Karia Yolu – Bozburun Yarımadası ve Bafa Gölü Yürüyüşleri

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Karia Yolu – Bozburun Yarımadası ve Bafa Gölü Yürüyüşleri

Mayıs 6 @ 08:00 - Mayıs 13 @ 17:00

Daha önce Bozburun Yarımadası Orhaniye – Bozburun, Datça Yarımadası, Gökova Körfezi – Bodrum ve Dalyan etaplarında yürüdüğümüz 800 km’den oluşan Antik Karia yollarında, bu kez yine Bozburun Yarımadası’nda ama İçmeler – Turunç – Kumluköy – Bayır – Söğüt – Selimiye bölgelerinde yürüyüşler yapacağız. Kız Kumu Plajı ise göreceğimiz güzellikler arasında.

Marmaris Bozburun Yarımadası’nın doyumsuz koylarında geçecek ve 4 gün sürecek yürüyüşlerimizden sonra Kapıkırı bölgesine yani Bafa Gölü kıyılarına geçeceğiz. Burada Bafa Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde masalsı antik yollarda yürüyüşler yapacak ve Bafa Gölü’nde yüzeceğiz. Yürüyüşlerimizi Beşparmak Dağları zirvesiyle de taçlandırmayı planlıyoruz:)

6 Mayıs Pazar Marmaris İçmeler’de buluşacağız. İlk gün bölgede kısa bir ısınma yürüyüşü ve serbest zamanımız olacak. Yüzmek için yakınlardaki koylara gidebiliriz. Konaklama İçmeler’de olacak.

Sonraki günlerde keyifli kahvaltılarımızdan sonra yola çıkacak ve günde ortalama 5-6 saatlik kolay-orta zorluktaki parkurlarda yürüyüşlerle ve yüzme molalarıyla bir sonraki konaklama yerine ulaşacağız.

Kumluköy, Bayır, Söğüt, Selimiye konaklamayı planladığımız diğer yerleşimler.

11 Mayıs Cuma kahvaltı sonrası uygun bir araçla yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuktan sonra öğlen saatlerinde Bafa Gölü kıyısındaki Masalsı Kapıkırı Köyü’ne ulaşacağız ve konaklama yerimize yerleştikten sonra oldukça etkileyici bir parkurda ve gölde yüzme molaları vererek gidiş dönüş 3-4 saat sürecek bir yürüyüş yapacağız.

12 Mayıs Cumartesi günü zirve için hazırız:)
Beşparmak dağlarının etkileyici zirvesinden nefes kesen Bafa Gölü manzarasını izleyebilmek için gidiş dönüş toplamda 6 saatlik bir aktivite bizleri bekliyor.

13 Mayıs Pazar günü, köy içindeki antik yapıları gezdikten sonra ayrılacağız. Uçakla dönecekler için en uygun havalimanı 1-1.5 saat uzaklıktaki Milas havalimanı olacaktır. Otobüs için de yine Milas uygun olur. Bizler aracımızla İzmir üzerinden İstanbul’a döneceğiz.

Fiyat: 1450 TL (10 kişi ve üzerinde katılım olursa, daha az sayıda katılımlarda %10 oranında artış olabilir)

Dahil olanlar:
7 gece keyifli pansiyon ve otellerde konaklama ve açık büfe kahvaltı (2 kişilik odalarda)
Tüm Rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası
Tüm Ara Ulaşımlar
Tursab Acenta Giderleri

Dahil olmayanlar:
Ana ulaşımlar (İçmeler’de buluşmak için en uygun uçuş yeri Dalaman, uçakla dönecekler için Milas havalimanı uygun)
Kahvaltı hariç diğer öğün yemekler ve yürüyüşlerdeki atıştırmalıklar
Ekstra diğer giderler

Online katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Katılım esnasında etkinlik bedelinden düşülmek üzere 300 TL kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Kış faaliyetlerimizde bu suyun mümkünse en az 0.5 lt’si bir sıcak su termosunda olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Paylaşmak İsterseniz...

Detaylar

Başlangıç:
Mayıs 6 @ 08:00
Bitiş:
Mayıs 13 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
, ,
Paylaşmak İsterseniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir