YAŞAMIN İÇİNDEN

Dört Duvarın Dışına Çıkıp Doğada Uyumanız İçin 5 Sebep

Doğa, dört duvardan daha güvenli ve huzurlu…

1. Doğayla baş başa kalmanın en güzel şeklidir; huzurludur.

Kamp yapmanın açık ara en önemli yanı sizi doğa ile baş başa bırakmasıdır. Doğayı sadece ağaç ve çimen olarak da düşünmeyin. Kamp yaparken kuşların birbiri ile konuştuklarına şahit olacak, bulutların gökyüzünde nasıl hareket ettiğini izleyecek ve güneş yavaş yavaş sırtını dünyaya dönerken havanın nasıl serinlediğini deneyimleyeceksiniz.

2. Minimum harcama ile eşsiz deneyimler yaşatır; ekonomiktir

Kamp yapmak için ucuz bilet kovalamanıza, erken rezervasyon kampanyalarına, tatil sezonu mu değil mi diye kafa yormanıza gerek yoktur. İhtiyacınız olan şeyler, çok basit ve uygun fiyatlara temin edilebilir malzemeler. Fakat diyelim ki; ona da bütçeniz yok, sosyal medyadaki yardım gruplarına yazıp, ödünç bile isteyebilirsiniz. Kamp yapmak aslında bir seyahate çıkmaktır; ama seyahatte harcanan paradan çok daha azı ile yapılabilir.

3. Konfor alanınızdan çıkmanızı sağlar; yeni şeyler öğretir.

Hayatımız bir rutinden ibaret. Kamp yaparken hiçbir şey rutininizde yaptığınız gibi olmayacak. Modern hayatlarımızda bir kahve içmek ne kadar kolaysa kamp alanında bir kahve hazırlamak o kadar zor. Kahve için su kaynatmanız gerekecek, bunun için önce ateş yakmanız gerekecek; ama onun için de odun toplamanız. Kamp yaparak konfor alanlarınızdan çıkmayı deneyimleyin; inanın çok şey öğreneceksiniz.kamp-yapmak-1280x720

4. Gökyüzündeki yıldızlara bakıp hayal kurmanızı sağlar; sizi çocukluğunuza götürür.

Açık havada ve doğanın içinde geceyi geçirmenin en güzel yanı güneş batarken havayı kaplayan karanlık. Ağaçların arasındaki doğal ışık kaynağımızda aramızdan ayrılınca geriye hiçbir ışık kalmıyor. İşte o an bir battaniye serip gökyüzünü izlemeye başlayın.

5. Hareket etmenizi sağlar; egzersizle birlikte mutluluk hormonu salgılatır

Farkında olmasak da kamp yaparken çok hareket ederiz. En basitinden bir yemeğin hazırlanması için malzeme temin ederken bile sürekli hareket ederiz. Daha güzeli ise, etrafta nelerin olduğuna dair duyduğumuz merak duygusunun bizi uzun yürüyüşlere çıkartması.

Kamp yapmayı isteyip henüz deneyimlememiş olanlar ya da şu sıralar yeni bir şeyler denemek isteyenler, hazır bahar ayları da yaklaşırken daha fazla ertelemeyin ve harekete geçin.

www.uplifers.com/dort-duvarin-disina-cikip-dogada-uyumaniz-icin-5-sebep/

YolveMacera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu