Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Best of Likya – 2 / Gelidonya Adrasan Olimpos

Mayıs 14 @ 10:00 Mayıs 18 @ 23:59

14 Mayıs Cumartesi öğleden önce Olimpos’ta buluşacağız ve 4 gece 5 gün sürecek aktivitelerimiz sonrasında Çarşamba kahvaltıdan sonra yine Olimpos’ta ayrılacağız, dileyen evine dönebilir ya da bizimle Kaş’a geçebilir. İstanbul’dan yeterli katılım olursa araç kiralayıp masraf paylaşımı yapacağız.

antalya1

Daha az sayıda gün için etkinliğe dahil olmak isterseniz fiyat ve organizasyon için bizimle iletişim kurunuz. Etkinliğin kesinleşmesi, konaklama yeri ve araç organizasyonları, sigorta işlemleri vs. için etkinliğe en fazla 1 ay kala kesin katılım durumlarınızı bize iletmeniz faydalı olacaktır.

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera, tarih, kültür ve doğa severlerin oyun alanlarından biri günümüzde. Artık klasikleşen rotalar yanında, sürekli değiştirdiğimiz aktivite planlarımız ve yeni patikalarımızla bir kez daha bölgede olacağız. Deniz, güneş, tarih ve doğa ile iç içe dopdolu 4 gece 5 gün bizleri bekliyor.

Dakika dakika program yazmayacağız, çünkü sıralamayı biraz da oradaki hava koşulları ve tabii hep birlikte bizim keyfimiz belirleyecek, ama ana hatları kısaca belirtelim sizler için. İstanbul’dan kiralayacağımız araçla ya da toplu ulaşım imkanlarıyla yola çıkıp 14 Mayıs Cumartesi sabahından itibaren Olimpos’tayız, Çarşamba gününe kadar. Neler mi yapacağız bu 5 gün boyunca?

Olimpos antik kenti gezip, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzeceğiz. Antik Likya yollarında yürüyüşler yapacağız. (Olimpos – Maden Koyu yürüyüşü, Ulupınar-Yanartaş Geçişi, Olimpos Ceneviz Koyu Yürüyüşü, Gelidonya Feneri Adrasan Yürüyüşü, ara sıra Likya yolundan sapıp serin şelalelere girebiliriz.

Yürüyüşler 4-6 saat sürecek kolay orta zorlukta, aşırı yokuşlar içermeyen, oldukça keyifli ve sürpriz koylardan ve manzara noktalarından geçen parkurlardan oluşmaktadır. Gelidonya – Adrasan geçişi ise kondisyon yapmak ve form tutmak için birebir.

Yanartaş’ta tanrıların hiç sönmeyen ateşinin başında sıcak şarap içeceğiz. Kaya tırmanışı ve kaya inişlerini merak eden ama bir türlü fırsatı olmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak. Olimpos’a gidip kayalara dokunmadan gelmeyeceğimiz kesin.

Bir akşam yemeğinden sonra ise Adrasan’da, deniz kenarında kamp ateşi yakmak isteriz. Planladığımız aktivitelerin hepsine veya dilediklerinize katılabilir, ya da Olimpos’un tadını tamamen kendi zevkinize göre çıkarabilirsiniz. Yani tercih tamamen sizin.

Kitaplarınızı mutlaka yanınıza alın, konaklayacağımız mekanın bahçesindeki çardaklarda sıcacık battaniyenin altına sokulup okumak isteyebilirsiniz. Konaklayacağımız mekanda yanan ateşin başında bira keyfi kesmezse, Kadir’in Ağaç Evlerine, Öküz Bar’a uğrayabilir ya da orada birlikte değerlendiririz.

Yani hemen her gün, antik bir bölgede, yüzme, yürüme ve tırmanma ya da yayılma aktiviteleri içeren oldukça keyifli bir etkinlik. Bahçesi portakal ağaçları ile dolu konaklayacağımız mekanda, her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak…

KATILIM ÜCRETİ

Önce Notlar:
Ülkemizin malum ekonomik koşulları nedeniyle konaklama mekanları ve ulaşım araçlarında hesapta olmayan fiyat artışları oluşursa, ortaya çıkan ilave artış etkinliğimizin fiyatına yansıyabilir.

 • Rehberler hariç 20 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 2170 TL
 • 15 – 20 kişi katılımlarda 2350 TL
 • 10 kişiden az olmamak şartıyla daha az sayıda katılımlarda 2550 TL
 • İstanbul’dan araç kaldırmamız durumunda, araç maliyeti katılımcılar arasında paylaştırılacaktır.
 • Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.
 • Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kaparo yatıranlara %5 indirim uygulanacak.

DAHİL OLANLAR

 • 4 gece konaklama (2 kişilik klimalı, banyolu bungalovlarda 1 kişi fiyatı)
 • 4 açık büfe kahvaltı ve 4 açık büfe akşam yemeği
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tırmanış ayakkabıları hariç tüm teknik malzemeler
 • Tüm Rehberlikler
 • Acenta Giderleri

DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğlen yemekleri (Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde)
 • Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır)
 • Odalarda tek kişi kalmak isterseniz fark günlük 150-250 TL
 • Yürüyüş başlangıç veya bitiş noktalarına ara ulaşımlar (Kişi başı toplamda 150-250 TL)
 • Olimpos buluşma ve ayrılma ana ulaşım

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.
İstanbul yerine başka şehirlerden de gelip etkinliğimize aynı koşullarda katılabilirsiniz.

İLETİŞİM:

E-mail: yolvemacera@gmail.com
Telefon / WhatsApp : 0530 223 11 95

ACENTA VE REHBERLER

Bu faaliyette 1618 sayılı Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu’na göre Türkiye’nin tarihi, doğası, kültürü ve turizmi ile ilgili rehberlik faaliyeti niteliğinde bilgi verilmemektedir. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri kaparo talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acente kuralları gereği kaparo iade edilmeyecektir.
Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı, iletişim için telefon numaranızı ve araca bineceğiniz durağı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyfili etkinlikler dileriz

Başa dön tuşu