Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi – Pürenli Yaylası – Balıklı Yaylası Geçişi 7 Ekim Pazar

Kış bastırmadan yönümüzü yine Düzce’nin muhteşem bir bölgesine çeviriyoruz. Bu kez zihnimize ve fotoğraf karelerine kazıyacağımız doğa harikaları Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi ve masalsı bir bölgede kurulu olan Pürenli ve Balıklı Yaylaları. 

Efteni Gölü ve Güzeldere Şelalesi’nde fotoğraf molaları verdikten sonra aracımızla Pürenli Yaylasına geçecek ve oradan Balıklı Yaylaya yürüyeceğiz.

Pürenli Yaylası, Fotoğraf: Uğur Alpay

Etkinlik, toplamda yaklaşık 4 saat sürecek orman içi patika ve traktör yollarında yapılacak kolay orta zorlukta doğa yürüyüşü içermektedir, ancak uzun yürümek istemeyenler de gelip yaylalarda keyifle vakit geçirebilirler.

Güzeldere Şelalesi’nde köylülerin ürettiği ürünlerden satın alabileceksiniz. Yani bu etkinliğimiz herkese göre:)

Etkinlik katılımcı sayımız 27 kişi ile sınırlıdır. Etkinlik fiyatlandırmalarını katılımcı sayısı ve rotanın İstanbul’a olan uzaklığına göre belirliyoruz.

FİYAT

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 110 TL
Daha az sayıda katılımcı olursa 130 TL (minimum 14 kişi)

Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri + Güzeldere Şelalesi Milli Park Giriş Ücreti + Doğada sıcak çay keyfi

18 yaş altı, 2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız bu etkinlik için de geçerli:)

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle İzmit yakınlarında uygun bir mola yerinde. (Mola yerinde de imkanlar mevcut) Alışveriş için bakkal/market molası ayrıca verilecektir.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 

06:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs üst geçidin altındaki büfenin yakınları) (Yeterli katılım olmazsa ilk ve son durak Mecidiyeköy olabilir)
06:45 Mecidiyeköy Simit Sarayı önü, otobüs durakları
06:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:00 Göztepe Köprüsü
07:05 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze’den TEM’e bağlanacağız.

Yol üstünde size uygun bir duraktan araca dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Telefon numaramız: 0530 2231195

E-mail: yolvemacera@gmail.com, bilgi@yolvemacera.com

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı (60 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
* Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

* Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Mevcut ise, bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

*Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.

*Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

*Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu