Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Istranca Ormanları Doğa Yürüyüşü (5 Aralık Pazar)

Aralık 5 @ 07:00 21:00

140TL Lütfen detaylara bakınız

Bu kez Avrupa yakasından bir parkur seçtik. Istranca Ormanları’nın derinliklerine dalacağız.
Safaalan Köyü’nden başlayacak yürüyüşümüz, Binkılıç yakınlarındaki Aydınlar Köyü’ne kadar uzanacak.
Yolda belki Roma Su Kemerleri’yle karşılaşırız:)

ıstranca-ormanları_istranca_binkılıç

ETKİNLİK DETAYLARI

İstanbul ile Kırklareli sınırlarındaki köylerde ve Istranca Ormanları’nda olacağız bu kez. Bütün kuşatılmışlığına rağmen bakirliğini hala koruyabilmiş eşsiz bir orman dokusu, sonbahar patikaları ve yapraklarla kaplanmış orman yolları. Küçük dere geçişleri yürüyüşümüzü daha da renklendirecek, 15-16 km kolay – orta zorlukta bir parkur ve yürüyüşümüz yaklaşık 5 saat sürecek.

Bölgedeki köylerden Binkılıç, bir köye göre fazla büyük. Mübadele sırasında Selanik’ten ve Bosna’dan göç almış. Geçmişten kalan taş evler yıkık dökük de olsa yeni yapıların arasında kendini gösteriyor. Köyü ve ovayı, Roma dönemine ait kale kalıntıları seyrediyor.
Aydınlar Köyü, odun kömürü imalatıyla ünlü. Denk gelirsek fotoğraf için sürpriz kareler yakalama şansımız olabilir. Yürüyüşe başlayacağımız Safaalan Köyü ise Bulgaristan’dan gelen 40 aile tarafından kurulmuş ve genişlemiş.

Bölgeye araçla ulaşım süresi İstanbul’dan yaklaşık 2 saat.

Sabah kahvaltısı evden getirdiğimiz malzemelerle keyifli bir köy kahvesinin bahçesinde, öğlen yemeği yanımızdaki malzemelerle orman içinde .

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir.
Korona koşulları nedeniyle tercihen 17 üzerinde katılımcı kabul etmiyoruz.

Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 90 TL. Kahvaltı yapacağımız köyden itibaren bizim araca geçeceksiniz. Araçta boş yer kalmazsa 10-15 dakika ayakta yolculuk yapmanız gerekebilir.

Rehberler hariç 20 kişi üzerinde katılımlarda 140 TL

15 – 20 kişi katılım olursa 160 TL

Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 175 TL

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Dahil Olanlar

Rehberlik
D2 Belgeli Ulaşım
Feribot geçiş ücretleri
Seyahat Sigortası
Doğada sıcak çay keyfi

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

***
Facebook katılımları yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kapora talep edilecektir. Acenta kuralları gereği Cuma akşam 17:00’den itibaren yapılan iptallerde kapora iadesi yapılmaz. Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı katılım iptallerinde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.
***

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

06:45 Kartal Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
06:55 Küçükyalı E5 Metro durak
07:00 Bostancı Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
07:05 Göztepe Köprüsü E5 Kadıköy istikametindeki durak
07:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı Karafırın yakınları
07:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
07:40 Ömür E5 Otobüs Durağı
08:00 E5 boyunca Beylikdüzü – Büyükçekmece istikametinde devam edeceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

İLETİŞİM

Telefon / WhatsApp numaramız:
0530 2231195
E-mail: yolvemacera@gmail.com, bilgi@yolvemacera.com

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır.
D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM VE İPTAL KOŞULLARI

Acenta kuralları gereği etkinlik tarihinden iki gün (Cuma akşam 17:00) öncesine kadar olan iptallerde kaporanız iade edilir.
Etkinlik öncesi akşam ya da etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle etkinliğe katılamayacağını belirten arkadaşlardan etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı, iletişim için telefon numaranızı, araca bineceğiniz durağı ve güncel HES kodunuzu yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

-Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
-Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çay kahve keyfi için:)
-Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz ayrıca meyve her zaman iyi gelir:)
-Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
-Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu