Düzce Yaylaları – Samandere Şelalesi – Abant / 23 Eylül Pazar

Düzce, yaylaları bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahip. Birbiri ardına sıralı ve bütünsel bir yapı arz eden Düzce yaylaları, Kardüz Yaylasından başlayıp Abant Milli Parkına kadar devam etmekte.

Biz de yönümüzü bu güzel bölgeye doğru çeviriyoruz.

Etkinliğimiz süresince belli bir sıralama ile Samandere Şelalesi, Sakarca Yaylası ve Sinekli Yaylasını göreceğiz ve yolumuzu Abant’ta bitireceğiz. 

Etkinliğimiz boyunca ulaştığımız yaylaların etrafında kısa ve kolay yürüyüşler yapacağız. Sinekli Yaylası-Abant arasında yapacağımız yürüyüş ise yaklaşık 2 saat sürecek. Hiç yürümek istemeyenler gittiğimiz yaylalarda keyif yapıp, aracımızla bir sonraki yaylaya ulaşabilecekler. Yani bu etkinliğimiz herkese göre:)

Etkinliğimizi Abant’ta göl kenarında yapacağımız mangal keyfimiz ile tamamlayacağız. Kısacası dopdolu, doğaya, yeşile doyacağımız bir gün bizleri bekliyor.

Etkinlik katılımcı sayımız 27 kişi ile sınırlıdır.

Etkinlik fiyatlandırmalarını katılımcı sayısı ve rotanın İstanbul’a olan uzaklığına göre belirliyoruz.

FİYAT

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 110 TL
Daha az sayıda katılımcı olursa 130 TL (minimum 14 kişi)

Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri + Abant Milli Park Giriş Ücreti+Samandere Şelalesi giriş ücreti, Doğada sıcak çay keyfi

Dahil olmayanlar: Ortak alışverişle mangal keyfi

18 yaş altı, 2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız bu etkinlik için de geçerli:)

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 

06:45 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:00: Mecidiyeköy Simit Sarayı önü, otobüs durakları
07:10 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:15 Göztepe Köprüsü
07:20 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz Gebze’den TEM’e bağlanacağız.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin en az yarısı (60 TL) talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.

Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bunlara da Göz Atın

Kılıçkaya Doğa Yürüyüşü ve Taraklı Fotoğraf Keyfi 10 Şubat Pazar

Taraklı; Frig döneminden beri yerleşim yeri ve tarihi İpek Yolu’nun duraklarından, Osmanlı mimarisinin korunduğu önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir