Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Kaçkar Zirve ve Barhal Vadisi Yürüyüşleri

Ağustos 21 @ 10:00 Ağustos 26 @ 21:00

Bu kez Artvin Yaylaları’na uzanıyoruz. Kaçkar Dağları’nın güney yamaçlarına ve hatta zirvesine. Erzurum – Artvin yolunu kullanarak bölgeye ulaşacağız, bu sayede Tortum Şelalesi’ni de görme şansımız olacak. Kamp yükü taşımayacağız, günübirlik hafif çantalarımızla yürüyüşlerimizi yapacağız. Etkinlik boyunca 3 gece pansiyonlarda ve 2 gece bizim için kurulmuş hazır çadırlarda konaklayacağız.

Kaçkar

Rotamız Yusufeli köyleri ve yaylaları, Kaçkar Dağlarının en yüksek noktası olan Büyük Kaçkar Zirve (3932 m) ve yine Kaçkar Zirve Silsilesi’nin önemli zirvelerinden biri olan Altıparmak Dağlarının eteklerindeki Barhal Vadisi. Katılımcılar arasında zirve denemesi yapmak isteyen çıkmazsa Yaylalar Köyü merkezli başka yaylalara ve göllere yürüyüşler yapacağız.

Başlarken önemli not: İki etaplı olan bu etkinliğe herkes katılabilir ve günübirlik doğa yürüyüşleri yapmış olan herkes birinci etapta ana kampa kadar gelebilir, ancak ana kamptan zirve yürüyüşüne gelecek olanların kondisyonlu olmaları beklenmektedir. İkinci etap olan Barhal Vadisi Yayla Yürüyüşleri ise uygun malzemesi olan herkesin katılımına uygundur (bot, çift baton, sırt çantası).

 • 21 Ağustos Pazar sabah saatlerinde (öğlene kadar olabilecek en erken saatlerde) Erzurum’da buluşup Artvin Yusufeli Yaylalar Köyü’ne ulaşacağız ve pansiyonda konaklayacağız.
 • 22 Ağustos Pazartesi Dilberdüzü kamp alanına harika bir vadiden yürüyüş yapıp çadırlara yerleşeceğiz ve zirve için hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Kamp çevresinde kısa yürüyüşler yapabiliriz. (Zirve denemesi isteyen katılımcı olmazsa yürüyüş rota hedefimiz farklı olacak)
 • 23 Ağustos Salı Hazırsanız ve HAVA KOŞULLARI UYGUNSA bu gece zirve için şansımızı deneme vaktidir. Zirve dönüşü Büyük Deniz Gölü’nün soğuk suları bizi bekliyor. Zirve yürüyüşüne katılmayanlar, bir rehberimiz eşliğinde ertesi gün zirve ekibiyle göl kenarında buluşacaklar. Yüzdükten sonra hep birlikte kampa ineceğiz.
 • 24 Ağustos Çarşamba kahvaltı sonrası kamptan ayrılıp önce Olgunlar’a ve Yaylalar Köyü’ne ulaşacağız. Araçla Yusufeli istikametinde yol alıp Barhal Köyü’ne geçeceğiz. Tarihi Gürcü manastırları ve Çoruh Nehri’nin ana kollarından biri olan Barhal Çayı yakınlarında yer alan pansiyonumuza yerleşip çevre gezileri yapacağız.
 • 25 Ağustos Perşembe, Barhal Vadisi boyunca Altıparmak Dağlarını yakından görebileceğimiz noktalara kadar, buzul gölleri ve şelale içeren bir parkurda Doğa Yürüyüşü yapacağız ve akşam konaklama yine aynı pansiyonda.
 • 26 Ağustos Cuma, keyifli bir kahvaltının ardından uzun bir serbest zaman sonrasında Yusufeli üzerinden ve Tortum Şelalesi’ni de görebileceğimiz etkileyici bir güzergahtan Erzurum’a ulaşmak üzere yola çıkacağız. Cuma, Erzurum’dan uçakla dönecekler akşam geç saatlere biletlerini almalılar.

Etkinlik Fiyatı:

2950 TL (Rehberler hariç 12 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
3150 TL (Daha az sayıda katılımlarda)
Minimum 8, maksimum katılımcı sayısı 15 olacak.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Rehberlikler
 • 1 Gece Yaylalar Köyü ve 2 gece Barhal Köyü’nde olmak üzere 3 gece Pansiyon konaklama (açık büfe kahvaltı dahil, 2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
 • 2 gece kamp konaklama (çadır, mat, uyku tulumu, kamp yerinde 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği, zirve için sandviç, meyve, çay)
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Tüm ana ulaşım ve ara ulaşımlar.
 • Ulaşımlar katılımcı sayısına bağlı olarak belirlenecek ve masraf paylaşımı esas alınacaktır, duruma göre toplu taşıma alternatifleri de değerlendirilecektir (kişi başı 250 – 400 TL).
 • Dahil olarak yazılan öğünler hariç yemekler ve ekstra diğer harcamalar.

Ana ulaşım, 21 Ağustos Pazar öğlene kadar Erzurum’da buluşma ve 26 Ağustos Cuma akşam Erzurum’dan (tercihen 20:00 ve sonrası) ayrılma şeklinde olacak. Etkinlik güzergahına ve zamanınıza uygun olarak kendi seçeneğinizi de oluşturabilirsiniz.

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

İLETİŞİM

 • E – posta: yolvemacera@gmail.com
 • Telefon / WhatsApp: 0530 223 11 95

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz iban’a etkinlik ücretinin üçte birini kaparo olarak yatırmanız gerekiyor.

Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaparonuz iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kaparo iadesi yapılmayacaktır.
Kaparo haricinde kalan kısım için kredi kartıyla ödeme yapabileceksiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı seyahat acentesi Extway tarafından yapılmaktadır. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
 • Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz

Başa dön tuşu