Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Gürcistan Macerası: Ahıska, Tiflis, Kazbek

Bu kez Gürcistan’ın çok daha farklı ve özel bölgelerine götüreceğiz sizleri. Yolumuz Kazbek’e doğru uzanacak.

 1. Gün: Öğleden önce Kars havaalanında buluşup, konforlu aracımızla yola çıkacak, Çıldır Gölü’nde bir yüzme ve yemek molasından sonra, Çıldır Aktaş sınır kapısından geçecek ve Kura Nehri boyunca yol alıp Ahıska’ya ulaşacağız. Konaklamayı Ahıska’da yapacağız. (Çıldır ve Posof sınır kapılarını kullanacağız.)
 2. Gün: Ahıska’dan Tiflis’e ulaşmak üzere ayrılacağız. Zaman zaman Kura nehriyle kesişecek yolculuğumuzda harika manzaralar, tepelerden gözetleme yapan kaleler bize eşlik edecek. Tiflis’e varmadan önce, Kura ve Aragvi nehirlerinin birleştiği yerde kurulu olan Gürcistan’ın eski tarihi başkenti Mtsheta’ya uğrayacağız. Konaklamayı Tiflis’te yapacağız.
 3. Gün: Tiflis’ten kahvaltı ve serbest zaman sonrası öğlen gibi ayrılıp Kuzeye, görkemli Kazbek Dağı’nı da içinde barındıran Kazbek Bölgesi’ne ulaşmak üzere yola koyulacağız. Yine oldukça etkileyici manzaralar ve şirin yerleşimler bize eşlik edecek. Nihayet 3 gün boyunca yürüyüşler yapıp doğasına doyacağımız Kazbek’teyiz. Konaklamayı Kazbek’de yapacağız.
 4. Gün: İsteyenlerle dağlık ve Kazbek Buzulu’nu görebileceğimiz ve belki dokunabileceğimiz bölgelerde 5-6 saat sürecek doğa yürüyüşleri yapacağız, yürümek istemeyenler konaklayacağımız yer ve yakın çevresinde vakit geçirebilirler. Bölgenin kendisi harika bir dağlık yerleşim ve fotoğraf için tam bir cennet. Konaklamayı Kazbek’de yapacağız.
 5. Gün: Ormanlık bölgelerde, patikalarda doğa yürüyüşleri ve şelale keyfi. Konaklamayı Kazbek’de yapacağız.
 6. Gün: Tiflis’e ulaşmak üzere Kazbek’ten ayrılacağız. Konaklamayı Tiflis’te yapacağız.
 7. Gün: Keyifli bir kahvaltı sonrası bu kez Ardahan – Posof sınır kapısına ulaşmak üzere yola çıkacağız ve Kars’a ulaşacağız. Konaklamayı Kars’ta yapacağız.
 8. Gün: Kahvaltıdan sonra dönüş için yaptığınız plana göre otelden ayrılabilirsiniz. Öğleden sonraya bir uçağa bilet alırsanız birlikte Kars’ı dolaşma şansımız olabilir.

Etkinlik Fiyatı:

Minimum 10 kişi katılım olursa 430 Euro. Daha az sayıda katılımlarda fiyat %10 oranında artış gösterebilir.
Etkinliğimiz 12 katılımcı ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Açık büfe kahvaltı dahil 7 gün konaklama (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
 • Rehberlikler
 • Kars – Gürcistan – Kars tüm ulaşım giderleri
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Ana ulaşım (İstanbul – Kars – İstanbul ya da diğer şehirlerden)
 • Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri

Konaklayacağımız mekanları şehir merkezlerinde tercih ediyoruz, bu nedenle şehir gezilerimiz keşif mantığıyla yapılacak, isteyen tamamen kendi keyfine göre şehri dolaşıp merkeze çok yakın konaklama yerlerimize diledikleri zaman ulaşabilecekler. Not: Gürcistan şimdilik vize istemiyor

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kaparo olarak göndermelisiniz (160 euro).
Seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı lütfen yolvemacera@gmail.com iletin.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun. Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz. Keyifli etkinlikler dileriz.

Başa dön tuşu