Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Beşkayalar Tabiat Parkı Kar Yürüyüşü (9 Ocak Pazar)

Ocak 9 @ 07:00 21:00

beskayalar

Samanlı Dağları’nın kalbinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı, birinci derece doğal sit alanıdır. Servetiye Cami ve Servetiye Karşı köyleri arasında kalan Kirazdere, Sıcakdere ve Soğukdere’nin kollarından oluşan vadi içerisinde yer almaktadır. İsmini içindeki derelerin birleşme noktasında yer alan beş adet yüksek kayalıktan alan Beşkayalar Tabiat Parkı; içinde bulundurduğu bitki örtüsü, yaban hayatı, vahşi yapısı, akarsuları ile doğaseverlerin ve doğa sporcularının gözdesi durumundadır.

Yörede noel gülü, siklamen, kardelen, menekşe, çuha çiçeği, çiğdem, öküzgözü, çançiçeği, sütleğen, kantaron gibi çiçek türleri yer alırken; karaçam, porsuk, köknar, kayın, meşe, gürgen, akçaağaç, karaağaç, ıhlamur, kestane, dişbudak, kavak, çınar, kızılağaç, karayemiş ve orman gülü gibi bitki türleri de bulunmaktadır.

Etkinlik Detayları

İzmit Yuvacık Barajı kenarından, keyifli bir araç yolculuğu ile ulaşacağımız Aytepe’den yürümeye başlayıp önce Veysel dayıya uğrayacağız. Şirin ahşap yapıların arasında küçük su değirmenleriyle süslenmiş bekçi kulübesinde çaylarımızı yudumladıktan sonra yavaş yavaş yükselip Papaz Mahallesine yol alacağız. Dönüşte Soğuk Dere kenarından Servetiye Köyüne veya yine Aytepe’ye çıkacağız. Kartal Kaya’dan Beşkayalar Tabiat Parkı manzarasında uzun bir fotoğraf molası vereceğiz. Parkurun büyük oranda karla kaplı olacağını tahmin ediyoruz.

Kolay – Orta zorlukta parkurda molalarla birlikte toplam 5 saat civarında yürüyüş yapacağız. Daha az yürümek isteyenler için ayrı bir planlama yapmamız da mümkün. Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinin bahçesinde. Öğlen yemeğimiz çantamızda taşıdıklarımız ile doğada.

ÜCRETLENDİRME

Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 90 TL
Rehberler hariç 20 kişi üzerinde katılımlarda 140 TL
15 – 20 kişi katılım olursa 160 TL
Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 175 TL
Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.
Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Dahil olanlar:

 • Rehberlik
 • D2 Belgeli Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Doğada sıcak çay keyfi

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, iletişim için telefon numaranızı, TC kimlik numaralarınızı ve güncel HES kodlarınızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kaparo talep edilecektir. Acente kuralları gereği Cuma akşam 17:00’den itibaren yapılan iptallerde kaparo iadesi yapılmaz. Etkinlikten önceki akşam ya da etkinlik sabahı katılım iptallerinde, gerekçeden bağımsız olarak etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Araç Hareket Yer ve Saatleri

 • İncirli E5 otobüs durağı: 07:00
 • Mecidiyeköy Eski Teknosa: 07:15
 • Kadıköy Evlendirme: 07:28
 • Kadıköy Altıyol Boğa 07:30
 • Göztepe Köprüsü: 07:35
 • E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere mutlaka etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentesi Extway Turizm tarafından yapılmaktadır.

Keyifli etkinlikler dileriz.

Başa dön tuşu