Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İznik Elmalı Köyü – Alıç Yaylası Kar Yürüyüşü (20 Şubat Pazar)

Şubat 20 @ 07:00 20:00

150TL Lütfen detaylara bakınız

İznik Gölü’nün Kuzey Doğu tarafında, 150 yıl önce Gürcistan Batum civarından gelen göçmenlerin kurduğu Elmalı Köyü ve bu köye bağlı Alıç Yaylası’na gidiyoruz.

Çivi kullanılmadan yapılan ahşap evleri ve camileriyle ünlü, kayın ve Köknar ormanlarıyla kaplı masalsı bir bölge. Yol koşulları uygun olursa Samanlı Dağları’nın doğu kısımlarında yer alan Elmalı Köyü’ne ulaşacağız ve köyde bir fotoğraf molası vereceğiz, köy kahvesi açık olursa yürüyüş öncesi sıcak bir çay keyfi kaçınılmaz 🙂

Sonrasında tepeden İznik Gölü’nü de izleyebileceğimiz bir parkurdan, 1200 m rakımda bulunan Alıç Yaylası’na ulaşmaya çalışacağız ve uzun bir serbest zamanın ardından başka bir yoldan tekrar Elmalı Köyü’ne döneceğiz. Toplamda 4-5 saat sürecek bir aktivite olacak.

Ortak karar alırsak yaylada mangal keyfi yapabiliriz. Karla kaplı olacağını düşündüğümüz parkurda yürüyüş esnasında yanımızda bolca sıcak su olacak, çaylar bizden. Akşam dönüşte zamanımız uygun olursa ki olur, harika bir çorbacı biliyoruz:)

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına, tabiat, milli park giriş ücretlerine, otopark ücretlerine ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 110 TL

Rehberler hariç 20 kişi üzerinde katılımlarda 150 TL

15 – 20 kişi katılım olursa 175 TL

Minimum 12 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 195 TL

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Dahil olanlar:

Rehberlik
D2 Belgeli Ulaşım
Seyahat Sigortası
Doğada sıcak çay keyfi

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

***
Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kapora talep edilecektir. Acenta kuralları gereği Cuma akşam 17:00’den itibaren yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz. Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı katılım iptallerinde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.
***

Araç Hareket Yer ve Saatleri
İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
Mecidiyeköy: 07:15
Kadıköy Evlendirme: 07:28
Kadıköy Altıyol Boğa 07:30
Göztepe Köprüsü: 07:35 E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

  • -Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
  • -Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.
  • -Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
  • -Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
  • -Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
  • -Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.-Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz. – Rehberler ihtiyaç gördükleri takdirde etkinlik akışı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Yaklaşan Etkinlikler

Başa dön tuşu