Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Karapürçek Şelaleleri Sonbahar Yürüyüşü (21 Kasım Pazar)

21/11/2021 @ 07:00 21:00

140TL Lütfen detaylara bakınız

Sakarya’nın Karapürçek ilçesine bağlı köylere gideceğiz bu kez. İçinde birçok irili ufaklı şelale barındıran ve kanyon içinden akan bir dere ve bu derenin kenarından ilerleyen oldukça keyifli bir patika ve sonbaharın örttüğü toprak yollar.

ETKİNLİK DETAYLARI

Aracımızdan indikten sonra gidiş dönüş toplamda yaklaşık 5 saatlik bir doğa aktivitesi, çoğunlukla kolay ve zaman zaman da orta zorlukta olacak. Birinci şelaleye ulaştığımızda bir çoban ateşi yakacak ve sıcak çay keyfine başlayacağız, biraz daha yukarıdaki ikinci şelaleye ulaşmak isteyenler, açacağımız emniyet ipine tutunarak kısa bir etabı geçecekler ve buna değecek:)

Zaman zaman yardımlaşarak geçişler yapacağız.Yani hem doğaya ve hem de sportif olarak doyacağımız bir gün bizleri bekliyor:)Sabah kahvaltımızı evden getirdiğimiz malzemelerle ya da oradaki imkanlarla Sapanca Gölü kenarında harika bir mola yerinde yapacağız. Doğadayken acıkma ihtimalimizi düşünerek evden sandviç tarzı yiyecekler getirebilir ya da parkura girmeden önce vereceğimiz bakkal alışverişi molasında atıştırmalık bir şeyler alabilirsiniz.

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir. Korona koşulları nedeniyle tercihen 17 üzerinde katılımcı kabul etmiyoruz.

Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 90 TL
Rehberler hariç 20 kişi üzerinde katılımlarda 140 TL
15 – 20 kişi katılım olursa 160 TL
Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 175 TL

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

DAHİL OLANLAR

 • Rehberlik
 • D2 Belgeli Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Doğada sıcak çay keyfi

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

***
Facebook katılımları yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kapora talep edilecektir. Acenta kuralları gereği Cuma akşam 17:00’den itibaren yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz. Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı katılım iptallerinde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.
***


ARAÇ HAREKET YER VE SAATLERİ

İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
Mecidiyeköy Eski Teknosa: 07:15
Kadıköy Evlendirme: 07:28
Kadıköy Altıyol Boğa 07:30
Göztepe Köprüsü: 07:35
E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız.
 • Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Başa dön tuşu