Aytepe – Papaz Mahallesi Doğa Yürüyüşü (22 Kasım 2020)

Tüm etkinliklerimizde Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlemler alınmıştır. 

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Aytepe – Papaz Mahallesi Doğa Yürüyüşü (22 Kasım 2020)

22/11/2020 @ 07:00 21:00

ÖNCE KATILIM KOŞULLARI
.
**Araç yolculuğu sırasında maskelerimizi nizami olarak takacağız, yedek maskelerinizi de almayı unutmayınız.
**Aracımızda, her zaman kullanabilmeniz için dezenfektan ve kolonya bulunacaktır.
**Doğaya çıktığımız anda maskelerimizi çıkaracağız ancak mesafe kurallarına uyacağız. Mola noktalarında da yine mesafe kuralları geçerli olacak.
**İletişim numaranız, TC numaranız, HES kodunuz ve araca bineceğiniz durak bilgisini bize etkinlik öncesinde ulaştırmalısınız.

140TL Lütfen Detayları İnceleyiniz

ŞİMDİ ETKİNLİK DETAYLARI

Her daim güzel Menekşe Yaylası ve çevresi en sevdiğimiz, sonbaharı iliklerimize kadar hissedeceğimiz parkurlardan. İzmit Yuvacık Barajı kenarından, keyifli bir araç yolculuğu ile ulaşacağımız Aytepe’den yürümeye başlayıp önce Veysel dayıya uğrayacağız. Şirin ahşap yapıların arasında küçük su değirmenleriyle süslenmiş bekçi kulübesinde çaylarımızı yudumladıktan sonra yavaş yavaş yükselip Papaz Mahallesine yol alacağız.

Dönüşte Soğuk Dere kenarından Servetiye Köyüne veya yine Aytepe’ye çıkacağız. Kolay – Orta zorlukta parkurda molalarla birlikte toplam 5 saat civarında yürüyüş yapacağız. Daha az yürümek isteyenler için ayrı bir planlama yapmamız da mümkün.

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinin bahçesinde. Öğlen yemeğimiz çantamızda taşıdıklarımız ile doğada.

ETKİNLİK FİYATI
Rehberler hariç 12 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 140 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış olacaktır.

Etkinliğimiz katılım sayısına bağlı olarak, 16 kişilik, 19 kişilik veya 30 kişilik lüks turizm aracımızda 12 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı, rehberler hariç en büyük araçta 18 kişi ile sınırlandıracağız. Bu etkinliğe kendi aracınızla da katılmanız mümkün olabilecek. Detaylar için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:10: Mecidiyeköy Simit Sarayı önü, otobüs durakları
07:25 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:30 Göztepe Köprüsü
07:40 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz
Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

İLETİŞİM:

E-posta: yolvemacera@gmail.com
Telefon/ WhatsApp: 0530 223 11 95

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır. D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

  • Yürüyüşler sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

Rehberlerimiz, gerekli gördükleri takdirde etkinliğin tamamı üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Başa dön tuşu