Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Karacaköy – Yalıköy Doğa Yürüyüşü (10 Ekim 2021 Pazar)

10/10/2021 @ 07:00 21:00

Bu kez Avrupa yakasında yaşayanlar geç uyanacak ve dönüşte evlerine daha erken ulaşacaklar, zira Çatalca’nın köylerine gidiyoruz. Yürüyüşümüz, Karadeniz ve Marmara denizlerini birleştiren ve 50 km uzunluğuyla dünyanın en uzun savunma surları arasında gösterilen Anastasius Surları’nın Karadeniz’le birleştiği noktadan, Karacaköy yakınlarındaki Evcik plajından başlayacak ve şirin bir balıkçı köyü olan Yalıköy’de bitecek. Balıkçı köyü demişken ve hazır sezon da açılmışken, yürüyüş bitiminde bira – hamsi yapalım deriz, isteyenler soba başında çay keyfi de yapabilir elbette.

Katılım durumunuzu Cuma akşam saatlerine kadar netleştirirseniz organizasyon için kolaylık olacaktır. Araç yolculuğu sırasında maskelerimizi nizami olarak takacağız, yedek maskelerinizi de almayı unutmayınız. Aracımızda, her zaman kullanabilmeniz için dezenfektan ve kolonya bulunacaktır. Doğaya çıktığımız anda maskelerimizi çıkaracağız ancak mesafe kurallarına uyacağız. Mola noktalarında da yine mesafe kuralları geçerli olacak. İletişim numaranızı, TC numaranızı, HES kodunuzu ve araca bineceğiniz durağı bize etkinlik öncesinde iletmelisiniz.

ETKİNLİK DETAYLARI

Kolay ve orta zorlukta değerlendirebileceğimiz parkur boyunca, orman içi patikalar, traktör yolları ve plajlarda toplamda yaklaşık 15 km yürüyeceğiz, 4-5 saat doğada olacağız.

Eğer etkinliğin yürüyüş kısmına katılmak istemezseniz, yürüyüş başlangıç noktası olan Evcik Plajı’nda, Anastasius Surları’nın kadim hikayesini dinledikten sonra dilediğiniz kadar zaman geçirip, sonrasında aracımızla Yalıköy’e geçebilir, denize sıfır keyifli mekanımızın yakınlarında kısa yürüyüşler yapabilir, bira saatini erkenden açabilirsiniz. Hava ve deniz koşulları uygun olursa yüzme şansınız da olabilir. Sabah kahvaltısı evden getirdiğimiz malzemelerle keyifli bir köy kahvesinin bahçesinde, öğlen yemeği yanımızdaki malzemelerle Karadeniz kenarında salaş sürpriz bir yerde olacak.

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir. Korona koşulları nedeniyle 17 üzerinde katılımcı kabul etmiyoruz.

 • Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 80 TL
 • Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılım olursa 150 TL (Maksimum 17 katılımcı)
 • Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 170 TL
 • Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

 • 07:00 Bostancı Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
 • 07:05 Göztepe Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
 • 07:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı Karafırın yakınları
 • 07:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
 • 07:40 Ömür E5 Otobüs Durağı
 • 08:00 E5 boyunca Beylikdüzü istikametinde devam edeceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

İLETİŞİM

Telefon/WhatsApp numaramız: 0530 2231195
E-mail: yolvemacera@gmail.com

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM VE İPTAL KOŞULLARI

Acente kuralları gereği etkinlik tarihinden iki gün (Cuma akşam 17:00) öncesine kadar olan iptallerde kaparonuz iade edilir. Etkinlik öncesi akşam ya da etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle etkinliğe katılamayacağını belirten arkadaşlardan etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz ayrıca meyve her zaman iyi gelir.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentesi Belge No: 5910

Başa dön tuşu