Durusu – Karaburun Doğa Yürüyüşü ve Fotograf Keyfi ( 5 Mart – Pazar)

Avrupa yakasında oturanların aracımıza en son bineceği bir etkinlik ve hem de kar yürüyüşlerinden artık yavaş yavaş bahar rotalarına geçiş yapalım istedik:)

Doğa harikası Terkos Gölü(Durusu) ve Karadeniz’in hırçın noktalarından birine, Karaburun’a gideceğiz.

Fotoğraf meraklıları için özellikle güzel bir parkur. Yürümek isteyenlerle göl kenarı ve orman içi patika ve orman yollarında yaklaşık 5 saat kalacağız. Gün batımında Karaburun’dayız. Yürümek istemeyenler Durusu yakınlarında vakit geçirip sonrasında aracımızla Karaburun’a geçebilecekler.

Parkur kolay – orta zorlukta, yeni yürüyüşe başlayanlar da rahatlıkla katılabilir. Bilekli yürüyüş botu, tozluk ve küçük bir sırt çantası öneririz. Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle bir köy kahvesinde, öğlen yemeğimiz doğada çantamızdaki atıştırmalıklarla…

Yürüyüş bitiminde Karaburun’a ulaştığımızda yaklaşık 1.5 saat serbest zamanımız olacak, bu serbest zamanı çınar ağaçları altında bir kahvede çay keyfi yaparak geçirebilir, Karaburun balıkçı barınağı ve civarında fotoğraf avına çıkabilir, ya da balık keyfi yapabilirsiniz. Karaburun Feneri açık olursa bekçisi belki bize fenerin hikayesini anlatır:)

FİYAT: 25 kişi ve üzerinde katılım olursa 70 TL
Daha az sayıda katılım olursa 75 TL (minimum 15 kişi)
Ulaşım + Rehberlik + Acenta giderleri ve tabii doğada sıcak çay keyfi

18 yaş altı, 2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

Katılım ve sorularınız için: 

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ
Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti durak 07:30
Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti 07:35
Kadıköy Evlendirme Karafırın Önü 07:45
Mecidiyeköy Aslı Börek 08:00
E5 boyunca devam edeceğiz.
Beylikdüzü yaklaşık 09:00

Trafik koşullarına bağlı olmakla birlikte saat 21:00 civarında İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com
bilgi@yolvemacera.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı ( 40 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Tozluk ve baton (bir çift) edinmenizi öneririz.

Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Kar yürüyüşü içeren etkinliklerimizde mümkünse en az 0.5lt’lik bir sıcak su termosunuz olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Paylaşmak Güzeldir

Bunlara da Göz Atın!

Kanlıçay Şelaleleri Doğa Yürüyüşü (6 Temmuz Cumartesi)

Kanlıçay, Sakarya’nın Karapürçek ilçesine bağlı bir köy. Köye adını veren Kanlıçay, içinde birçok şelale barındıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir