Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Durusu – Karaburun Doğa Yürüyüşü (5 Eylül Pazar)

Eylül 5 @ 07:00 21:00

Bu kez doğa harikası Terkos Gölü (Durusu) ve Karadeniz’in hırçın noktalarından birine, Karaburun’a gidiyoruz. Fotoğraf meraklıları için özellikle güzel bir parkur. Yürümek isteyenlerle göl kenarı ve orman içi patika ve orman yollarında yaklaşık 5 saat kalacağız. Akşam saatlerinden gün batımına kadar Karaburun’dayız.

Yürümek istemeyenler önce Durusu yakınlarında vakit geçirip sonrasında aracımızla Karaburun’a gidebilecek ve harika bir balıkçı yerleşimi olan Karaburun’da diledikleri gibi vakit geçirebilecekler. Daha önce bu etkinliğimize katılanlar için sürprizimiz ise yürüyüş rotamızı büyük oranda değiştirmiş olmamız: Yani bu etkinlik herkese göre…

karaburun

Parkur kolay – orta zorlukta, yeni yürüyüşe başlayanlar da rahatlıkla katılabilir. Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinde. Yürüyüş bitiminde Karaburun’a ulaştığımızda yaklaşık 2 saat serbest zamanımız olacak, bu serbest zamanı çınar ağaçları altında bir kahvede çay keyfi yaparak geçirebilir, Karaburun balıkçı barınağı ve civarında fotoğraf avına çıkabilir, yüzebilir, ya da balık keyfi yapabilirsiniz. Karaburun Feneri açık olursa bekçisi belki bize fenerin hikayesini anlatır:)

FİYAT

Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılım olursa 150 TL. Daha az sayıda katılımlarda %10 artış olacaktır. Bu fiyat Ulaşım + Rehberlik ve tabii doğada sıcak çay keyfini içermektedir.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti durak 07:00
Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti 07:05
Kadıköy Evlendirme Karafırın Önü
07:10
Mecidiyeköy Trump Tower Önü
07:30
Ömür E5 Durağı 07:40
E5 boyunca devam edeceğiz.
Beylikdüzü yaklaşık 08:00

Trafik koşullarına bağlı olmakla birlikte saat 21:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz. Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

KATILIM VE SORULARINIZ İÇİN:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacera@gmail.com

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren (Cuma akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin.
  • Tercihen, bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin
  • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız.
  • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.
  • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu