonra aracımız bizi yine Datça’ya götürecek. Knidos’ta isteyenlerle deniz fenerine kadar yürüyüp, Rodos dahil Yunan Adaları’nı ve Knidos’u farklı bir açıdan daha izleme şansımız olacak.
 5. Gün geç kahvaltı ve öğlene kadar serbest zamanın ardından herkes dönüş zamanı ve seçeneğine göre yola koyulacak. Bizimle devam etmek isteyenler kalabilir, zira buradan Marmaris Bozburun’a geçeceğiz.

  Konaklama mekanını tek bir yer olarak belirleme stratejisi izledik, bu sayede her sabah oda toparlama derdi olmayacak. Çok hafif çantalarla dolu dolu günü geçirip akşam yeniden konakladığımız odamıza dönme şansımız olacak. Bizim belirlediğimiz konaklama mekanı dışında, kendi keyfinize göre başka bir yerde kalıp, yürüyüş öncesi merkezde buluşma noktamıza da gelebilirsiniz.

Etkinlik Fiyatı

Önce Notlar: Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kapora yatıranlara %5 indirim uygulanacak. Ülkemizin malum ekonomik koşulları nedeniyle konaklama mekanları ve ulaşım maliyetlerinde hesapta olmayan fiyat artışları oluşursa, bu ilave artışlar etkinliğimizin fiyatına yansıyabilir.

 • Rehberler hariç 20 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 590 TL
 • 15 – 20 kişi katılımlarda 740 TL
 • 10 kişiden az olmamak şartıyla daha az sayıda katılımlarda 930 TL

  Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kaparo yatıranlara %5 indirim uygulanacak.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Rehberlikler
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Acente Giderleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Organizasyon

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Denize sıfır, havuzlu oldukça keyifli bir otelde konaklama (Kahvaltı dahil günlük kişi başına 400 – 450 TL günlük, 2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı, Datça merkezde konaklama yerini kendiniz de bulabilirsiniz). Tek kişi konaklama halinde günlük +350 TL
 • Yürüyüş başlangıç noktalarına ulaşmak için kullanacağımız ara ulaşım maliyetleri (kişi başına toplam 150-250 TL).
 • Datça buluşma ana ulaşım
  (İstanbul’dan araç kiralarsak katılım sayısına göre fiyat değişecek ve paylaşılacak)

  Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kaparo olarak göndermelisiniz. Etkinlik tarihine 1 hafta kala etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir. Etkinlik tarihine 1 hafta ve daha erken kala yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo ve otel rezervasyon tutarı iade edilmeyecektir.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı, güncel HES kodunuzu veya aşı belgenizi ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentesi Extway tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu