Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Karadeniz Macerası: Verçenik – Gito – Elevit Yaylaları; 16 – 21 Ağustos 2021

16/08/2021 @ 09:00 21/08/2021 @ 20:00

1750TL Detaylara bakınız.

Efsane geri döndü, Karadeniz’in en sevdiğimiz bölgelerinden biri için yeniden yollardayız. 5 gece 6 gün sürecek muhteşem bir etkinlik yapacağız. Çamlıhemşin Çat Vadisi’nde, lojistik bütün imkanları olan bir mekanda kampımızı kurup bölgedeki nefes kesen yaylalara, göllere yürüyüşler yapacağız. Yüzme malzemeleriniz yanınızda olmalı. Kamp yapacağımız yerde isteyenler çadır yerine bungalovlarda konaklayabilecekler. Erken haber verirseniz uygun oda bulma şansımız olabilir.

Yaylalara ulaşım açısından oldukça elverişli bir noktada yer alan mekanımıza kampımızı kurup, Verçenik, Elevit, Gito, Ambarlı yaylalarında yürüyüşler yapacağız, buzul göllerinde yüzüp Karadeniz lezzetlerini tadacağız, bu kez horona biraz daha fazla mı zaman ayırsak?

İşte Detaylar:

 1. Gün Pazartesi, sabah saatlerinde Trabzon’da buluşup aracımızla yola çıkacağız. Fırtına vadisi boyunca yol alıp Çamlıhemşin ve Zilkale’de molalar vererek kamp yerimize ulaşacağız.
 2. Gün Salı, uygun bir araçla Elevit Yaylası’na ulaşacağız. Bugün rengarenk bir çiçek cümbüşünün içinde 4-5 saat sürecek bir doğa yürüyüşü bizleri bekliyor.
 3. Gün Çarşamba, uygun bir araçla Verçenik Yaylası’na ulaşacağız. Bugün yine rengarenk bir çiçek cümbüşünün içinde, görkemli Verçenik Dağı’nın eteklerinde 5-6 saat sürecek bir doğa yürüyüşü ve buzul göllerinde yüzme molaları bizleri bekliyor. Araç yolu boyunca terk edilmiş ya da aktif irili ufaklı yaylalar, her taraftan akan köpüklü dereler bize eşlik edecek.
 4. Gün Perşembe, uygun bir araçla önce Gito Yaylası’na ulaşacak, Türkiye’nin en güzel 10 yaylası arasında gösterilen Gito’da uzun bir serbest zaman vereceğiz, sonra Ambarlı Yaylası’na araçla ulaşıp göllere doğru, gidiş dönüş toplamda yine 4-5 saat sürecek oldukça keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yüzme keyfi bugün de devam edecek.
 5. Gün Cuma, bugün kampı daha geç terk edecek, kamp yakınlarında orman içi patikalarda bölgeyi birlikte keşfedeceğiz. Ta Verçenik Göllerinden gelen derelerde küçük gölet yerleri biliyorum.
 6. Gün Cumartesi, kahvaltıdan sonra kampımızı toplayıp yola çıkacağız. Giderken Palovit Şelalesi ya da Tar Şelalesi’ne uğrama ihtimalimiz yüksek. Karadeniz’de uzun bir yüzme molasının ardından aracımız Trabzon’a kadar devam edecek.

Etkinlik Fiyatı:

 • 1750 TL (Rehberler hariç 12 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
 • 1950 TL (12 kişi altında katılım olursa, maksimum katılımcı sayısı 15 olacak)

Dahil olanlar:

 • Tüm Rehberlikler
 • Trabzon – Çat Vadisi – Trabzon ulaşım.
 • 5 gece 6 gün kamp yeri ücreti
 • Organizasyon
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Kamp malzemesi olmayanlar için elimizdeki malzemeler katılım sayısına göre paylaştırılacak.
 • A Sınıfı Tursab Acente Giderleri
 • Yağmur olmayan her gece kamp ateşi.

Dahil olmayanlar:

Tüm öğünler yemek (ortak alışveriş yapıp masrafı paylaşabiliriz ya da kamp yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz, kamp yapacağımız yerde Karadeniz mutfağından yemekler de bulunuyor)
Çat vadisinde kamp yapacağımız yerde çadır yerine bungalovda kalmak isterseniz bungalov ücreti.
Yaylalara ulaşmak için kullanacağımız minibüsler / araçlar için masraf paylaşımı. (Yapacağımız aktiviteler tercihe bağlı olacağı için o gün minibüsü kimler kullanırsa onlar paylaşacak)
Kamp yerimizde her türlü lojistik imkan bulunmaktadır. Bakkal, restaurant, çeşme, çardaklar, tuvalet vs.

İLETİŞİM

 • E – posta: yolvemacera@gmail.com
 • Telefon / WhatsApp: 0530 223 11 95
 • Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz ibana etkinlik ücretinin üçte birini (650 TL) kapora olarak yatırmanız gerekiyor.
 • Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaporanız iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iadesi yapılmayacaktır.
 • Kaparo haricinde kalan kısım için kredi kartıyla ödeme yapabileceksiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ACENTA ve REHBERLER

Etkinliklerimiz A sınıfı seyahat acentesi, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.
Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, güncellenmiş ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Önemli Notlar:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Bu etkinlik için yüzme malzemelerinizi, güneş kremi ve gözlüğünüzü, şapkanızı almayı unutmayınız
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz.

Başa dön tuşu