Bafa Gölü Kamp ve Doğa Yürüyüşleri (11 – 13 Mayıs 2018)

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Bafa Gölü Kamp ve Doğa Yürüyüşleri (11 – 13 Mayıs 2018)

Mayıs 11 @ 08:00 - Mayıs 13 @ 23:00

Bafa Gölü, Büyük Menderes Nehri deltasının güneydoğu kesiminde, Menteşe Dağlarının içine sokulmuş,yaklaşık 60 km²’lik yüzölçüme sahip, sığ bir tatlı su gölü. Eski zamanlarda Ege Denizi’nin bir parçası olan göl Büyük Menderes’in taşıdığı alüvyonlar ile birlikte, kıyıdan kilometrelerce içerde kalmış durumda. Şu anda Aydın ve Muğla il topraklarında yer alıyor.

Doğal set gölü olan Bafa Gölünde bazılarında tarihsel yapı kalıntıları bulunan birçok küçük ada var. Göl kıyısında ise, antik liman kentleri Herakleia ve Pyrrha’nın kalıntıları bulunuyor.

2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüşler yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotograf avına çıkacağız.

10 Mayıs Perşembe gecesi hareket ediyoruz, 11 Mayıs sabah saatlerinde çadırımızı kurmuş olacağız. Biraz dinlenme ve yüzmeden sonra göl kenarında çok keyifli bir yürüyüşe çıkacağız. Akşamüstü tekrardan göle varış, dinlenme, yemek, ateş, eğlence ve uyku…

12 Mayıs günü de kahvaltı ardından öncelikle Kapıkırı köyünü ve civarını gezip, masalsı bir coğrafyada yaklaşık 4-5 saat yürüyüş yapacağız. Ben gelmeyeceğim gölde dinlenmek istiyorum derseniz tercih sizin elbette.

13 Mayıs Pazar sabahtan kahvaltımızı yapıp, gölde son kez yüzüp öğlen gibi dönüş yoluna çıkacağız.

ÜCRETLENDİRME:

29 luk araçta 25 kişi ve üzeri için 310 TL
29 luk araçta daha az sayıda katılım olursa 330 TL

Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri + 2 günlük kamp yeri ücreti

Çadır kamp yerine, köydeki pansiyonlarda konaklamak isterseniz ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen bizimle iletişim kurun.

Kamp yapacağımız yerde açık büfe kahvaltı 20 – 25 TL
Akşam yemeği göl balığı, tavuk ya da köfte ve salata 30 – 35 TL

Evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Ortak alışveriş yapıp en azından 1 gün kamp yerinde mangal yakma şansımız olabilir. Kamp yerinde soğuk bira ve diğer içecekler olacak. Kamp yerine 10-15 dakika yürüyüş mesafesinde, küçük de olsa bakkallar var.

25 yaş altı öğrencilere 50 TL indirim uygulanacaktır. Koltuk işgal etmemesi durumunda 6 yaşa kadar küçük misafirlerimiz ücretsizdir.

Göle kendi imkanlarınızla gelmeniz durumunda etkinlik katılım bedeli 150 TL’dir. Ara duraklarda binip inişlerde aracımızı kullandığınız için fiyatlandırma değişmeyecektir.

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz ibana etkinlik ücretinin yarısını kapora olarak yatırmanız gerekiyor. Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaporanız iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde kapora aide edilmez.

İLETİŞİM
Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0530 223 11 95

Etkinliğe katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ACENTA ve REHBERLER

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

ARAÇ HAREKET YERLERİ

Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 22:00
Göztepe Köprüsü Gebze istikametindeki durak: 22:15
Bostancı Köprüsü Gebze istikametindeki durak: 22:25

E5 boyunca devam edip Eskihisar’dan feribota bineceğiz, dilediğiniz duraktan araca binebilirsiniz.

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz (gelmelisiniz:)) sonraki duraklarda bekleyen arkadaşlar dallanıp budaklanmazlar:)

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok
isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

Başka bir not daha:) Eğer etkinlik öncesinde ücreti bankaya havale/eft yapamadıysanız ve etkinlik günü HERHANGİ bir nedenle katılamadıysanız, etkinlik ücretinin tamamı sizden talep edilecektir.

Paylaşmak İsterseniz...

Detaylar

Başlangıç:
Mayıs 11 @ 08:00
Bitiş:
Mayıs 13 @ 23:00
Etkinlik Kategori:
,
Paylaşmak İsterseniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir