Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Best of Likya Yolu – 1 / Kaş Kekova Andriake

Mayıs 19 @ 10:00 Mayıs 22 @ 18:00

Fethiye – Antalya arasında yaklaşık 509 km olan Likya yolunu tamamladık. Onlarca antik kent, birbirinden güzel koylar, muhteşem manzaralı konaklama yerleri, hikayeler, efsaneler, tanıdığımız yüzlerce yeni insan ve hayat. Bu kez uğrayacağımız yerler Kaş, Limanağzı, Aperlai, Üçağız, Kekova, Andriake, Demre’de Myra Antik Kenti. 19 Mayıs Perşembe sabah saatlerinde Kaş’ta buluşup maceramıza başlayacağız. 22 Mayıs Pazar Demre’de bitireceğiz. İsteyenler bizimle Olimpos’a devam edebilirler

büyükçakıl

Aktivite planımız şöyle;

 1. Gün öğlene kadar Kaş’ta buluşma, odalara yerleşme ve denize sıfır konaklama mekanımızda dinlenme. Öğleden sonra saat 13:00 civarında Limanağzı’na yürüyecek, uzun bir yüzme molasının ardından Ufakdere mevkiine doğru yol alacak ve tekrar Kaş’a ulaşacağız, dönüşte Büyükçakıl plajında da bir yüzme molası verip güneşi batırmak istiyoruz. Aktivitenin yürüyüş kısmı Likya Yolu’nda toplamda yaklaşık 3-4 saat sürecektir.
 2. Gün uygun bir araçla Apollonia antik kenti’ne gideceğiz, önce bu antik kenti gezdikten sonra Aperlai üzerinden Üçağız bölgesine ulaşacağımız yürüyüşümüz başlayacak. Yüzme molaları vereceğimiz bu keyifli yürüyüş yaklaşık 18 km olacak. Konaklama ve akşam yemeği Üçağız’da.
 3. Gün keyifli bir kahvaltının ardından yalnızca bizim olacağımız bir tekneyle bölgedeki harika koyları dolaşacak ve yüzeceğiz, batık kenti fotoğraflayacak, Kekova bölgesinde tekneden inerek önce tarihi Kekova sokaklarını, kaleyi gezeceğiz ve sonra da 1 saat sürecek keyifli bir akşam yürüyüşüyle Üçağız’a ulaşacağız. Konaklama aynı yerde.
 4. Gün yine keyifli bir kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp yürüyüşe başlayacağız. Harika koylardan geçeceğimiz ve bulduğumuz her fırsatta yüzeceğimiz bu yürüyüş Andriake Antik Limanı da kapsayacak ve Demre’de bitecek. Yaklaşık 16 km. Vaktimiz uygun olursa Demre’de Noel Baba’nın yaşadığı antik şehri ve müzeyi gezeceğiz, yeterli vakit olmazsa Andriake Antik Limanı detaylı dolaşacağız. Sonrasında isteyen bizimle Olimpos’a gelebilir, ya da Kaş veya Antalya’ya geçebilir.

Yapacağımız yürüyüşler, günübirlik yürüyüş malzemelerimizle, hafif sırt çantalarımızla ortalama 15 – 18 km olacak ve bulduğumuz her koyda ve her fırsatta yüzeceğiz. Baton (2 adet), kafa lambası, gece serinliği için goretex parka veya polar almalısınız. Yağmurluk çantanızda mutlaka bulunmalı. Fazla malzemelerimiz konaklayacağımız yerlerde kalacak, bu daha hafif yüklerle yürüyebilme imkanı anlamına geliyor.

3 gece 4 gün sürecek bu harika maceramızda, 1 gece Kaş’ta denize sıfır oldukça sevimli bir aile otelinde ve 2 gece Kekova – Üçağız’da yine denize sıfır bir taş ev pansiyon ya da bungalovlarda konaklayacağız.

Etkinlik Fiyatı

Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kapora yatıranlara %5 indirim uygulanacak. Ülkemizin malum ekonomik koşulları nedeniyle konaklama mekanları ve ulaşım araçlarında hesapta olmayan fiyat artışları oluşursa, ortaya çıkan ilave artış etkinliğimizin fiyatına yansıyabilir.

 • Rehberler hariç 20 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 1970 TL
 • 15 – 20 kişi katılımlarda 2150 TL
 • 10 kişiden az olmamak şartıyla daha az sayıda katılımlarda 2350 TL

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Rehberlikler
 • Açık büfe kahvaltı dahil 3 gece konaklama
 • (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
 • Kapsamlı Seyahat Sigortası
 • Acente Giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Ana ulaşım (Kaş’ta buluşma ve Demre’de bitiş)
 • Yukarıda belirtilenler dışındaki öğünler ve ekstra diğer harcamalar
 • Odalarda tek kişi konaklama halinde gecelik +200-350 TL
 • Kekova’da batık kent ve civardaki adalara yapacağımız tekne gezisi ücret paylaşımı (150 – 300 TL yemek dahil, hava uygun olmazsa veya talep olmazsa tekne gezisi yerine yürüyüş yapılacak ücretsiz)
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri (Müzekart geçerlidir)
 • İhtiyaç halinde ara ulaşım giderleri (fazla malzemelerin transferi, yürüyüş başlangıç noktalarına ulaşım vs. kişi başına yaklaşık 150-200 TL)

Etkinliğimiz 20 kişiyle sınırlıdır.

Yeterli katılım olursa, ana ulaşım için İstanbul’dan araç kiralayıp masrafı paylaşacağız.
Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı düşünürseniz fiyat ve planlama için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını kaparo olarak göndermelisiniz.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı, güncel HES kodunuzu yolvemacera@gmail.com iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı Extway seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, güncel ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşden korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz

Başa dön tuşu