Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Bafa Gölü ve Antik Kentler Gezisi (Miletos, Priene, Didyma)

Nisan 21 @ 23:30 Nisan 24 @ 23:00

Ne yalan söyleyelim sizler için harika bir plan hazırladık, bizi de çok heyecanlandıran bir plan. Kamp, deniz keyfi, antik kentler, fotoğraf için harika çekim noktaları, yürüyüş, kamp ateşi, şirin yerel pansiyonlarda konaklama, tarih sohbetleri ve daha birçok şey.

Gideceğimiz bölge, Menderes Nehri’nin alüvyonları denizle olan bağlantısını koparmadan önce muhteşem bir körfezdi ve İyon medeniyetinin en önemli şehirlerini barındırıyordu. Miletos, Priene, Herakleia, Didyma Kutsal Alanı gibi.

Modern bilimin ilk temsilcilerinden olan Thales, Miletos’da yaşadı. Didyma Kehanet Merkezi’ne uğramadan hiçbir kral sefere çıkmazdı, tabii kızlar ya da erkekler evlenip evlenemeyeceklerini öğrenmek için de buraya uğrarlardı ve Priene, antik dönemin en iyi korunmuş, en etkileyici şehirlerinden biri. Bafa Gölü ve civarı ise duyuru metnimizde daha fazla yer kapsamayı fazlasıyla hak ediyor. (Bölge hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu yazımıza göz atabilirsiniz. Latmos Dağları ve Cennetten Bir Köşe Bafa Gölü )

Milas yakınlarında Bafa Gölü kenarındaki Kapıkırı (Herakleia) Köyü masalsı bir coğrafyada kurulu. Biz de bu yere bir kere daha, bölgenin ve renklerin mevsimsel olarak en güzel döneminde gidiyoruz. 2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüşler yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotoğraf avına çıkacağız. Kamp yapmak istemeyenler için kampın yakınlarında pansiyon konaklama seçeneği olacak elbette.

Menderes Nehri alüvyonları önünü kapayınca göle dönüşen Bafa, aslında Ege Denizi’nin bir körfeziydi ve bugünkü Kapıkırı bir İyonya liman şehriydi. 1300 m yükseklikteki ‘Kutsal’ Latmos Dağlarının eteğinde bir manastırlar şehri. Özellikle Bizans döneminde Ortadoğu’dan gelen keşişlerin mesken tuttuğu bir yer.

ETKİNLİK PROGRAMI

 • Perşembe gecesi yola çıkıyoruz, Cuma sabah erken saatlerde kamp alanımızda olacağız. Keyifli bir kahvaltı, kamp alanına yerleşme ve bir dinlenme molasının ardından 3-4 saat sürecek, tarihi antik bir yolda / patikada gerçekleştireceğimiz harika bir doğa yürüyüşü bizleri bekliyor. Bu kez Yedi Manastırlar bölgesine yürüyeceğiz ve antik şehrin kalıntılarıyla iç içe geçmiş köyü detaylı olarak keşfedip fotoğraflayacağız. Köyün sevimli kadınları sizlere incik boncuk, zeytin, zeytin yağı tarhana satmaya çalışacaklardır, hazırlıklı olun, birer bez alışveriş çantası olsun yanınızda. Akşam kamp ateşi bizden, türküler sizden…
 • Cumartesi, güne olabildiğince erken başlayıp rahat kahvaltı sonrası kampımızı toparlayıp Didim’e geçeceğiz. Apollon Kehanet Merkezi’ni detaylı olarak dolaşmak için uzun bir serbest zamanımız olacak, sonrasında hava koşulları da uygun olursa yüzmek için Didim yakınlarında keyifli koylar biliyoruz. Konaklama Didim’de bir otel ya da şirin bir pansiyonda.
 • Pazar, kahvaltı sonrası yola koyulup sahil boyunca yol alacak ve bir dönem önemli bir liman kenti olan Miletos’a ulaşacağız, Thalesin memleketini tavaf edip, denizin üzerinden (bugün Menderes Ovası) geçerek Priene Antik Kent’e ulaşacağız. Menderes Nehri’nin hemen kenarında kurulu ve Dilek Yarımadası’nın güneyinde yer alan bu kenti de dolaştıktan sonra tarihi Doğanbey Köyü’nde uzun bir serbest zamanın ardından İstanbul’a ulaşmak üzere yola koyulacağız. Pazar akşam 23: 00 civarında İstanbul’a ulaşmayı planlıyoruz.

Giderken Eskihisar’dan feribotla karşıya geçeceğiz, dönüşte Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak yolda geçireceğimiz zamanı kısaltıp antik bölgeye vakit ayıracağız. İstanbul yerine diğer şehirlerden de bize dahil olabilir, ya da kendi aracınızla gelip katılabilirsiniz. Yani özetle; yürüyüş, tarih, fotoğraf, yüzme dolu bu harika üç gün herkese açık.

Çadır kamp yerine, Bafa Gölü kenarındaki kamp yerimizin yakınlarında pansiyonlarda konaklamak isterseniz ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ÜCRETLENDİRME

Önce Notlar: Etkinlik tarihinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon yaptırıp 1/3 kapora yatıranlara %5 indirim uygulanacak. Ülkemizin malum ekonomik koşulları nedeniyle konaklama mekanları ve ulaşım maliyetlerinde hesapta olmayan fiyat artışları oluşursa, bu ilave artışlar etkinliğimizin fiyatına yansıyabilir.

 • Kendi aracınızla gelip etkinliğimize katılmak isterseniz 590 TL
 • Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılım olursa 970 TL (Maksimum 17 katılımcı)
 • Minimum 10 Katılımcı olmak şartıyla, daha az sayıda katılımlarda 1250 TL
 • Lise düzeyine kadar 2 öğrenci kontenjanımız için fiyat %10 indirimli.

Etkinliklerimizin fiyatları, parkurun İstanbul’a olan uzaklığına ve yol koşullarına, feribot ya da diğer otoban masraflarına ve katılım sayısına ve başka bir çok etkene bağlı olarak değişmektedir.

DAHİL OLANLAR

 • D2 Belgeli Araçlı Ulaşım
 • Feribot + Osmangazi Köprüsü ve Otoban Ücretleri
 • Rehberlikler
 • Seyahat Sigortası
 • Acenta giderleri
 • Bafa Gölü Kamp yeri ücreti
 • Kamp malzemesi olmayanlar için katılım başvuru sırasına göre kamp malzemesi temini

HARİÇ OLANLAR

 • Bafa Gölü kenarında kamp yerine pansiyon tercih ederseniz +200-300 TL civarında ( tahmini)
 • Didim’de pansiyon/otel konaklama kahvaltı dahil +250-400 TL olacak (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı).
 • Diğer harcamalar, müze ören yeri giriş ücretleri.
 • Tek kişi konaklamak isterseniz fiyat günlük yaklaşık +200 TL

Gölün hemen kıyısında yer alan kamp yapacağımız yerde her türlü lojistik imkanlar mevcuttur. Kamp yerinde gölden çıkan balıkların pişirildiği, köfte, çorba, salata, kahvaltı bulabileceğiniz bir restaurant bulunmaktadır. Ya da eğer isterseniz kendiniz evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Çay kahve hem mekanda olacak hem de kendimiz yapabileceğiz. Kamp yerinde soğuk bira ve diğer içecekler olacak. Kamp yerine 10-15 dakika yürüyüş mesafesinde, küçük de olsa bakkallar ve pansiyonlar var.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

 • 23:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
 • 23:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
 • 23:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
 • 23:40 Göztepe Köprüsü
 • 23:50 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze Eskihisar’dan feribota bineceğiz. Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır.

İLETİŞİM

Telefon / WhatsApp numaramız: 0530 223 11 95
E-mail: yolvemacera@gmail.com / bilgi@yolvemacera.com

ACENTE VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A5910 Extway Turizm Seyahat Acentesi tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli araçlar ve güler yüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Lideri belgesi olan, ilk yardım sertifikalı, oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlikler üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM VE İPTAL KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik ücretinin yarısı kaparo talep edilecektir. Acente kuralları gereği etkinlik tarihinden 1 hafta öncesine kadar olan iptallerde kaparonuz iade edilir. Sonrasında HERHANGİ bir nedenle etkinliğe katılamayacağını belirten arkadaşlardan etkinlik ücretinin tamamı talep edilecektir.

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaranızı, iletişim için telefon numaranızı ve araca bineceğiniz durağı ve güncel HES kodunuzu yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL BİLGİLENDİRME

 • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.
 • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
 • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı.
 • Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.
 • Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon, t-shirt vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta ya da konaklayacağımız yerde bırakacağız. Terinizi silmek ve yeri geldiğinde güneşten korunmak amacıyla tülbent bulundurun.
 • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentesi Belge No: 5910

Başa dön tuşu