Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bir Kez Daha Gökçeada: 8-10 Ekim 2021

08/10/2021 @ 07:00 10/10/2021 @ 22:00

Eğer Gökçeada’nın suyunu içmişseniz günün birinde yine adaya gelirsiniz” derler. Biz de bu sözün izinde bir kere daha Gökçeada’ya gidiyoruz, güneşin en son battığı yere, Türkiye’nin en batı noktasına.

Adanın en güzel plajlarından biri olan Aydıncık plajında, keyifli bir mekanda, denizin hemen yanında çadırlarımızı kuracağız. Bulduğumuz her fırsatta hatta gece bile yüzebiliriz. Kendi çadırınızı kurmak yerine, kamp yerinde bulunan bungalov ya da içinde yatak olan, mekanın kendi büyük çadırlarından da tercih edebileceksiniz. Ancak sınırlı sayıda olduğu için kesin katılım sırasına göre rezervasyon yapacağız.

Kamp yerinde tuvalet, duş, kahvaltı, yemek, soğuk alkollü/alkolsüz içecek imkanları olacak. Denize sıfır bir mekan, şemsiye, şezlong ve gölgelik imkanları da misafirlerimize ücretsiz olacak. Kaldığımız günler boyunca zamanımız yettikçe, adada bulunan tarihi Rum köylerini dolaşıp, yerel şaraplarından ve yemeklerinden tadacağız. Kaleköy, Zeytinli, Tepeköy, Bademli, Dere köy bu köylerden bazıları. İsteyenler her sabah erken saatlerde uyanıp, kamp yerimizin hemen yanında olan tuz gölünde onlarca farklı kuş türünü fotoğraflayabilir, uzun kumsalda sabah yürüyüşü yapabilir ve özellikle sabahları çarşaf gibi olan denizin tadını çıkarabilirler.

gökçeada
Tepeköy

Etkinliğimiz 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15, ya da 19 kişilik lüks turizm aracımızda 12 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da büyük araçta maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız.

gökçeada
Aracımızın ulaşamadığı gizli koylara da yürüyüp yüzeceğiz elbette. Mavi Koy ve Gizli Koy bunlardan bazıları.

Etkinlik Fiyatı

Rehberler hariç 14 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 850 TL. Daha az sayıda katılımlarda %10 kadar artış gösterebilir.

Dahil olanlar

  • Ana ulaşım ve ada içi aracımızla tüm ulaşımlar, otopark ücretleri
  • Gidiş – Dönüş arabalı vapur ve yaya geçiş ücretleri.
  • Kendi çadırlarınızda 2 gece konaklama kamp ücreti + Kahvaltı + Şezlong ve Şemsiye
  • Kapsamlı seyahat sigortası.
  • Tüm rehberlikler.
  • Katılım/Talep sırasına göre kamp malzemesi. (elimizde olan malzemeler katılım sırasına göre dağıtılacaktır.)

Kendi aracınızla gelip etkinliğimize dahil olmak isterseniz 2 alternatif var;

1- Eğer yolu kendi aracınızla gelip bize katılacaksanız ücreti kişi başına fiyat 670 TL.
Kabatepe Feribot İskelesi’ne kadar kendi aracınızla gelip, aracınızı oraya park edip bize dahil olabilirsiniz. Böylece gidiş dönüş feribot parası ödemez ve feribot sırası stresi yaşamazsınız.
(Bu yıl korona nedeniyle, feribot firması online rezervasyon kabul etmiyor.)

2- Eğer adaya da kendi aracınızla geçip bizim aracımızı hiç kullanmayacaksanız katılım ücreti kişi başına 540 TL

Dahil olmayanlar:

  • İçinde yatak olan, kalacağımız mekana ait büyük çadırlarda konaklama tercih ederseniz günlük kişi başı +30 TL
  • İçinde 2 kişilik yataklar olan bungalovlarda konaklamak isterseniz bungalov fiyatı günlük +260 TL (2 kişi kalabilir) Banyo ve tuvalet içinde.
  • Kahvaltı hariç diğer öğün yemek, içecekler ve ekstra diğer harcamalar.

Akşam yemeklerimizi, Gökçeada merkezde harika zeytinyağlılar ve ev yemekleri yapan ve kadınların işlettiği küçük şirin mekanlarda dışarıya kurduğumuz masalarda yemeği tercih ediyoruz. Oldukça leziz ve uygun fiyat, elbette etrafta daha birçok alternatif var, dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Merkeze aracımızla gidiyoruz. Kamp yerinden ayrılmak istemeyenler için, kamp mekanımızın da oldukça zengin bir menüsü var. Son konaklama akşamı, konakladığımız mekanda denize sıfır masalarımızı kurup, barbeküde pişirilmiş balık ya da diğer ızgaralardan oluşan menümüzü alıyoruz.

Dönüş günü Gökçeada merkezde alışveriş molası vereceğiz, alışveriş yerine adanın meşhur sakızlı dondurmasından ya da Efi Badem Kurabiyesinden de yiyebilirsiniz elbette. Bu arada eğer kamp boyunca, kampımızın hemen yanında yer alan Kite Sörf (Uçurtma Sörfü) ya da Rüzgar Sörfü okullarında ders almak ve denize açılmak isterseniz fiyatlarda indirim alma şansımız olacak. Oraya gittiğimizde kendiniz de hocalarla konuşabilirsiniz.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az üçte biri (250 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 1 hafta öncesinden itibaren yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo iade edilmeyecektir.
Katılımları kesinleşen arkadaşları etkinliğimizin WhatsApp grubuna ekliyor ve orada etkinliğe ilişkin güncel detayları ve planlamaları konuşmaya devam ediyoruz.

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı, HES kodunuzu ve iletişim için lütfen telefon numaranızı bilgi@yolvemacera.com ya da yolvemacera@gmail.com adresine iletin.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Araç hareket bilgileri

Perşembe gece
23:55 Bostancı Köprüsü
00:00 Göztepe Köprüsü
00:10 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
00:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
00:45 E5 Ömür durağı
00:55 Yenibosna Otobüs Durakları
01:15 Beylikdüzü

Cuma sabah ilk feribotlara 06:00 – 07:00 yetişmeyi planlıyoruz. Eğer feribot sırası fazla olursa biz el çantalarımızla, sıra beklemeden yaya olarak adaya geçip keyfimize başlayacağız, araç bizden sonra gelecek. Dönüşümüz ise Pazar günü öğleden sonra olacak. Böylece adada daha fazla zaman geçirebileceğiz.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentesi Extway tarafından yapılmaktadır.
D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun. Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz.

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentesi Belge No: 5910

Başa dön tuşu