Best of Likya: Kaş Kekova Andriake Olimpos

Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Best of Likya: Kaş Kekova Andriake Olimpos

12/10/2020 @ 10:00 17/10/2020 @ 18:00

1790TL Lütfen Detayları İnceleyiniz
kaş

Fethiye – Antalya arasında yaklaşık 509 km olan Likya yolunu tamamladık. Onlarca antik kent, birbirinden güzel koylar, muhteşem manzaralı konaklama yerleri, hikayeler, efsaneler, tanıdığımız yüzlerce yeni insan ve hayat.

Tam da sonbaharın yüzünü gösterdiği günlerde yeniden ışık ülkesi Likya yolundayız. Bu kez uğrayacağımız yerler Kaş, Limanağzı, Aperlai, Üçağız, Kekova, Andriake Demre’de Myra Antik Kenti ve Olimpos

12 Ekim Pazartesi sabah saatlerinde Kaş’ta buluşup maceramıza başlayacağız, 17 Ekim Cumartesi Olimpos’ta bitireceğiz. Kahvaltıdan sonra isteyenler evlerine dönebilir, biz birkaç gün daha Olimpos’un tadını çıkarmak istiyoruz, vakti olan bize eşlik edebilir:)

Etkinlik Detayları

1. Gün öğlene kadar Kaş’ta buluşma, odalara yerleşme ve denize sıfır konaklama mekanımızda dinlenme. Öğleden sonra saat 13:00 civarında Limanağzı’na yürüyecek, uzun bir yüzme molasının ardından Ufakdere mevkiine doğru yol alacak ve tekrar Kaş’a ulaşacağız. Yürüyüş Likya Yolu’nda toplamda yaklaşık 5 saat sürecektir.

2.Gün uygun bir araçla Apollonia antik kenti’ne gideceğiz, önce bu antik kenti gezdikten sonra Aperlai üzerinden Üçağız bölgesine ulaşacağımız yürüyüşümüz başlayacak. Yüzme molaları vereceğimiz bu keyifli yürüyüş yaklaşık 18 km olacak. Konaklama ve akşam yemeği Üçağız’da.

3. Gün keyifli bir kahvaltının ardından yalnızca bizim olacağımız bir tekneyle bölgedeki harika koyları dolaşacak ve yüzeceğiz, batık kenti fotoğraflayacak, Kekova bölgesinde tekneden inerek önce tarihi Kekova sokaklarını, kaleyi gezeceğiz ve sonra da 1 saat sürecek keyifli bir akşam yürüyüşüyle Üçağız’a ulaşacağız. Konaklama aynı yerde.

4. Gün yine keyifli bir kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp yürüyüşe başlayacağız. Harika koylardan geçeceğimiz ve bulduğumuz her fırsatta yüzeceğimiz bu yürüyüş Andriake Antik Limanı da kapsayacak ve Demre’de bitecek. Yaklaşık 18 km. Vaktimiz uygun olursa Demre’de Noel Baba’nın yaşadığı antik şehri ve müzeyi gezdikten sonra Olimpos’a geçeceğiz. Konaklama Olimpos’ta.

5. Gün Olimpos’ta oldukça keyifli bir kanyonda kayalarla dans edeceğiz, bitiminde yüzme keyfi:) Bu sıradışı aktivite 3-4 saat sürecektir. Bu aktiviteye katılmak istemeyenler görkemli bir tarihi anlatan Olimpos Antik Kenti gezebilir ve doyumsuz denizin tadını çıkarabilir. Akşam yemeği sonrasında kamp ateşi başında bira keyfi.

6. Gün kahvaltı sonrası dileyen istediği saatte kendi ulaşım seçeneğine göre mekandan ayrılabilir. Olimpos’tan Antalya’ya minibüs ve taksi imkanları var. Antalya otogar ya da havalimanı yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Biz birkaç gün daha Olimpos’un tadını çıkarmak istiyoruz:)

Yapacağımız yürüyüşler, günübirlik yürüyüş malzemelerimizle, hafif sırt çantalarımızla ortalama 15 – 18 km olacak ve bulduğumuz her koyda ve her fırsatta yüzeceğiz:)

Baton (2 adet), kafa lambası, gece serinliği için goretex parka veya polar almalısınız. Yağmurluk çantanızda mutlaka bulunmalı. Fazla malzemelerimiz konaklayacağımız yerlerde kalacak, bu daha hafif yüklerle yürüyebilme imkanı anlamına geliyor:)

5 gece 6 gün sürecek bu harika maceramızda, 1 gece Kaş’ta denize sıfır oldukça sevimli bir aile otelinde ve 2 gece Kekova – Üçağız’da yine denize sıfır bir taş ev pansiyonda ve 2 gece Olimpos’ta portakal bahçesi içinde kurulu keyifli bir bungalov pansiyonda konaklayacağız.

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 10 kişi üzerinde katılımcı olursa 1790 TL
10 kişi ve daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Açık büfe kahvaltı dahil 5 gece konaklama (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
 • Olimpos’ta 2 açık büfe akşam yemeği
 • Rehberlikler
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Ana ulaşım (Kaş’ta buluşma ve Olimpos bitiş)
 • Yukarıda belirtilenler dışındaki öğünler ve ekstra diğer harcamalar
 • Kekova’da batık kent ve civardaki adalara yapacağımız tekne gezisi ücret paylaşımı (80 – 130 TL)
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri (Müzekart geçerlidir)
 • İhtiyaç halinde ara ulaşım giderleri (fazla malzemelerin transferi, yürüyüş başlangıç noktalarına ulaşım vs. kişi başına ortalama 90-110 TL, korona nedeniyle araç yolcu sınırlaması devam ederse, daha büyük araçlara ya da 2 araca ihtiyaç duyabileceğimiz için bu rakam maksimum 170 TL’ye kadar çıkabilir)

Etkinliğimiz 15 kişiyle sınırlıdır.

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kapora olarak göndermelisiniz.

Katılım ve sorularınız için:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacera@gmail.com

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  ACENTA VE REHBERLER

  Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

  ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz:)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu