Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Karia Yolu Bozburun Yarımadası Yürüyüşleri (4 Gün 3 Gece)

Nisan 14 @ 12:00 Nisan 17 @ 00:00

Yolumuz yeniden Antik Karia Uygarlığıyla kesişiyor. Perşembe öğlene kadar Marmaris Bozburun yarımadasında yer alan şirin balıkçı köyü Söğüt’e ulaşacağız. Denize sıfır konaklama yerimize yerleşip destansı bir tarihe sahip olan Karyalılar’ın izini süreceğiz. Harika koylar, harika patikalar, her an karşımıza çıkabilecek sürpriz Karia kalıntıları, taze balık menüsünden oluşan akşam yemekleri ve mini bir tekne gezisi bizleri bekliyor.

kariayolu

Serçe Limanı, Bozuk Kale, Bozburun, Selimiye, Kızkumu, Orhaniye bu etkinlikte göreceğimiz yerlerden bazıları. Planladığımız program şöyle (Koşullara göre sıralamada değişiklik olabilir)

 1. Gün: Öğlene kadar Söğüt’te buluşup odalarımıza yerleştikten sonra, serbest zamanın ardından gün batımına kadar
  yürüyüş ve yüzme keyfi yapacağız. Geçtiğimiz yıl keşfettiğimiz yeni koylar ve yeni patikalarda gerçekleşecek bu yürüyüş.
 2. Gün: Bugünkü aktivitemiz Serçe Koyu’nda yüzerek başlayacak, sonrasında 3 – 4 saatlik kolay orta zorlukta bir yürüyüşle Bozuk Kale’ye geçeceğiz. Uzun bir yüzme ve yemek molasından sonra bir tekne bizi Serçe Limanına bırakacak. Aracımızla konaklama yerimize ulaşacağız. Konaklama aynı mekanda, Söğüt.
 3. Gün: Yaklaşık 3 saat sürecek kolay – orta zorlukta bir doğa yürüyüşüyle Bozburun – Selimiye geçişini yapacağız. Yürüyüş sonrası Selimiye’de uzun bir yüzme ve dondurma molası. Konaklama Söğüt. Koşullara ve keyfimize göre yürüyüşü uzatma şansımız olabilir. Orada birlikte karar veririz.
 4. Gün: Keyifli bir kahvaltının ardından serbest zaman ve dönüş. Ulaşım seçeneğine göre Turgut Şelalesi ve ardından Kızkumu bölgesinde fotoğraf molası vermemiz olası.

  İstanbul’dan araç kiralayabilecek kadar katılımcı olursa, masraf paylaşımı yapılacak. Uçakla gelecek olanlar Dalaman’a uçup oradan servisle Marmaris ve sonra da Bozburun’a geçebilirler.

Etkinlik Fiyatı

Önce Notlar: Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kapora yatıranlara %5 indirim uygulanacak. Ülkemizin malum ekonomik koşulları nedeniyle konaklama mekanları ve ulaşım maliyetlerinde hesapta olmayan fiyat artışları oluşursa, bu ilave artışlar etkinliğimizin fiyatına yansıyabilir.

 • Rehberler hariç 20 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 1790 TL
 • 15 – 20 kişi katılımlarda 1970 TL
 • 10 kişiden az olmamak şartıyla daha az sayıda katılımlarda 2170 TL
  Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kapora yatıranlara %5 indirim uygulanacak.

Dahil olanlar:

 • 3 gece konaklama(Serpme kahvaltı dahil,
 • 2 kişilik odalarda bir kişi, keyifli, şirin, denize sıfır pansiyonlarda)
 • Kapsamlı seyahat sigortası
 • Tüm rehberlikler
 • Acenta giderleri

Dahil Olmayanlar:

 • Kahvaltı hariç öğünler ve ekstralar
 • Bozuk Kale – Serçe Limanı Tekne ulaşımı (Katılım sayısına bağlı olarak kişi başına 100 – 150 TL)
 • Tek kişi konaklama talebi olursa oda fiyat farkı
 • İstanbul-Söğüt-İstanbul ana ulaşım
 • Bölgede kullanacağımız tüm ara ulaşımlar (Masraf paylaşımı yapılacak ya da toplu ulaşım kullanılacaktır, kara ulaşımları toplamda kişi başına 100-200 TL)

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kaparo olarak göndermelisiniz. Etkinlik tarihine 1 hafta kala etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir. Etkinlik tarihine 1 hafta kala yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo iade edilmeyecektir. İstanbul’dan yeterli katılım olursa, ana ulaşım için araç kiralayıp masrafı paylaşacağız.

İletişim bilgilerimiz:

Telefon: 0530 223 11 95
E-mail: yolvemacera@gmail.com / bilgi@yolvemacera.com

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az üçte biri (450 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
 • Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz.

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentesi Belge No: 5910

Başa dön tuşu