Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Dipsizgöl – Teşvikiye Doğa Yürüyüşü

Yalova’nın ve hatta Türkiye’nin en güzel Sonbahar parkurlarından birine gidiyoruz. Büyük ve Küçük Dipsiz Göller, Erikli Yaylası, Şelaleler ve şirin mi şirin Teşvikiye Köyü. Büyük ve Küçük Dipsizgöllerin etrafında kısa bir gezinti yapacak ve fotoğraf çekim tekniklerimizi konuşturacağız:)

Daha sonra Erikli Şelaleler ve yaylaya doğru yürüyüşümüze başlayacağız. Son yağmurlarla birlikte muhtemelen oldukça görkemli akan şelaleler bölgesinde uzun bir fotoğraf ve çay molasından sonra isteyenlerle, Teşvikiye Köyüne kadar devam edecek olan ikinci etap yürüyüşümüz başlayacak. Bu noktadan sonra yürümek istemeyenler, Erikili şelaleler bölgesinde bekleyecek olan aracımızla doğrudan Teşvikiye köy kahvesinin bahçesine ulaşıp, sıcak çay keyfine başlayabilirler:)

Yürüyüşün tamamı patika ve kolay orta zorlukta harika bir parkurda yaklaşık 5 saat sürecek, hiç yürümek istemeyenler ya da etap etap yürümek isteyenler için de uygun bir etkinlik. Zira aracımız, etkinliğin her aşamasında bu arkadaşların yanında olacak. Bölgede keyifle vakit geçirip bir sonraki buluşma yerine aracımızla geçebilecekler:) Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle feribotta. Voleybol topumuz yanımızda olacak, yaylada yer alan geniş çimenlik alanlara hazırlayın kendinizi, isteyenler ip de atlayabilir:)

ÜCRETLENDİRME

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Rehberler hariç 20 kişi üzerinde katılımlarda 140 TL
Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 90 TL (Teşvikiye Köyü’nden itibaren bizim araca geçeceksiniz. Araçta boş yer kalmazsa yarım saat kadar ayakta yolculuk yapmanız gerekebilir.)
15 -20 kişi katılım olursa 160 TL
Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 175 TL
Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Dahil olanlar:

 • Rehberlik
 • D2 Belgeli Ulaşım
 • Gidiş / Dönüş Feribot Ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Doğada sıcak çay keyfi

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kaparo talep edilecektir. Acente kuralları gereği Cuma akşam 17:00’den itibaren yapılan iptallerde kaparo iadesi yapılmaz. Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı katılım iptallerinde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Araç Hareket Yer ve Saatleri

 • İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
 • Mecidiyeköy Eski Teknosa: 07:15
 • Kadıköy Evlendirme: 07:28
 • Kadıköy Altıyol Boğa 07:30
 • Göztepe Köprüsü: 07:35
  E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz

Başa dön tuşu