Kaçkar Trans 6 gece 7 gün (5 – 11 Ağustos)

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kaçkar Trans 6 gece 7 gün (5 – 11 Ağustos)

05/08/2018 @ 08:00 - 11/08/2018 @ 19:00

Bu kez Kaçkar Dağlarında ve yaylalarında bir trans etkinliği gerçekleştireceğiz. Kaçkarlar’ın Artvin tarafından yola çıkıp Rize tarafına geçiş yapacağız. Olağanüstü manzaralar, keyifli patikalar, yörenin özgün ve sıcak insanları, şirin yaylalar, şarıl şarıl akan dereler, masmavi buzul gölleri, nefis yemekler bize eşlik edecek yolculuğumuzda.

5 Ağustos Pazar, sabah Erzurum havalimanında buluşuyoruz, otobüsle gelecek olanları Erzurum otogardan alabiliriz.

Havaalanında bizi karşılayacak aracımızla, uygun yerlerde molalar vererek önce Artvin Yusufeli ve oradan da Yaylalar Köyüne ulaşıp kampımızı kuracağız. Vakit uygun olursa aynı gün Olgunlar mahallesine geçme ihtimalimiz de olabilir.

6 Ağustos Pazartesi, kamp malzemelerimizi ve varsa fazla yüklerimizi katırlara yükleyip 4 saat sürecek bir yürüyüşle Dilberdüzü mevkisine ulaşacağız. Burası Kaçkar Dağı klasik rota için ana kamp işlevi görüyor ve kamp için oldukça keyifli bir bölge. Tuvalet vs. imkanları var.

7 Ağustos Salı, sabah keyifli bir kahvaltıdan sonra Kaçkar Büyük Denizgölü’ne ulaşacak, bol bol yüzecek, gölü yüksek bir noktadan görebilecek bir noktaya kadar çıkıp fotoğraf keyfi yapacak ve sonrasında kampa geri döneceğiz. 5-6 saatlik bir aktivite bizleri bekliyor.

8 Ağustos Çarşamba, Dilberdüzü bölgesinde kampımızı toplayıp yine fazla malzemelerimizi katırlara yükleyecek ve hafif sırt çantalarımızla Döbe Yaylası’na ulaşmak üzere yola çıkacağız. Döbe Yaylası, onlarca farklı endemik çiçeğin ve bitkinin, derelerin yer aldığı gerçek bir cennet. Tam karşıda Kaçkarlar’ın kimi buzul rotaları manzarasında kampımızı kuracağız. Kamp yakınlarında keyif yürüyüşleri sonrası akşam yemeği hazırlıklarına başlayabiliriz.

9 Ağustos Perşembe, Döbe Yaylası’ndan kampımızı toplayıp fazla yüklerimizi katıra yükleyeceğiz ve yine hafif sırt çantalarımızla, Lanetleme Geçidi adı verilen yaklaşık 3400 m yüksekliğindeki bir geçidi aşarak dağ silsilesinin Rize tarafına ulaşacağız. Muhteşem manzaralar eşliğinde göller bölgesinden geçerek Kavrun Yaylası’na ulaşacak, kampımızı restaurantın bahçesinde kuracağız.

10 Ağustos Cuma, Kaçkar Büyük Buzul’a yürüyüş ve Öküz Gölü üzerinden tekrar Kavrun’a ulaşacak ve kampımızı toplayıp Ayder’e ineceğiz. Akşam Ayder’de kaplıca keyfi ve otel konaklama.

11 Ağustos Cumartesi, uçak dönüş saatinize göre Ayder’den her saat başı Trabzon veya Rize’ye giden minibüslere binip ayrılabilirsiniz. Geç saatlerde ayrılacak olanlarla Ayder yakınlarında, şelale de barındıran bir patikada 2-3 saat sürecek bir yürüyüş yapabiliriz.

Fiyat: 
1290 TL (Kendi kamp malzemelerinizi getirirseniz, çadır en az 4 mevsim olmalı, uyku tulumlarınız konfor derecesi en az -12 derece olmalı.)
1390 TL (3 kişilik çadırlarda 2 kişi konaklama için gerekli tüm kamp malzemelerini biz sağlarsak)

Dahil olanlar:
Erzurum – Yusufeli – Olgunlar ulaşım
Kamp yüklerimizi ve fazla malzemelerimizi taşımak için ihtiyacımız olan her gün bize eşlik edecek katırlar.
6 Sabah kahvaltısı ve 4 Akşam yemeği (birlikte hazırlayacağız:))
Tursab Acenta Giderleri
Kapsamlı Seyahat Sigortası
Tüm Rehberlikler

Dahil olmayanlar:
Erzurum gidiş ulaşım
Ayder’den dönüş ulaşım (Uçakla dönecekler Trabzon tercih etmeli)
Kavrun yaylasında akşam yemeği ve pansiyon ücreti(isteyenler)
Ayder’de otelde kalacağımız gün akşam yemeği
Ayder’de kaplıca keyfi (10-15 TL)
Ekstra harcamalar

Online katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Katılım esnasında etkinlik bedelinden düşülmek üzere 300 TL kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Kış faaliyetlerimizde bu suyun mümkünse en az 0.5 lt’si bir sıcak su termosunda olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Detaylar

Başlangıç:
05/08/2018 @ 08:00
Bitiş:
11/08/2018 @ 19:00
Etkinlik Kategori:
,
Etkinlik etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir