Kaçkar Dağları Laz Alpleri Trans; 9-14 Ağustos 2021

09/08/2021 @ 09:00 14/08/2021 @ 22:00

1790TL Detaylara bakınız

Kaçkar Dağları’nın Laz Alpleri adı verilen bölgesinde olacağız bu etkinlikte. Daha önce Kaçkarlar’ın birçok farklı rotalarını deneyimlesek de bu bölgeyi sizlerle hiç yürümedik.

 1. Gün: 9 Ağustos Pazartesi: Trabzon’da buluşup Çamlıhemşin -Ayder üzerinden Avusor Yaylası’na ulaşacağız. İlk gün Avusor’dayız.
 2. Gün: 10 Ağustos Salı: Gidiş dönüş 3 saatlik bir yürüyüş yüzme aktivitesi ile Avusor Gölü keyfi yapacağız. Avusor Yaylası’na geri dönüp uzun bir molanın ardından Dadala Dağ Evi’ne ulaşmak üzere yola koyulacağız. Dadala, Altıparmak Zirveleri’nin hemen eteğinde, muhteşem bir manzarada konuşlanmış, oldukça keyifli bir mekan. Serbest zaman, dinlenme, konaklama.
 3. Gün: 11 Ağustos Çarşamba: Keyifli bir kahvaltının ve serbest zamanın ardından öğlene doğru, Didingola’ya ulaşmak üzere yola çıkacağız. Altıparmak manzarası ve sonrasında yüzeceğimiz göl manzaraları bize eşlik edecek. Akşam üzeri Didingola Yaylası’ndayız (Büyük Yayla). Kendinizi çok özel hissedeceğiniz gerçekten etkileyici bir yayla. Yayla evlerinin arasında ve yayla yaşamının içinde fotoğraf çekmek için bolca zamanınız olacak.
 4. Gün: 12 Ağustos Perşembe: Bugün yine Didingola’da konaklayacağız. Bölgede yer alan göllere, şelale ve diğer yaylalara 5-6 saat sürecek yürüyüşlerimiz olacak.
 5. Gün 13 Ağustos Cuma: Keyifli patikalardan Koçdüzü Yaylası’na 3-4 saat sürecek yürüyüş yapacağız. Konaklama Koçdüzü Yaylası.
 6. Gün 14 Ağustos Cumartesi: Kahvaltı sonrası Koçdüzü Yaylası civarında kısa yürüyüşler yapacağız ve öğleden sonra Maselavat Vadisi üzerinden Çamlıhemşin’e ulaşmak üzere bölgeden ayrılacağız. Komati Yaylası, Eğrisu Yaylası, Golezana, Nozona Yaylaları hep bu bölgede.
Didingola Yaylası

Etkinlik Fiyatı:

Katılım ücreti: 1790 TL
10 Kişi altında olan katılımlarda fiyat maksimum %10 olmak kaydıyla artış gösterebilir.
Etkinliğimiz 12 Katılımcı ile sınırlıdır.

Dahil olanlar:

 • Tüm rehberlikler
 • Yaylalarda 5 gece pansiyon konaklama + açık büfe ya da serpme kahvaltı
 • (2 Kişilik odalarda 1 kişi fiyatı. Yalnız kalmak isteyenler için, uygun oda varsa tek kişi oda fiyat farkı günlük +125 TL)
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Organizasyon ve planlama ​

Dahil olmayanlar:

 • Ana Ulaşım
 • Trabzon – Avusor
 • Koçdüzü – Trabzon ara ulaşımlar (Katılım sayısına uygun minibüs kiralanıp masraf paylaşılacak)
 • Kahvaltı hariç diğer öğünler (Bazı günler akşam yemekleri de fiyata dahil olabilir, bilgilendirme yapılacak)

Buluşma: 9 Ağustos Pazartesi sabah saatlerinde Trabzon’da buluşma.
Etkinlik Bitişi: 14 Ağustos Cumartesi 20:00 Trabzon.
İletişim için telefon numaramız: 0530 2231195
E-mail: yolvemacera@gmail.com, bilgi@yolvemacera.com

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı talep edilecektir. Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren (2 Ağustos Pazartesi akşam 17:00) yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo iade edilmeyecektir. Etkinliklerimiz 5910 belge numaralı, A sınıfı seyahat acentesi Extway tarafından yapılmaktadır. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler. Katılım durumunu netleştiren arkadaşlar etkinliğin WhatsApp grubuna dahil edilecek ve etkinlik tarihi yaklaştıkça orada daha fazla detay paylaşılacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
 • Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Yürüyüş esnasında minimum 2 litre su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.
 • Bu etkinliğe özel malzeme ihtiyaçları WhatsApp grupta ayrıca paylaşılacak (yüzme malzemeleri vs).

Keyifli etkinlikler dileriz.

Başa dön tuşu