Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Doğu Karadeniz Yaylaları (Verçenik – Gito – Elevit – Ambarlı)

Temmuz 11 @ 10:00 Temmuz 16 @ 20:00

Efsane geri döndü, Karadeniz’in en sevdiğimiz bölgelerinden biri için yeniden yollardayız. 5 gece 6 gün sürecek muhteşem bir etkinlik yapacağız.

Elevit

Çamlıhemşin Çat Vadisi’nde, lojistik bütün imkanları olan bir mekanda kampımızı kurup bölgedeki nefes kesen yaylalara, göllere yürüyüşler yapacağız. Yüzme malzemeleriniz yanınızda olmalı. Kamp yapacağımız yerde isteyenler çadır yerine bungalovlarda konaklayabilecekler. Erken haber verirseniz uygun oda bulma şansımız olabilir.

Yaylalara ulaşım açısından oldukça elverişli bir noktada yer alan mekanımıza kampımızı kurup, Verçenik, Elevit, Gito, Ambarlı yaylalarında yürüyüşler yapacağız, buzul göllerinde yüzüp Karadeniz lezzetlerini tadacağız, bu kez horona biraz daha fazla mı zaman ayırsak?

İşte Detaylar:

 1. Gün Pazartesi, sabah saatlerinde Trabzon’da buluşup aracımızla yola çıkacağız. Fırtına vadisi boyunca yol alıp Çamlıhemşin ve Zilkale’de molalar vererek kamp/konaklama yerimize ulaşacağız.
 2. Gün Salı, uygun bir araçla Elevit Yaylası’na ulaşacağız. Bugün rengarenk bir çiçek cümbüşünün içinde 4-5 saat sürecek bir doğa yürüyüşü bizleri bekliyor.
 3. Gün Çarşamba, uygun bir araçla Verçenik Yaylası’na ulaşacağız. Bugün yine rengarenk bir çiçek cümbüşünün içinde, görkemli Verçenik Dağı’nın eteklerinde 5-6 saat sürecek bir doğa yürüyüşü ve buzul göllerinde yüzme molaları bizleri bekliyor. Araç yolu boyunca terk edilmiş ya da aktif irili ufaklı yaylalar, her taraftan akan köpüklü dereler bize eşlik edecek.
 4. Gün Perşembe, uygun bir araçla önce Gito Yaylası’na ulaşacak, Türkiye’nin en güzel 10 yaylası arasında gösterilen Gito’da uzun bir serbest zaman vereceğiz, sonra Ambarlı Yaylası’na araçla ulaşıp göllere doğru, gidiş dönüş toplamda yine 4-5 saat sürecek oldukça keyifli bir yürüyüş yapacağız.
  Yüzme keyfi bugün de devam edecek.
 5. Gün Cuma, bugün kampı daha geç terk edecek, kamp yakınlarında orman içi patikalarda bölgeyi birlikte keşfedeceğiz.
 6. Gün Cumartesi, kahvaltıdan sonra kampımızı toplayıp yola çıkacağız. Giderken Palovit Şelalesi ya da Tar Şelalesi’ne uğrama ihtimalimiz yüksek. Karadeniz’de uzun bir yüzme molasının ardından aracımız Trabzon’a kadar devam edecek.

Etkinlik Fiyatı:

2150 TL (Rehberler hariç 12 kişi ve üzerinde katılımcı olursa)
2450 TL (Daha az sayıda katılımlarda)
Minimum 8, maksimum katılımcı sayısı 15 olacak.

Dahil olanlar:

 • Tüm Rehberlikler
 • Trabzon – Çat Vadisi (kamp / konaklama yeri)- Trabzon ulaşım.
 • Organizasyon
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Kamp malzemesi olmayanlar için elimizdeki malzemeler katılım sırasına göre paylaştırılacak.
 • A Sınıfı Tursab Acente Giderleri

Dahil olmayanlar:

 • Trabzon Ana Ulaşım
 • Tüm öğünler yemek (ortak alışveriş yapıp masrafı paylaşabiliriz ya da kamp yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz, kamp yapacağımız yerde Karadeniz mutfağından yemekler de bulunuyor)
 • Çat vadisinde kamp yapacağımız yerde çadır yerine bungalovda kalmak isterseniz bungalov ücreti (2 kişilik banyolu bungalovlarda, kahvaltı dahil kişi başı günlük 250-450 TL).
 • Çadır konaklama tercih edecekler için kamp yeri ücreti günlük 100 TL
 • Yaylalara ulaşmak için kullanacağımız minibüsler / araçlar için masraf paylaşımı. (Yapacağımız aktiviteler tercihe bağlı olacağı için o gün minibüsü kimler kullanırsa onlar paylaşacak)
 • Diğer ekstra giderler

  Kamp yerimizde her türlü lojistik imkan bulunmaktadır. Bakkal, restaurant, çeşme, çardaklar, tuvalet vs.

İLETİŞİM

E – posta: yolvemacera@gmail.com
Telefon / WhatsApp: 0530 223 11 95

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz iban’a etkinlik ücretinin üçte birini kaparo olarak yatırmanız gerekiyor.

Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaparonuz iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo iadesi yapılmayacaktır.

Kaparo haricinde kalan kısım için kredi kartıyla ödeme yapabileceksiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ACENTE ve REHBERLER

Etkinliklerimiz A sınıfı seyahat acentesi, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz. Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, güncellenmiş ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Önemli Notlar:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
 • Bu etkinlik için yüzme malzemelerinizi, güneş kremi ve gözlüğünüzü, şapkanızı almayı unutmayınız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz.

Başa dön tuşu