Karagöl Yaylası – Acelle Yaylası Geçişi / 25 Ekim Pazar

Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Karagöl Yaylası – Acelle Yaylası Geçişi / 25 Ekim Pazar

25/10/2020 @ 07:00 22:00

150TL
sakarya karagöl yaylası

Büyük kentlerin, gürültü, kalabalık ve keşmekeşinden uzaklaşmak için tertemiz havası ile yaylalar bir sığınaktır adeta. Bu hafta sonu gezeceğimiz yaylalar, Bolu ve Sakarya illerini birbirine bağlayan Samanlı Dağları’nın uzantısında yer alıp deniz seviyesinden yüksekliği 1000 ile 1300 metrede, çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile çevrelenmiş durumda bulunan Karagöl Yaylası ve Acella Yaylası.

Önce Sakarya iline bağlı Taraklı’nın tarihi Osmanlı evlerinden oluşan sokaklarında serbest fotoğraf molası vereceğiz, devamında aracımıza binip yürüyüşe başlayacağımız yaylamıza yani Karagöl’e ulaşacağız.

karagöl yaylası

Amacımız, çoğunluğu orman içi harika patikalar ve zaman zaman traktör yollarında 4 -5 saat sürecek kolay orta zorlukta bir doğa yürüyüşüyle Acelle Yaylası’na ulaşmak.

Yürümek istemeyenler Karagöl yaylası etrafında ve yayla evlerinden oluşan, sonbahar renkleri içindeki bölgede, yardımcı rehberlerimiz eşliğinde kısa keyif ve keşif yürüyüşleri yapabilecek ve sonrasında aracımızla Acelle Yaylası’na geçebilecekler.

Yani bu etkinlik hem fotoğraf tutkunları, hem kısa yürüyüş yapmak isteyenler ve hem de daha uzun ve biraz daha zor yürüyüşleri sevenler için:)

Bölgedeki yayla evlerinin güzelliği içimizi ısıtacak.

Sabah kahvaltımızı evden getirdiğimiz malzemelerle ya da oradaki imkanlarla uygun bir dinlenme tesisinde yapacağız. Öğlen, orman içinde yine evden getirdiğimiz sandviç tarzı yiyeceklerle.

Etkinlik Fiyatı: Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 150 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış olacaktır.

Korona koşulları nedeniyle, etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız.

Dahil olanlar: Ulaşım ve Rehberlik

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (80 TL)

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Araç Hareket Bilgileri 25 Ekim Pazar

  06:45 İncirli E5 durak
  06:55 Mecidiyeköy otobüs durakları köprü istikameti
  07:00 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
  07:05 Göztepe Köprüsü E5 Gebze istikametindeki durak
  07:08 Kozyatağı E5 Gebze istikametindeki durak
  07:10 Bostancı Köprüsü E5 Gebze istikametindeki durak
  E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.
  Dilediğiniz duraktan araca binebilirsiniz.

  ACENTA VE REHBERLER

  Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

  ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Başa dön tuşu