Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

19 Haziran Cumartesi: Binkılıç – Yalıköy Geçişi Dere Yürüyüşü

Haziran 19 @ 06:45 21:00

160TL Lütfen detaylara göz atınız

Korona koşullarına uyarlanmış yaz kaçamaklarımızı planlamaya devam ediyoruz. Bu kez harika orman içi patikalar ve dere içlerinde serin serin yürüyecek, bulduğumuz göletler ve şelalelerde yüzeceğiz, kesmezse finali Yalıköy’de Karadeniz’de bitiririz, isteyen balık da yiyebilir.

ETKİNLİK DETAYLARI

1960 yılına kadar adı Istranca olan Binkılıç Köyü, İstanbul’un Çatalca ilçesine bağlı eski bir yerleşim yeri. Bir köye göre fazla büyük. Mübadele sırasında Selanik’ten ve Bosna’dan göç almış. Geçmişten kalan taş evler yıkık-dökük de olsa yeni yapıların arasında kendini gösteriyor. Köyü geçtikten sonra kısa bir araç yolculuğu daha yapıp orman içlerine dalacağız. Kısa orman içi traktör yolları, patikalar, dere kenarları ve dere içlerinden devam eden parkurumuz üzerinde, göletler ve şirin şelaleler çıkacak karşımıza. Yüzmeye her an hazır olmalısınız.

Toplamda orta zorlukta 15 km yürümeyi planlıyoruz. Yürüyüşümüz Kuzuludere Gölet’inde bitecek. Zamanımız uygun olursa hemen ilerideki Yalıköy’e aracımızla geçecek ve güneşi Karadeniz’de batıracağız. Yüzmek ya da balık yemek için serbest zaman verebiliriz. Etkinliğimiz 30 kişilik ya da 19 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı büyük araçta 20 kişi ile sınırlandıracağız.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 160 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.
Katılım esnasında kaparo talep edilecektir (80 TL)

Kendi aracınızla kahvaltı molası vereceğimiz Akharem Köyü’ne gelip sonrasında bizim aracımıza geçebilirsiniz. Zira yürüyüş başlangıç noktası ve bitiş noktası farklı yerler. Her halukarda aracımızda sizin için yer ayırmak durumunda olduğumuz için özel aracınızla da gelseniz bu etkinlik için fiyat aynı olacak.

Etkinliğe Dahil olanlar:

 • Ulaşım
 • Rehberlik

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, TC numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@yolvemacera.com ya da yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.
Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Araç Hareket Bilgileri 19 Haziran Cumartesi

 • 06:45 Bostancı Köprüsü
 • 06:47 Kozyatağı
 • 06:50 Göztepe Köprüsü
 • 07:00 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
 • 07:15 Mecidiyeköy Trump Tower önü
 • 07:30 E5 Ömür durağı
 • 07:35 Yenibosna Otobüs Durakları
 • 08:00 Beylikdüzü

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı seyahat acentesi Extway tarafından yapılmaktadır.
D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, güncel ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.
 • Bu etkinliğe ilişkin başka detaylar, katılımcılar netleşince WhatsApp üzerinden ayrıca iletilecektir.

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu